Skocz do zawartości

Jaki model wojskowy na początek?


XwojtasX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Moglibyście doradzić mi jaki mam wybrać model na początek? Chodzi mi o model wojskowy jakiegoś czołgu z II WŚ. Może być sowiecki, amerykański - wszystko mi jedno Skala 1/35. Nigdy nie sklejałem modeli. Pozdro!

 

PS. Jeśli zły dział to powiedzcie jaki, bo jużsam nie wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Wydaje mi się, że czołg na pierwszy model w życiu i w skali 1:35 to troche nie fajnie.

Modele w tej skali są drogie, a czołgi nieznam sie na pancerce, chyba nie należą do łatwych w budowie.

Na początek kup sobie jakiś samolot za kolka złotych i na nim spróbój swoich sił. Jeżeli Ci się nie spodoba, to żadna strata, a tak to byś stracił jakieś ok 80-100zł a może i więcej, no ale to twój wybór.

Powodzenia przy budowie i nie zniechęcaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci doradze tak, wybierz jakiś najtańszy model bo napewno go spiepszysz budując go pierwszy raz...

Kup TKS RPM'u lub Pume italeri 1:35.

 

Nie słuchaj się ich nie zbieraj skali 1:72 bo to zabawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dumo nikt nie powiedział że ma zbierać te modele w skali 1/72 ja tylko mu doradziłem żeby na początek złożył sobie model w skali 1/72 jak mu zaczną wychodzi te modele i mu się to spodoba i jeśli zechce to przejdzie na skale 1/35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że jak kolega XwojtasX chce koniecznie sklejać pancerkę to niech bierze się za skalę 1:35, bo do 1:72 może się szybko zniechęcić. Ja sklejałem T-72 w 72 i z powodu małych części miałem czasami dość, a Sherman sklejał mi się elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci doradze tak, wybierz jakiś najtańszy model bo napewno go spiepszysz budując go pierwszy raz...
z tym się zgadzam

 

Nie słuchaj się ich nie zbieraj skali 1:72 bo to zabawki Razz Razz
Z tym się nie zgadzam

 

A prawda jest taka że jak masz wolne 40-50 zł to kupujesz coś w 1:35 i się zaczynasz uczyć, ale możesz sobie też za tyle kupić 2 w 1:72. Jak się opanuje 1:72 można przejść do większej skali. Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prawda jest taka że jak masz wolne 40-50 zł to kupujesz coś w 1:35 i się zaczynasz uczyć, ale możesz sobie też za tyle kupić 2 w 1:72. Jak się opanuje 1:72 można przejść do większej skali.

W zupełności zgadazm się z tobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja jak zcząłem swoją przygodę modelarską to składałem samoloty w 1/72 no i jak stwierdziłem że mi się podopba to modelarswto i juz jestem wstanie złożyć coś większego i trudniejszego to przeszedłem na 1/35 i nie jest mi źle z tą skalą:) ale nadal uważam że najlepiej jest zacząć od skali 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stwierdziłem że mi się podopba to modelarswto i juz jestem wstanie złożyć coś większego i trudniejszego to przeszedłem na 1/35

Yyy a mi się zdaje że to 1/72 jest trudniejsza na początek. W 1/35 ma się większe elementy i jakoś łatwiej to wszystko ogarnąć. Jestem za jakimś tanim modelem Zvezdy czy Italerki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiem tak i chyba zostane za to powieszony, dla mnie skala 1:72 jest tylko dla początkujących jaka zabawka do wyrzucenia. Nie rozumiem ludzi którzy budują modele w tej skali, mowa tylko o pancerce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zostaniesz za to powieszony, bo to Twoje zdanie. Jakbyś napisał bez tego " dla mnie skala 1:72" to może i by Cie powiesili . No ale po części się zgadzam, że jedyna słuszna skala to 1:35 . A wracając do tematu, to tak jak powiedziałem (napisałem), kup sobie coś z Italeri, Zvezdy albo Academy. Teraz sobie przypomniałem, że stoi u mnie Flakpanzer IV Wirbelwind Academy (w zasadzie to dwa) i nieźle się go sklejało a drogi nie był. A że troche taki nie jak powinien być, to Cię nie powinno martwić skoro dopiero zaczynasz i ma być to Twoj pierwszy model.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wreszcie jakieś konkrety:

proponuję T-34 albo IS-2 Zvezdy

M4A1 Sherman Italieri

Panzer IV Academy

 

nie są za trudne, a jak złapiesz bakcyla do przydadzą się do eksperymentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj się ich nie zbieraj skali 1:72 bo to zabawki

 

 

dla mnie skala 1:72 jest tylko dla początkujących jaka zabawka do wyrzucenia. Nie rozumiem ludzi którzy budują modele w tej skali, mowa tylko o pancerce.

 

 

72_Emil_03.jpg

 

72_Bergepanther_09.jpg

 

72_mh3_02.jpg

 

72_Ursus&TK3_04.jpg

 

72_Boredom_Terror_11.jpg

 

72_CSR_1938_00.jpg

 

Chyba nie muszę dodawać, że wszystkie te modele to skala 1:72

 

 

zdjątka zapożyczone ze stronki smallscaleafv.com

 

pozdrawiam, Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy ja tez jestem wielbicielem skali 1/35 ale mówię już któryś raz z rzędu że na początek skala 1/72 jest najodpowiedniejsza

Po 1. Model jest tani w tej skali.

2. Jeśli się go zepsuje to się dużo nie straci ponieważ wiele pieniędzy nie włożyło się w ten model

Tak jak kolega który założył ten temat napisał żę będzie pierwszy raz składał model więc nie sądze żeby go rzucić od razu na skalę 1/35 i żeby wydał ok. 100 zł na dobry model

Myślężę to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę jeszcze raz: nie bijcie piany tylko dajcie jakąś konkretną radę.

 

Dumo - skleiłeś już jakiegoś TKSa? Czemu pchasz kogoś na minę?

 

Cena podanych przeze mnie modeli to ok 45 zł, za to części o wiele więcej niż w 1/72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleiłem TKS pare lat temu, wiadomo jak mała cena to i syf ale poćwiczyć można 50zł to jest spory wydatek bo i tak wczesniej czy później te pięniądze będą wyrzucone w błoto...

 

Jak widać każdy doradził założyciel tematu sam musi zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleiłem kiedyś T-34/76 ze Zvezdy , i z czystym sumieniem mogę go polecić początkującemu: mało części , brak drobnych elementów , bardzo prosty do wykonania układ jezdny , części dosyć dobrze spasowane, gąsienice z winylowych pasków. Tak, że dla początkującego w sam raz , tym ,że do oryginału mu dosyć daleko to się nie przejmuj, nie od razu Kraków zbudowano , na początku posklejaj parę takich modeli prosto z pudła, a w miarę nabywania doświadczenia dojdziesz w końcu do etapu robienia modeli waloryzowanych blachami i żywicą. Życzę powodzenia i nie przejmuj się początkowymi niepowodzeniami, tylko bądź cierpliwy, a będą efekty (pancerka wcale nie jest trudna, jak się do niej przyłożysz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.