Skocz do zawartości

2K11 'Krug' , tankmania, 1:35


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

2K11 Krug (ros.: 2К11 Круг – "okrąg") – radziecki, a następnie rosyjski system rakiet ziemia-powietrze dalekiego zasięgu, do niszczenia celów na dużym i średnim pułapie. Przez NATO nazwany SA-4 Ganef.

 

Czyli mój najnowszy żywiczny nabytek.

Tutaj można zobaczyć inboxa:

viewtopic.php?t=20896

 

Model będzie w ruskich barwach, z jakiejś odległej jednostki w głębi Syberii (takie trochę SF, czyli chcę zaszaleć z malowaniem i brudzeniem), wyrzutnia będzie w konfiguracji z podniesionymi rakietami, docelowo trafi na podstaweczkę z figurką.

 

Budowę zacząłem od wywiercenia dziury i przyklejenia nakrętki do śruby mocującej pojazd do dioramki:

 

2K11Krug001.jpg

 

2K11Krug002.jpg

 

Zrobiłem mocowanie obrotowe wyrzutni:

 

2K11Krug003.jpg

2K11Krug004.jpg

 

I przykleiłem już wahacze:

 

2K11Krug005.jpg

 

A tu figurka:

 

2K11Krug006.jpg

 

I obok podwozia:

 

2K11Krug007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro rakiety będą podniesione to musiałem złożyć 'stojak':

 

2K11Krug008.jpg

 

Właściwe to szczęki powinny być rozchylone ale w łatwy sposób nie dało się tego zrobić to se darowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę popracowałem:

Wzmocniłem mocowania siłownika ośkami a siłownik został wzmocniony drutem.

 

2K11Krug010.jpg

 

Przerobiłem też mocowanie podpórki pod rakiety, bo te 'fabryczne' nie za bardzo pozwalały na obracanie tego elementu, to je odciąłem i zrobiłem coś na kształt tego co widziałem na zdjęciach oryginału.

 

2K11Krug009.jpg

 

Skleiłem też jedną rakietę:

 

2K11Krug012.jpg

 

2K11Krug011.jpg

 

I przymiarka rakiety:

 

2K11Krug013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki rozłożonym rakietom wydaję się z 2 razy większy, warto się trochę pomęczyć z przeróbkami, bo do tej pory widziałem że wszyscy (na armoramie) sklejali swoje modele w pozycji transportowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklejalność bardzo dobra, każdy by sobie poradził, jedyne problemy z dopasowaniem wynikają z tego że jak robię podniesioną wyrzutnię, ale to drobiazgi.

Na razie prace przystopują trochę bo zapomniałem kupić miedzianych lin holowniczych, może zajmę się gąsienicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to znalazłem odrobinkę czasu to zająłem się gąsienicami, były w odcinkach po 5 ogniwek a na zagięciach na kołach napędowych i napinających pojedyncze ogniwka, po nagrzaniu nad żarówką udało mi się wymodelować zwisy na górnych odcinkach gąsienicy:

 

2K11Krug.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Niespodzianka.

Projekt nadal żyje i ma się dobrze, po wielu wiekach oczekiwania dotarła dostawa chemii od Gunze, to mnie zmobilizowało by pomalować cały model Surfacerem, ponadto z rozpędu i ciekawości pomalowałem rakiety metalizerem z gunze aluminium (a właściwie alminume jak jest napisane na opakowaniu) po wypolerowaniu zabezpieczyłem go metal primerem by nie brudził paluchów:

 

2K11Krug020.jpg

2K11Krug019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.