Skocz do zawartości

2K11 'Krug' , tankmania, 1:35


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

Ale się ładnie wstrzeliliście z odgrzaniem tego tematu, dziś w południe zabrałem się za malowanie.

 

Model otrzymał w końcu kolorki:

 

2K11Krug021.jpg

2K11Krug022.jpg

2K11Krug023.jpg

 

Na żywo jest odrobinę ciemniejszy.

 

Wydaje mi się, czy na rakietach widać jakieś zarysowania (ostatnia fota?)

Nie wydaje ci się, powierzchnia rakiety nie jest dokładnie wyszlifowana, ale nie mam zamiaru nic z tym robić, to drobiazg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziś pomalowałem kółka, detale i całość lakierem bezbarwnym błyszczącym:

 

2K11Krug025.jpg

2K11Krug024.jpg

 

Koła są oczywiście nie przyklejone, więc niektóre są trochę krzywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace idą sobie powoli, przez ostatni tydzień nakładałem kalki na rakiety, bardzo dobrze się układały i odpowiednio reagowały z płynem Gunze do kalek, szkoda tylko że przez nieuwagę uszkodziłem świeżo nałożoną kalkę w najbardziej widocznym miejscu... Na kalki nałożyłem kolejną warstwę Mr Metal Primera dla zabezpieczenia. Poza kalkami gąsienice otrzymały bazowy kolor:

 

2K11Krug029.jpg

2K11Krug026.jpg

2K11Krug027.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt idzie a raczej pełznie do przodu z prędkością neurotycznego małża... Ostatnio zrobiłem washa i przetarłem bielą tytanową:

 

2K11Krug031.jpg

2K11Krug030.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziś zrobiłem odpryski/zadrapania, metodą gąbczastą, dwukolorowe:

 

2K11Krug034.jpg

2K11Krug033.jpg

2K11Krug032.jpg

 

 

Pomalowałem figurkę surfacerem:

 

2K11Krug035.jpg

 

I mam pytanie odnośnie umundurowania czołgistów późnego ZSRR, zdaje mi się że ubranko piaskowe i kurtka jakieś moro, ale może ktoś mi przybliży ten temat...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, choć skłaniam się ku ubraniu go w kombinezon w beżowym kolorze a na to narzucona kurtka moro, jeszcze może poszukam.

 

Dziś doszło błotko niezbędne przed zmontowaniem układu jezdnego, użyłem żywicy miga, z pigmentami i gipsem, a potem samych pigmentów.

 

2K11Krug038.jpg

2K11Krug036.jpg

2K11Krug037.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stroju pięknie Ci to idzie !! choć - nie obraź się - jak dla mnie to z tymi obiciami bardzo gruba przesada, zakłócają bryłę, zaszumiają detale, wygląd idzie w kierunku T-34 z wielkiej wojny ojczyźnianej a nie pojazdu z czasu pokoju... świetnie wyglądał bez obić, no ale to już wg twojego uznania

 

ale i tak dalej będę tu zaglądał bo jest to swego rodzaju pojazd-wizytówka potęgi radzieckiej który jak wiele innych podobnych coś nie może się doczekać miniatur... no i jest niezwykle rzadkim okazem do oglądania

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda świetnie, a co do obić to trochę mi przypomina pojazdy z "demozłomu" który jest niedaleko mojej miejscowości, ale i tak robota na super wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się teraz właśnie zaczął podobać, takie są założenia tego projektu, może trochę SF ale fajnie.

 

Po długiej walce nałożyłem gąsienice, teraz już zaczął konkretnie wyglądać, potem będę uzupełniał pigmentowanie na kołach i zewnętrznych powierzchniach gąsienic...

 

2K11Krug039.jpg

2K11Krug040.jpg

 

W międzyczasie pomalowałem twarz (a raczej mordę) tankisty, ma być w podobnym stanie co jego czołg, niezbyt zaprzyjaźniony z mydłem i golarką .

Niestety tak małe obiekty to już granice mojego aparatu więc nie wygląda tak dobrze jak gołym okiem...

 

2K11Krug041.jpg

 

A na koniec pytanie: Jakie kolory świateł tu widzicie?:

 

http://walkarounds.airforce.ru/artillery/rus/2k11/pb_sa-4_18.jpg

 

Mi się zdaje że to jest, od lewej: czerwony, pomarańczowy, niebieski (zielony?)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użyłem żywicy miga, z pigmentami i gipsem

Ostatnio zaopatrzyłem się w tą żywicę, ale nie mam pojęcia z której strony ją ugryźć. Mieszasz ją prosto z pojemnika, taką gęstą i białą papkę, z pigmentem i gipsem i paćkasz na modelu? Czy jakoś inaczej? Bo efekt, jaki uzyskałeś, bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taką prosto z pojemnika, według podanych na etykiecie proporcji, użyłem pigmentu Dark Mud, wyglądało jak nutella, i taką miało konsystencję, na model nakładałem to bardzo twardym pędzlem nadając odpowiednią fakturę, jak wyschło nie było do końca matowe i było zbyt jednolite kolorystycznie więc nałożyłem na to jeszcze różne pigmenty suchym pędzlem, niczym nie utrwalane, wgryzły się w fakturę błota i teraz jest ok.

 

A tak poza tym to model robi wrażenie, jeszcze jakby koło niego postawić Newe SC

Eh... ale nie ma tego w 35... Może ktoś się zlituje, na razie będę mógł postawić obok tego Szyłkę i SA-6 jak w końcu je skleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś tylko trochę pomalowałem figurkę, a dokładniej kombinezon czołgisty, kolory dobrałem na podstawię obejrzanych w sklepach z demobilem, próbowałem dla odmiany cieniowaniem przy użyciu vallejo, na żywo jest całkiem możliwie a na zdjęciu tradycyjnie odwrotnie :

 

2K11Krug044.jpg

 

Kurtkę tak chyba pomaluję:

http://www.frontowiec.com/index.php?p390,bluza-wz-88-vsr-58-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.