Skocz do zawartości

T-34/76 mod. 1941 Dragon 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witka!

Przez ostatnie 5 dni edukacyjnego pobytu w Gdańsku z MrBatem w miłej, akademickiej atmosferze udało mi się złożyć modelik (i dowieźć do domu w celu pomalowania).

Model robiony prosto z pudła, szkoda że Dragon dał masę niepotrzebnych blaszek a poskąpił miedzi na 4 siatki na górnej płycie. No nic, mocny czarny wash i jakoś będzie wyglądało. Model czeka na zalążek podstawki. Mam do niego figurasa Legend Productions.

A właśnie - MrBat przekonał mnie na wykonanie tego teciaka jako pojazdu zdobycznego w panzer grau, ale skoro mam radzieckiego tankistę to trochę mi szkoda go nie użyć. Hym... Chociaż niemieckich panzer'niaków też mam Legends'a... Kurczę, mam teraz dylemat...

P8300004.JPG

P8300006.JPG

P8300008.JPG

P8300009.JPG

P8300015.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

OOO Właśnie ten model mam w drodze widzę że jest super i nie żałuję wyboru,Panie Reggy robisz super modele to już z góry widać że model będzie górował na forum

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jak ustaliliśmy.

Właśnie robię. Teraz możesz powiedzieć "a nie mówiłem" jak olałem wnętrze wieży i zakleiłem właz - teraz muszę przerobić tak, żeby właz był otwarty, bo to świetne miejsce dla pewnej figurki jaką mam. Ale chociaż się nie nudzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Rusek z Legends się jeszcze doczeka na kolejnego teciaka.

O, to, to, to, to Bo dobry teciak nie jest zły :-)

 

Osobiście to bardziej bym go widział w pieknej ruskiej(jakakolwiek by ona nie była) zieleni, ale pewnie jak go nie pomalujesz to i tak będzie piknie Więc czekam na ciąg dalszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy nie jest przypadkiem za późno na poprawki, ale walcowane płyty kadłuba wyglądają praktycznie tak samo jak odlewana wieża. Reszta modelu jak zwykle w Twoim przypadku wygląda obiecująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotkach tak to może wyglądać, ale to kadłub był szlifowany mocno papierem po podziubaniu pędzlem na nitro, przez co miejscami jest matowy, a wgłębienia są błyszczące po nitro. W rzeczywistości fakturka jest naprawdę subtelna (ciężko nawet paznokciem czy palcem wyczuć) i będzie lekko widoczna po pomalowaniu. Obecnie walczę z umieszczeniem figurki w wieży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz niemieckiego to śmiało malnij go na szaro, m.in 3 div. pancerna SS "Totenkopf" go miała. Ostatnio gdzieś mi się taki Teciak znalazł na necie. Nawet ta sama wersja, poza krzyżami i godłem z przodu nie miała jakiś szczególnych znaków, ani przeróbek...

Pozdro

PS: Ładnie sklecony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze przymiarki figuranta i włazu. Trochę blaszek pójdzie jeszcze na właz. U figurki musiałem trochę zmodyfikować układ rączek używając cyjanoakrylu i Miliputa.

P8310006.JPG

P8310007.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnosz widzieli już wszystkie panzer maniaki ale zamieszczę linka.

 

http://beute.narod.ru/Beutepanzer/su/su.htm <- link.

 

W każdym razie ja Reggy osobiście proponował bym Ci jednak zrobić ruskiego T-34. Mało Ci tych krzyży jeszcze? Ewentualnie jakieś bardziej efektowne malowanie niż te całe szare, np. jakieś przebijające resztki ruskich oznaczeń, częściowo pomalowany piaskowym przez Niemców + ew. właz od panzer 3 lub 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reggy jak oceniasz ten model warty jest swojej ceny, bo mam na niego chęć i przy okazji pierwszy raz na nim chcę wykorzystać friulki.

A nie jest zły. Po dwa wypychacze z gąsek trzeba usunąć, ale same składają się jak LEGO, nie wiem czy warto kupować doń Friule.

Smoku - będzie jak ma być :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No figuras jest kozacki.

Przy okazji, wróciłem w 2-tygodniowego pobytu w Gdańsku (NOOOOOO JAAAAAKIE TAM MAJĄ CENY W PORÓWNANIU DO OLSZTYNA TO NORMALNIE GWŁT!).

Teraz pora na masowe malowanie i zero składania. Chcicę modelarską mam więc są i postępy. Zacząłem malować. Najpierw Panzer Grey Vallejo MC, potem lekkie rozjaśnienie po dodaniu bieli. Parę detali na czarno i chyba tyle. Resztę pewnie zamalowani jak leci.

Teraz ciekawostka. Będzie oczywiście błotko, ale chcę zrobić takie skrajnie suche, jasnopiaskowe jeśli idzie o kolor i odpadające płatami. Fakturę zrobiłem nakładając na model Maskol, smarując pastami Vallejo wymieszanymi z ziemią i potem zrywając maskol. Ogólnie efekt subtelny ale widoczny, oczywiście teraz go trochę nie widać ale jeszcze przed sidoluxowniem pomaluję trochę te błotko i pokażę.

P9060009.JPG

P9060010.JPG

P9060013.JPG

P9070032.JPG

P9070034.JPG

P9070035.JPG

P9070036.JPG

P9070037.JPG

P9070038.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.