Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 251/1 ausf. D Hasegawa 1:72


MrBat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ferie się zaczęły, więc czas najwyższy powoli się wziąć za model konkursowy.

Wybór padł na model taki o:

327.jpg

Jest to zestaw kupiony specjalnie na jakąś specjalną okazję, jaką jest konkurs. No to na początek musowy in-box, czyli co znalazłem w pudełku:

to co normalnie daje Hasegawa w tym zestawie, czyli wypraski z nadwoziem i podwoziem:

th_IMG_1276.jpg th_IMG_1275.jpg

elementy, które dostałem bonusowo od Pana, u którego kupiłem ten model, czyli nowe, lepiej odlane podwozie wraz z ogniwkowymi gąsienicami (jako lepsza alternatywa dla tych kawałków gumy, które dała Hasegawa)...

th_IMG_1277.jpg

... oraz wypraski z kilkoma detalami (szczególnie przydatny jest KM)

th_IMG_1278.jpg

oraz na koniec blaszki Parta dedykowane do tego modelu

th_IMG_1280.jpg

th_IMG_1279.jpg

 

I to tyle. Z tego zestawu na pewno da się zrobić bardzo fajny model, ale jak mi to wyjdzie, zobaczymy. Generalnie nie mam jeszcze pomysłu na malowanie. A z takich ogólnych założeń, to - jeśli wnętrze wyjdzie przyzwoicie - planuję nie sklejać połówek nadwozia, żeby mieć swobodny dostęp do wnętrza.

 

A teraz idę poprzeglądać dokumentację (jeśli takową znajdę), a po obiadku może zacznę coś dłubać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wreszcie Mam nadzieję, że zdążysz! Siadam i kibicuję. Oczywiście przewidujesz doń choć małą podstawkę? Jakby co, mam trochę dokumentacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

od razu pierwsza prośba. Jeśli ktoś dysponuje zdjęciami wnętrza budowanego przeze mnie pojazdu, to byłbym bardzo wdzięczny za podzielenie się nimi ze mną. Instrukcja Parta jest bardzo mało jasna, więc bez zdjęć oryginału będzie to błądzenie na ślepo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zdjęcia wnętrza - gorąco polecam książkę z wyd. Rossagraph - Sd.kfz 251/1 Ausf.D (seria Model Detail Photo Monograph, nr 22). Nie jest droga, a zawiera naprawdę dobre zdjęcia wnętrza 251-ki z MWP w Wa-wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zdjęcia wnętrza - gorąco polecam książkę z wyd. Rossagraph - Sd.kfz 251/1 Ausf.D (seria Model Detail Photo Monograph, nr 22). Nie jest droga, a zawiera naprawdę dobre zdjęcia wnętrza 251-ki z MWP w Wa-wie.

Dzięki za radę! Właśnie przed chwilą kurier wręczył mi tę książkę - i już widzę, że będzie nieocenioną pomocą przy budowie!

IMG_1296.jpg

Więc teraz już mogę się brać porządnie za budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynamy...

 

Wczorajszy wieczór i dzisiejszy ranek zszedł mi na montażu prawych zasobników na narzędzia (które jednocześnie uzupełniały boczne pancerze i spełniały rolę błotników):

th_IMG_1319.jpg

 

Z ciekawości złożyłem też jeden błotnik, żeby go sobie porównać z plastikowym:

th_IMG_1320.jpg

 

Coby się nie znudzić jednym, zacząłem też pracę nad wnętrzem. Póki co oblachowałem podłogę i zacząłem wyginać osłony. Generalnie ciężko z nimi idzie, i wątpię, aby udało mi się ładnie wykończyć. Ale cóż... Przeglądając części okazało się, że drążki będę musiał dorobić sam, bo zarówno Hasegawa i Part raczyli o nich zapomnieć.

th_IMG_1302.jpg

 

Z wnętrzem będzie jeszcze maaaasaaaa roboty, właściwie to całe wnętrze będzie z blach i polistyrenu. Choć ciągle się waham z siedzeniami, bo te zestawowe są powiedzmy średnie, a samodzielne ich wykonanie w tej skali może być kłopotliwe.

 

Próbowałem też zmontować wizjery kierowcy, ale to chyba jedna z tych części, których nie podołam wygiąć i skleić.

 

Póki co nabywam doświadczenie blaszkowe i myślę, że będzie coraz lepiej. bo teraz ciągle popełniam masę głupich błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

 

coś długą przerwę miałem. Więc dziś mojemu maleństwu poświęciłem 3 herbaty, kawę i trzy płyty Cypress Hilla. Ale jak zacząłem robić fotki postępów to się przeraziłem, że ich prawie nie ma :/ Pierwszy raz zaczynam się bać, że nie zdążę.

 

Póki co... Wnętrze się robi

th_IMG_1635.jpg

Zasobniki na na karabiny (w blaszkach nie ma za to zasobników na granaty i chyba przyjdzie mi je dorobić samemu)

th_IMG_1636.jpg

No i w międzyczasie powoli pozbywam się niektórych otworów, które przy okazji wykorzystania blaszek stały się zbędne

th_IMG_1637.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyję nadzieją, że po pomalowaniu będzie się prezentować zdecydowanie ładniej.

Nie będzie, jeśli już teraz nie użyjesz Debondera!!!

Pochlapałeś fototrawionki klejem CA i to widać teraz i nawet farba nałożona aero tego nie przykryje. (białe plamy zaschnięte na blachach) Jedyne co to może uratować to debonder, "ściągnie" on nadmiar kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie cały czas poluję na Zmywacz do super Glue. Jak go dorwę to przetrę tu i ówdzie. Choć gro tego białego to nie tyle nadmiar kleju, co efekt jego oparów (takie rzeczy często są niewidoczne po pomalowaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie cały czas poluję na Zmywacz do super Glue.

Cieszę się, że wiesz o co chodzi...

(takie rzeczy często są niewidoczne po pomalowaniu)

Nie chcę się wymądrzać, ale sklejałem wiele modeli w 1/35 i niestety to jest widoczne po nałożeniu farb (zwłaszcza Gunze Sangyo czy Vallejo), więc jeśli to jest modelik 1/72, to tym bardziej. No chyba, że użyjesz farb olejnych (ktorych nie jestem zwolennikiem)

Niemniej jeśli poszukujesz debondera to jest dobrze. Najszybsze i najlepsze rozwiązanko. A mam takie pytanie jakie kamo, dywizja, front???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wymądrzać, ale sklejałem wiele modeli w 1/35 i niestety to jest widoczne po nałożeniu farb (zwłaszcza Gunze Sangyo czy Vallejo), więc jeśli to jest modelik 1/72, to tym bardziej. No chyba, że użyjesz farb olejnych (ktorych nie jestem zwolennikiem)

Nie wymądrzasz się lecz prawisz mądrze. Więc jeszcze z większym zapałem biorę się do zaopatrywania się w owy specyfik. Choć przedział kierowcy będzie mało widoczny po skończeniu.

Jeśli następnym razem najdzie mnie ochota na dłubanie w tej skali to chyba zainteresuje się lutowaniem blaszek.

Blachy w tej skali to ciężki orzech do zgryzienia dla mnie.

A mam takie pytanie jakie kamo, dywizja, front???

Nie wiem. Być może będzie to "pojazd muzealny". Może coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć przedział kierowcy będzie mało widoczny po skończeniu.

Tak to prawda...

Jeśli następnym razem najdzie mnie ochota na dłubanie w tej skali to chyba zainteresuje się lutowaniem blaszek.

Dobry pomysł, daje to fajne efekty.

Blachy w tej skali to ciężki orzech do zgryzienia dla mnie.

Nie tylko dla Ciebie, mam E-100 Dragona w 1/72 i wkręciłem się w blachy, to teraz mnie, aż głowa boli.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowań tych pojazdów jest nawet spory wybór, ja jednak nie chciałbym na nim robić żadnych eksperymentów z więcej-niż-jedno-kolorowym-kamuflażem. Dlatego najbliżej mi do pomalowania go na piaskowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rewelacja.Jestem pod dużym wrażeniem!!!!! Jak na ta skalę :-)), zwłaszcza sprężyny w oparciu fotela kierowcy!!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za radą Jakuba przeczyściłem elementy debonderem pożyczonym od Reggy'ego (mój będzie dopiero w tygodniu). I efekt jest o wiele lepszy! (a będą jeszcze drobne poprawki)

Poza tym popracowałem trochę przy tablicy rozdzielczej (przyznaję - poległem przy gałkach koło kierownicy).

IMG_1682.jpg

IMG_1681.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wygląda po kąpieli w debonderze. Brawo, pełen podziw. Bardzo ładnie wykonałeś tablicę rozdzielczą. Buduj tak dalej, bo mało czasu. Czekam na dalsze efekty.

Ja sobie dałem spokoj z konkursem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz mi nikt nie powie, że 1/72 to zabawki

 

cudo

 

tylko jak będziesz malował tablicę rozdzielczą skoro zegary już wklejone?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.