Skocz do zawartości

SM42 z plastiku


ktoto37

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Rozpocząłem budowę lokomotywy SM42 na podstawie wycinanki GPM i blaszek fototrwionych też tego wydawnictwa. Wszystkie elementy rysuje na arkuszach polistyrenu,obrabiam i kleję by uzyskać wymagane kształty i wymiary.

To pierwsze podejście do budowy SMki pewnie będą natępne poprawione. Lokomotywa ma jeździć - napęd i wózki ma od nowej BR290 ROCO.

Mam nadzieję że uda mi sie zrobić oświetlenie i wentylator może ruchomy. Model z braku czasu klei się wolno. Niektóre części należałoby już malować ale nie mam na razie aerografu i kompresora. Może niedługo coś uda się kupić.

Teraz kolej na zdjęcia.

 

img6996vs5.th.jpg img6998yw2.th.jpg img6999oq7.th.jpg img7002jr4.th.jpg img7003ml6.th.jpg

img7006fj2.th.jpg img7013dp5.th.jpg img7015xb5.th.jpg

 

Oczywiście poszczególne elementy lużno zmontowane bez klejenia.

Jak tylko pracę sie posuną wrzucę zdjęcia.

 

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Nareszcie zdjecia! Musze przyznac, ze swietnie Ci idzie. Idziemy leb w leb (no moze ja jestem troszke za Toba bo nie zaczalem jeszcze podwozia )Czy ja dobrze zrozumialem? Kupiles nowa BR290 ROCO tylko po to zeby wybebeszyc z niej trzewia? Mozesz zdradzic skad masz polistyren? Moje pudelka po lodach wygladaja przy tym prymitywnie. Dlaczego nie ulatwisz sobie zycia i nie skserujesz modelu na papier samoprzylepny zamiast rysowac elementy na polistyrenie? Jak zrobisz napisy eksploatacyjne?

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Czy ja dobrze zrozumialem? Kupiles nowa BR290 ROCO tylko po to zeby wybebeszyc z niej trzewia? Mozesz zdradzic skad masz polistyren? Moje pudelka po lodach wygladaja przy tym prymitywnie. Dlaczego nie ulatwisz sobie zycia i nie skserujesz modelu na papier samoprzylepny zamiast rysowac elementy na polistyrenie? Jak zrobisz napisy eksploatacyjne?

 

Pozdro,

Marudek

 

Kupiłem nową BR290 coś koło150PLN chyba z pięciopolowym silnikiem i gniazdem dekodera.

Polistyren stąd:

http://www.symbol.net.pl/sklep/?p=productsList&iCategory=6

taniej niż na allegro.

 

Co do napisów nie mam pomysłu. Może sie uda kupić kalkomanię. Na Martelu ktos pisał że są. Ale forum zlikwidowane dla ogólnego dostępu to marna szansa że oszukam źródło. Jak sie skserueje to nie można poprawić błądów oryginału. Ale roboty by było dużo mniej.

 

Może ktoś ma pomysł jak zrobić napęd wentylatora? Fajnie jak by była taki bajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

A czy bedziesz mial tam jeszcze miejsce na naped wentylatora? Twoj naped zabiera sporo miejsca. Ja na poczatku napalilem sie na dzialajacy wentylator i swiatla. Mialem juz przygotowane swiatlowody, kiedy zobaczylem, ze cztery lampy zawieszone sa na relingu (a nie sa wbudowane w kadlub). Jak chcesz to obejsc? Chyba nie pozwolisz, zeby diody wystawaly poza obudowe lampy? A kiedy zobaczylem ile widac przez fototrawiona siatke obudowy wentylatora, to dalem sobie spokoj i z tym .

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

A czy bedziesz mial tam jeszcze miejsce na naped wentylatora? Twoj naped zabiera sporo miejsca. Ja na poczatku napalilem sie na dzialajacy wentylator i swiatla. Mialem juz przygotowane swiatlowody, kiedy zobaczylem, ze cztery lampy zawieszone sa na relingu (a nie sa wbudowane w kadlub). Jak chcesz to obejsc? Chyba nie pozwolisz, zeby diody wystawaly poza obudowe lampy? A kiedy zobaczylem ile widac przez fototrawiona siatke obudowy wentylatora, to dalem sobie spokoj i z tym .

 

Pozdro,

Marudek

 

Na wentylator jest ok 5mm wonego a oświetlene albo na mikrożarówkacz mają ok1,5mm albo na diodach smd troche ciezko jes lutować ale się podobno da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam pod długiej przerwie. Budowa pierwszej SMki i pierwszej lokomotywy zarazem dobiegła końca. Efekt widać na zdjeciach. Jak każdy model idealny nie jest. Najbardziej widoczny kompromis to brak zgarniaczy - niestety nie miałem pomysłu na montaż ich z powodu braku miejsca - za szerokie obudowy sprzegów. Ale SMka ma oświetlenie na żarówkach i ledach 3 punktowe i białe i czerwone; chociaż nie wiem czy to prawidłowe. Wentylator jest ruchomy ma trochę wnętrza chciaż na zdjęciach mało to widać. Niestety nie mam makiety - przynajmniej na razie więc zdjęcia w okolicznościach dla SMki nienaturalnych.

6cf42553bdb7de8fm.jpgc56d38fab3cbf8d1m.jpg7160be7636e7ed7am.jpgaa0355907a9e1ed4m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kopara:
Miałem dokładnie taką samą reakcję. Chciałbym też tak umieć zrobić sobie taką SM-kę. Jest wyśmienita!
Ale SMka ma oświetlenie na żarówkach i ledach 3 punktowe i białe i czerwone; chociaż nie wiem czy to prawidłowe.
Białe powinny być trzy, czerwone dwie - tylko na dole.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow!

 

Ja myslalem, ze sie poddales a tu taka niespodzianka! Model bomba! Swietnie to wszystko wyszlo. A moja SMka lezy w pudelku i czeka na zlitowanie... A skad te kalki? Czyzbys namierzyl jakies gotowce?

 

Gratuluje swietnego modelu i czekam na inne projekty od podstaw Twojej produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdradź jeszcze, ile Cię to wszystko kosztowało (na zachęte jednym lub ku przestrodze innym)... ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudo!!!

Skala H0 jak sądzę?

 

Ja też trochę się zajmuje modelarstwem kolejowym, chociaż bardziej zbieram i nanoszę ślady eksploatacyjne. Może kiedyś będzie makieta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdradź jeszcze, ile Cię to wszystko kosztowało (na zachęte jednym lub ku przestrodze innym)... ;)

 

Pozdrawiam

 

Co do kosztów to najpierw był zakup wycinanki i elementów fototawionych z GPM coś koło 40 PLN no i lokomotywy BR290 na napęd - chyba koło 130PLN. Jeszcze był zakup kalkomanii i obudowy wózka ale to był zakup łączony i w sumie nie wiem ile to kosztowało. Później się okazało że nie mam narzędzi, aerografu, kompresora, farb itd. itp. A to tanie nie było i nie miało być bo to rozrywka w wolnymczasie i tak to traktuję.

 

Oczywiście H0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze szczena opada jak się patrzy na tą lokomotywę Model w mojej ocenie 10/10 . I tu mam taki bonus panowie dla was Jeżeli ktoś ma jakieś zapytanie co do produktów z FABLOK'u służę pomocą . Posiadam Monografię

Fablok'u ,różne zdjęcia i opisy .

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.