Skocz do zawartości

betoniarka


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Prawie po miesiecznym leniuchowniu wziołem sie w końcu za nowy odel. Tym razem jest to betoniarka na podwoziu no właśnie jeszcze nie zdecydowałem się na jakieś konkretne podwozie. W każdym razie ma to przypominać coś takiego:

 

0fac33321adf990f.jpg

 

Narzie posklejalem trochę zabudowę:

358497c6c2aaebc5.jpg

 

i zrobiłem pzymiarkę na sucho:

07152fb17c584157.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jędruś , co to za zestaw?

Grzesiu chdzi Ci o zestaw montażowy Jeżeli tak, to zabudowę betoniarki wziołem z tego:

6182a258ec2beea8.jpg

 

a podwozie prawdopodobnie wezę z tego zestawu:

c8830ddbb932bcc2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe , fajnie... A kabina wtedy tez z tego co podwozie? czy jak to żes sobie tam uknuł?

Wzasadzie to głównie kabina i conajmniej połowa podwozia, bo przy ramie trzeba będzie trochę kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę postanowiłem skleić betoniarkę gdy zobaczyłem te modele:

 

939044ddb84a2906.jpg

511a908acae55533.jpg

1d2d2fb8a9aaf3bb.jpg

83141ce3c1ad9d47.jpg

 

Natomiast z oryginałów te fotki:

05e5e4429e3d19b8.jpg

2c088def47b5b977.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie poskracasz ramę... Ale spoko, to nic strasznego, u siebie w M-54 skracałem, nie ma mowy, żeby cokolwiek poszło nie tak, jeśli równo przytniesz. Pamiętaj tylko, żeby wstawić wzmocnienia z pasków plastiku o szerokości ramy i długości ok. 1cm, wtedy masz pewność, że nic się nie złamie i nie wykrzywi.

Aha, no i będziesz przywoził jakieś swoje ciężarówki do Opola? Chętnie obejrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie poskracasz ramę... Ale spoko, to nic strasznego, u siebie w M-54 skracałem, nie ma mowy, żeby cokolwiek poszło nie tak, jeśli równo przytniesz. Pamiętaj tylko, żeby wstawić wzmocnienia z pasków plastiku o szerokości ramy i długości ok. 1cm, wtedy masz pewność, że nic się nie złamie i nie wykrzywi.

Aha, no i będziesz przywoził jakieś swoje ciężarówki do Opola? Chętnie obejrzę.

W skaracaniu i wydłużaniu ramy mam już praktykę, wiec o to się nie obawiam. Natomast po niedzieli muszę wybrać się z aparatem i miarką na betoniarnię i upolować jakieś "reale" coby mieć lepszą dokumentację.

Do Opola zgłoszenie juz wysłałem, a zabieram ze sobą 4 trucki.

Ps.

Wczoraj tzn. w sobotę w TVN 7 w prograie "NA OSI" była relacja z 13 TS w Krakowie. Dzisiaj rano (chyba 8,15) i w poniedziałek o 1 będzie powtórka tego programu, zaraszam do oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno sa, ale nie znasz umiejetnosci Tornada on z tego zrobi jeden pojazd w skali 1/19 nie nie zartuje to tylko o jeden sie roznia to nie tak zle, Tornado zycze powodzonka i bede obserwowal prace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ja sie nie znam (na pewno nie może) ale czy te dwa zestawy które łączycz nie są w innej skali przypadkem??

Owszem są w innych skalach, betoniarka jest w 1:25 a FH w 1:24, jednak różnica wymiarowa jest tak minimalna że można je ze sobą spokojnie łączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na Volvo ;)

Będę śledził wątek, tematy prawie egzotyczny, ale za to jeden z moich ulubionych.

 

Rozumiem, że beton Ci potrzebny do zalania dołu ze strażakiem

Co do betonu to bez przyznaję Ci rację Pewnie wezmę się za niego przy okazji gdy będę malował betoniarkę.

Ja też postawiłem na Volvo, pozostaje tylko kwestia kabiny FM - dzienna, z którą wiąże sie kupa przeróbek czy FH - szeroka, którą mam w zestawie a wiec i mniej problemów.

9b8d12d8075ca645.jpg

f060a103fdbe1533.jpg

 

Tymczasem trochę obciołąłem, trochę dosztukowałem i wyszły mi takie oto podłużnice ramy:

 

4360bd9c41dead3em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabina dzienna to jest krótka kabina, niska bez leżanki z tyłu np pierwsza fotka w poście Tornada a wracając do betoniarki to jest bardzo ambitny projekt wymagający dużo przeróbek. Życze powodzenia

 

Zobacze czy mam przednie zawieszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado, Ty bys lepiej tego strazaka skonczyl...

Tak naprawdę to strażak przestał mnie pociągać a uważam że na siłę to nie robota. Tak se myślę że gdy sie wezmę za malowanie Volviaka to za jednym razemi machnę kabinę strażaka.

Wracając do betoniarki, jeszcze trochę dzisiaj podłubałem i rama z przednim zawieszeniem prawie gotowa:

 

fa0ad918f4cda755.jpg

1f38f56aa08f82f8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.