Skocz do zawartości

Subaru Impreza WRC 2001 - Martin/Park


kamit

Rekomendowane odpowiedzi

No i nie wytrzymałem!!!... i postanowiłem, że powolutku będę składał Imprezkę, która przeleżała blisko trzy lata na półce czekając na trochę czasu i natchnienia. Nie obiecuję, że będą częste postępy w budowie ale będę się starał, by okresy przerwy w budowie nie były dość długie... Dość długą przerwę mam w składaniu modeli tak więc liczę na pomoc, i tu pierwsze pytanie: autko Kuzaja było wewnątrz pomalowane na biało - czy zewnętrzna podłoga auta również była biała (spód samochodu)?... domyślam się, że tak ale pewności nie mam!

 

Kalkomania pochodzi z ehobby.pl a wersja oklejenia to 60 Rajd Polski 2003.

 

dbb85740862181f4.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego całe wnętrze Subaru Imprezy S8 Impreza WRC. W spec 2001 było malowane na biało wraz z bagażnikiem i komorą silnika. Jednak podwozie nie było malowane już na biało a na granatowy przewodni kolor subaru. Pracuje w firmie w której widzę co dziennie to autko stojące pod plandeką. Na hali.

 

Zrobiłem Ci kilka zdjęć tego oto autka z magazynu WRC postaram się też o skan całego artykułu. Ale postaram się też o zdjęcia oryginału. O ile Pan L.Kuzaj się na to zgodzi.

 

 

Zdjęcia:

img6208ww6.th.jpgimg6207gb1.th.jpgimg6210ha9.th.jpgimg6212yu9.th.jpg

img6206gh7.th.jpgimg6209eb4.th.jpgimg6211dn0.th.jpgimg6214kk3.th.jpg

img6215ls5.th.jpgimg6216be2.th.jpgimg6217fq0.th.jpg

img6213ph7.th.jpgimg6219bv8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki MiloszKr za naprawdę dużo informacji... Gdyby Pan L. Kuzaj zgodzłby się na obfotografowanie tej Imprezki to byłoby Super... (powiem szczerze, że niewiedziałem, że Impreza WRC S8 jest jeszcze w posiadaniu Kuzaja, z tego co słyszałem to ją podobno sprzedał a za te pieniądze kupił dwie lub trzy N-kowe Imprezy N-10! No ale to oczywiście dawne plotki!

 

Znalazłem w internecie fotkę oryginału mojego przyszłego modelu. Szkoda, że zdjęć tego autka z Rajdu Polski jest tak mało (przejechał tylko około 3km pierwszego odcinka i zakończył udział dzwonem). Ale będę się starał wiernie odzwierciedlić ten model. Zacząłem standardowo dla siebie od kół... ale relacja zdjęciowa już niebawem...

 

b967b8c85db65ad8.jpg

 

źródło chyba autoklub.pl - foto.: T. Koronowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż stoi na halli pod plandeką była na kilku portałach na których sprzedaje się samochody rajdowe i części ale nikt niechciał jej kupić 600 tyś Euro piechota niechodzi a za każdy start na dzien dobry 20 tyś Euro ekspluatacyjne i suma robi się boska. Subarki N10 zostały zakupione przez SPRT Kuzaj Sport i wkład sponsorów.

 

Troszku Cię podratuje Fotkami D.Kalamusa i D.Mikruta.:

img0010.jpg

img0007.jpg

img0016.jpg

img0001.jpg

img0051.jpg

 

Potem cała karoseria została przemalowana na granatowo a na końcu na biało gdzie na Barburce Warszawskiej 2003 w barwach Credit Susie była poraz ostatni przemalowana na granatowo i widziana poraz ostatni na oesach.

Od czasu do czasu jest przepalana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wykorzystując ułamek wolnego czasu wykonałem koła oraz trysnąłem podkładem podłogę autka. Przy składaniu kół pomalowałem na złoto wewnętrzną stronę felg. Podkład sobie schnie a ja wypatruję kolejnego wolnego czasu

 

dbf258e7f979dbcf.jpg

 

c8392c8cba84d91e.jpg

 

2108a5ef6b2de5d0.jpg

 

45e7fc86c31e4d5f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zewnętrzna strona felg była już fabrycznie polakierowana lecz wewnętrzna już niestety nie! Dlatego poprawiłem to lakierując aerografem na złoto również wewnętrzną stronę. Naklejki na opony to odzysk ze starych modeli rajdówek - w zestawie modelu występują "kalki" Pirelli - bo na takich oponach jeździły kiedyś fabryczne Subarynki. Polska załoga jeździła już na Michelinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtych czasach Kiedy WRCe jeżdziłi po cąłym globie wiekszość kierowców wybierała Micheliny. Teraz między Micheniami w rajdach (goodrch) a Pirelli niema już tak dużej rużnicy w czasach i przyczepności. Ale co roko koncerny pracują nad nowymi mieszankami opon z przeznaczeniem tylko na Rajdy.

 

Felgi prezentują się wyśmienicie użuywasz tylko Tamyjowskich farb. Może są i dobre jednak cena za słoiczki mnie odstrasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

No i powróciłem z tematem... trochę czasu minęło i zapragnąłem dalej budować Imprezę... Stale śledziłem co się dzieje na Modelwork i niestety już Impreza Kuzaj/Mombaerts została stworzona ale mogłem tym samym przyjrzeć się wykonaniu kalkomanii i do końca nie jestem usatysfakcjonowany efektem końcowym. Dlatego postanowiłem stworzyć autko fabrycznego zespołu załogi Martin / Park... już niebawem pierwsze zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto potwierdzenie, że coś robię!! Po lakierze podwozia wziąłem się za jego "uzbrajanie"

 

14703e21cc433333med.jpg

 

14703e21cc433333m.jpg

 

Skrzynia biegów i półośki:

 

848953208f9a1cf0med.jpg

 

848953208f9a1cf0m.jpg

 

i po montażu:

 

5d2d416e85e0065bmed.jpg

 

5d2d416e85e0065bm.jpg

 

i kolejno: układ wydechowy i belki zawieszenia po malowaniu:

 

8659cf0e02615653med.jpg

 

8659cf0e02615653m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna chwilka na to by coś dorzucić do Wurca Kontynuując zawieszenie zabrałem się za McPhersony przednie i hamulce oraz montaż całości do kupy... Powiem szczerze, że mam radochę na tym etapie bo coś już widać i lada chwila autko stanie na kołach...

 

f55b98ca23c10eacm.jpg

 

Po montażu:

 

f262bab83001a42bm.jpg 19b202c0b09c7562m.jpg 43c1213681a72243m.jpg 19812adba6836a01m.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ładnie, ale przydałby się jakiś delikatny wash na silnik i jakieś te tarczki od hamulców jakieś... strasznie ciemne i mało stalowe.

Rowki chłodzące w hamulcach też można czarnym zapuścić - ładniej wyglądają

 

Pozdro

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, zobaczę co da się zrobić z tym Washem... co do tarcz to pomalowałem wszystko zgodnie z instrukcją - dokładnie takimi kolorami Tamiya - cóż, może to kwestia światła sztucznego z lampy błyskowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem "aero" poszło w ruch Wszystkie elementy wymagające koloru X-18 (Semi Gloss Black) "trysnąłem" Aerografem...

 

5a652480c9366e61m.jpg

 

A oto mój ogólny bałagan :

 

344865e6df15c7a3m.jpg

 

Karoseria "tryśnięta" podkładem (Fine Surface Primer - White)

 

12cfaeab2c86cc31m.jpg

 

Gdy "kasta" sobie schła zabrałem się za kończenie podwozia:

 

c7c5403cc9478853m.jpg 19993a20474c911fm.jpg 274476634b6d50dfm.jpg 2e97ada98385ae95m.jpg

 

... i podwozie stanęło na kołach!!

 

5adffe7493ec408fm.jpg

 

następnie zabrałem się za wnętrze a międzyczasie położyłem dwie warstwy TS-50 na "kaście"... zdjęcia efektu lakierowania już jutro gdyż dzisiaj padam z nóg...

 

9e9c4624584753b0m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linii nie pogłębiałem gdyż stwierdziłem, że nie jest to konieczne... na ciemnym aucie i po oklejeniu i tak się "zgubią"... Po lakierze w świetle dziennym i tak wygląda super! Oto obiecane fotki:

 

e05d123a09d97f2am.jpg 7d68222d00a4932am.jpg 02dd9a2e5d5971e1m.jpg e58e7e42a30cdac2m.jpg 6932c7d8be2c83aam.jpg 1e143384071c71c2m.jpg

 

Tutaj zdjęcie Imprezy z 2001 roku w oryginale:

http://www.autogaleria.pl/tapety/img/subaru/subaru_impreza_wrc_2001_11_s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o lakier to jestem pod wrażeniem efektu lakierowania sprayem Tamiya - robiłem to pierwszy raz sprayem i byłem przekonany, że za chwilę pojawią się zacieki... a tu miła niespodzianka! Lakieruje się jak Aero i w dodatku szybciej! ... przynajmniej u mnie tak to wyglądało... ale nieodżegnuję się od aerografu i dzisiaj pomalowałem elementy czerwone wnętrza:

 

574dc91088161e07m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda, światła można zrobić z soczewek Sakatsu . Do czerwonych elementów coś CI się poprzyklejało ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.