Skocz do zawartości

F-14D Kitech 1/72


bilbopl

Rekomendowane odpowiedzi

No więc skończyłem samolocik, w zasadzie na zdjęciach zobaczyłem strasznie niedoróbki, no ale cóż teraz już z tym nic nie zrobię Mam nadzieję, że następny model wyjdzie mi lepiej. A będzie to PZL ŁOŚ z PLASTYKA, kiepskiej jakości wypraski no ale dopiero się uczę i może opanuję tajniki szpachlowania

 

a więc do rzeczy, fotki:

 

PICT1411%7E0.JPG

 

PICT1390%7E0.JPG

 

PICT1388%7E0.JPG

 

PICT1382%7E0.JPG

 

PICT1375%7E0.JPG

 

PICT1416%7E0.JPG

 

PICT1413%7E0.JPG

 

Liczę na jakieś uwagi i komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jest o niebo lepiej niż było przy ostatnim Twoim modelu. Przy tym widać już to, że poważnie podchodzisz do tematu doskonalenia swoich umiejętności. To co najbardziej Ci się chwali, to ogólna czystość sklejenia. Oszklenie na które zawsze zwracam wszystkim szczególną uwagę, prezentuje się całkiem nieźle i czysto (no może poza malowaniem przedniej części ramy wiatrochronu).

To co najbardziej mi się nie podoba to uzbrojenie, ktore nie dość, że wygląda cukierkowo to jedna z rakiet jest po prostu krzywa jak banan.

 

To bardzo zacnie, że zabierasz się za Łosia Plastyku, bo według mnie ten model powinien mieć na koncie każdy polski modelarz

 

Życzę powodzenia w następnych projektach!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wykonania:

Źle wyszły kalki na stateczniku pionowym.

-wspomniana rakieta.

-zamieniony stronami numer taktyczny lewa/prawa.

Ogólnie jest niźle.

 

Co do merytoryki modelu.

 

-W tym malowaniu nie widziałem kocura "albinosa"

-brak gwiazdy na lewym skrzydle od góry.

- Błyszczy sie jak psu cohones

-to samo opony (prosto z myjni z nabłyszczaczem?)

-kolorystyka uzbrojenia.

-nie zgadza się kolorystyka foteli.

-nie było takiego dywizjonu jak v-31. W tym malowaniu jest to VF-31 (Albo kalka Ci sie porwała albo Kitech dał ...)

 

Oby tak dalej pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna kalka była Vf-31 a druga V-31

Ogólnie model był malowany farbami które posiadałem, nie wzorowałem się na oryginale.

kolorystykę uzbrojenia znalazłem gdzieś w necie:

 

http://lh4.ggpht.com/BearTomcat/SOO2SlzC4dI/AAAAAAAAB3Q/gg-h7yw4-Vc/s640/Obraz_00946.jpg

 

jeśli chodzi o opony cały model został potraktowany sidoluxem ale w rzeczywistości nie widać, że się aż tak świeci

 

Moja amatorsko trzęsąca się ręka zniszczyła kila kalek

 

Numer taktyczny... o który chodzi?

 

Nom rakieta faktycznie bananowa

 

Przepraszam za błędy i obiecuję poprawę

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem nie zły. Moje pierwsze to nie miały startu do tego.

 

Jedno łatwe ulepszenie. Nie maluj opon całkiem no czarno. Jak nie masz bardzo ciemno szarej farby to zmieszaj czarną z szarą i polaluj tym. Mała rzecz, ale wiele to doda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak na jeden z pierwszych modeli jest naprawdę fajnie . Koledzy tutaj już wskazali kilka błędów - ja natomiast dodam, że mogłeś bardziej popracować nad dyszami. Widać, że starałeś się im nadać w pewnym stopniu odrobinę realizmu (tutaj wielki plus za chęci), jednak proponuję zaopatrzyć się na przyszłość w farbkę typu exhaust. Jest to metalizer dający efekt często rozgrzewanego metalu. Wiele firm posiada takie farbki w swojej ofercie. Oczywiście w przyszłości spróbuj też cieniowania ale to już wyższa szkoła jazdy. Niestety teraz nie pamiętam numerów farbek z jakich ja korzystam (jestem dosyć daleko od warsztatu) ale może ktoś coś zaproponuje. Taką farbkę nakładasz, a potem delikatnie przecierasz np. chusteczką higieniczną.

Odnośnie malowania to coś mi się wydaje, że aparat nieco przekłamał kolory bo jeśli wzorowałeś się na zdjęciu to rakiety (głównie Phoenix) powinny być szare. Często spotyka się też białe.

Powtórzę się - fajna robota tylko pamiętaj na przyszłość, że lepiej czasem podczas budowy lepiej przystopować i zaopatrzyć się w odpowiednie farby. Zawsze przyda Ci się to do kolejnych modeli.

 

Pozdrawiam i powodzenia przy Łosiu

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj bilbopl.

Twoje fotki narusza regulamin forum. Zmien, lub wstaw w kolejnym poscie takie o odpowiednich wymiarach (lub jako miniature). W przeciwnym wypadku bede zmuszony skasowac Twoj post.

 

9. Na forum Modelwork.pl użytkownicy w postach wstawiają widoczne zdjęcia (o maksymalnym rozmiarze w poziomie 800 pikseli) lub miniatury do zdjęć umieszczonych na stronach komercyjnych lub prywatnych.

 

Wiecej: viewtopic.php?t=21118

Wiecej: viewtopic.php?t=40

 

Edit: fotki wymienione - dzieki.

 

Pozdr.

Pawel

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

 

Jak będziesz robił następnego Tomcat-a w ver. D zwróć uwagę na kilka detali znacząco różniących go od pozostałych wersji - zdublowane systemy TCS/IR , koła , brak 'kopułek' systemów ECM, fotele w kabinie ( choć ciężko tu do cocpitu zajrzeć ), wzmocnienia strukturalne : usterzenie pionowe, oraz przy schodku RIO( w późniejszych latach wprowadzane do wszystkich Tomcatów ).

Co do Phoenix-ów występowały malowania na 'niebiesko' tylko w wersji ćwiczebnej ( bez głowicy ) i raczej stosowanej do wystaw statycznych.

 

Pozdrawiam

AS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.