Skocz do zawartości

I-401- Julong 1:300 <-per aspera (może...)ad astra


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu ocieplenia się stosunków mojej rodziny do moich modeli jawnie i z przysłowiową pompą rozpoczynam relację z budowy I-401 .F-22 chcę zrobić tip top więc muszę się jeszcze uporać z kilkoma sprawami na uczelni żeby nie wisiały mi nad głową...I-401 zacząłem wczoraj.Po oględzinach części stało się jasne że mam do czynienia z wyrobem wręcz niespotykanej klasy Niesamowite detale tego wyrobu sprawiły że wręcz oko mi zbielało

 

Proszę zwrócić uwagę na pełen misternych detali kiosk okrętu :

f79190d2fa992184m.jpg

 

Na wspaniale wykonany myśliwiec Seiran:

037cd8f3916eccdam.jpg

 

Na genialnie odlany hangar:

4e87d07314d12bc1m.jpg

 

Na wspaniale wykonane peryskopy i anteny:

894ba7cfcda3982bm.jpg

 

Na obłędny przód i rufę z delikatnym detalami:

9710ad648c0bd698m.jpg051efa808f754b0am.jpg

 

Oraz na wszystkomającą część podwodną:

35e642179171bd0em.jpg

 

Jak widzimy jest to PRAWIE Tamiya

"Prawie" robi wielką różnicę Szybko zorientowałem się że będzie tu trzeba zrobić prawie wszystko od podstaw. Odkopałem książkę "Powietrzny atak spod wody" oraz wyszperałem wszystkie zgromadzone skany z książek i zdjęcia z neta dotyczące I-401.Pierwsze zaskoczenie,za wysoki kadłub.O kilkanaście milimetrów gdyż w założeniu firmy musiał pomieścić baterie do napędzania tego modelu-zabawki.Dla mnie jest to błąd nie do poprawienia.Nie chcę ruski rok męczyć się z kadłubem okrętu.Proszę spojrzeć na zdjęcia:

5b84f30ab82a0496m.jpg

 

a tu skan z pudełka Tamyi:

330fd55548cae32fm.jpg

 

...obłęd w ciapki.Na zdjęciach widać że zaszpachlowałem pewne dziury.Były to miejsca na oprzyrządowanie do zrobienia modelu pływającego na co się nie zdecydowałem.Chcę mieć stojący model , wyglądający jako tako.To będzie trudne ale może się uda.

Na spodzie kadłuba widać zaszpachlowana powierzchnię.Był tam otwór na wyprowadzenie wału śruby, nie mającego nic wspólnego z oryginałem.Postaram się dorobić wały oraz śruby.Z nieszczęsnym Seiranem nic nie zrobię bo za mały jak dla mnie.Postaram się go pomalować jako tako abym nie musiał się spalać ze wstydu jak ktokolwiek będzie patrzył na niego Więcej wrzucę jak szpachla wyschnie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 227
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

(...)wspaniale wykonany myśliwiec Seiran

To nie był myśliwiec A sam "model" tego samolotu to.... Proponowałbym go nie mocować na pokładzie okrętu.

 

Jeżeli chodzi o detale to zostawiasz to co zaoferował producent czy może pobawisz się scratchbuilding?

 

W każdym razie gratuluję samozaparcia i trzymam kciuki za szczęśliwy finał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno coś dorobię od od siebie.Śruby i wały to mus.Zrobiłem już ster bo to co miało nim być nie przypominało steru.Dorobię elementy na pokładzie biorąc za wzór oryginalne zdjęcia i model Tamiyi.Co do Seirana...Nie wiem ale może go umocuję...Zastanawiam się nad otwarciem hangaru(oczywiście dorabiając elementy w środku).Dojdą też szczegóły kadłuba jak w Tamce...Zamierzam się pobawić z tym cudem chińskiej techniki modelarskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś były na rynku tylko "modele" i nikt nie wybrzydzał, kupić model to był cud Czasem fajnie skleić takiego trupa a i doświadczenie się gromadzi.W cieniu samoskładalnych i super zdetalowanych Tamyi Hasegaw Revellów i Academek skleję sobie trupa z Żulonga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już artoor_k stał się szczęśliwym posiadaczem tego cuda to dlaczego miał go nie skleić? Choćby tylko dla podszlifowania warsztatu. A nóż przy okazji wyjdzie coś interesującego - chociaż niekoniecznie w 100 czy nawet 80 procentach zgodnego z oryginałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wsparcie Skleję go bo...się uparłem Kleiłem gorsze jak choćby U-boota kilka lat temu,to była zabawka dokładnie na tej samej zasadzie co I-401.Tamtego skleić się nie dało.Potwornie wykrzywione burty itd.I-401 da się...przynajmniej tak sądzę na podstawie tego co zrobiłem przy nim...Poza tym nie stać mnie na Tamkę a za tego dałem zdecydowanie mniej niż kosztuje Tamiya

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dziś grzebałem w internecie i w książkach w poszukiwaniu zdjęć uzbrojenia I-401.Gdy znalazłem zdjęcia 25 mm działek AA i 140mm działa i po porównaniu ich z wytworami wyobraźni chińczyków mina mi nieco zrzedła.

Proszę spojrzeć...

oto 25 mm działko AA w wersji Żulonga:

0e338f4e23f8b64dm.jpg

 

A oto oryginał:

e03257062e5d35b2m.jpg

 

Podobna sprawa jest z działem 140 mm

To Żulong:

b09d1adc6721f5fbm.jpg

z doskonale odlaną niedolewką tworzywa

 

A to oryginalna 140-tka:

bddcbc9fe1ffd813m.jpg

 

O ile 140-tkę będę robił od podstaw bo skomplikowana nie jest to mam mieszane uczucia co do 25-tek.Myślę coby odciąć część od "sprężyn" do końca lufy i na to miejsce wstawić igły lekarskie. Przejdzie ten numer czy lepiej zrobić to wszystko od podstaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa masz co robić, a w zasadzie dorobić w tej łajbie. Proponuję odciąć kil, napewno zabieg ten poprawi sylwetkę okrętu. Życzę powodzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, racja...jest o pół centa za wysoki...obetnę i zrobię z 3 warstw 1mm plastiku, wyjdzie mu to na zdrowie.Nie przewidywałem tak radykalnych działań ale im dłużej patrzę na tego trupa tym bardziej jestem przekonany że mu to potrzebne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dłubnąłem nieco przy moim trupie "Podłogę" kiosku wykonałem od nowa bo zestawowa była za mała Również zrobiłem nowe skrzydła Seiranowi.Poniżej zdjęcia:

 

76744b7090e711d1.jpg

 

1c82bc5accc21503.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dłubnąłem nieco przy moim trupie "Podłogę" kiosku wykonałem od nowa bo zestawowa była za mała Również zrobiłem nowe skrzydła Seiranowi.

super! lubię taką dłubaninę

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kolejny dzień w stoczni Ponieważ definitywnie zamknąłem 4 rok studiów (niestety nie tak jakbym chciał ) należy mi się relaks. Dziś postanowiłem podłubać przy pelotkach oraz kiosku.Seiran dostał pływaki i nowy kołpak.Również wziąłem się za relingi.Zrobiłem je ale nie wyszły tak jakbym chciał.Zdecydowanie doceniłem naszych forumowych nanotechnologów,robią świetną robotę w okrętach dwa razy mniejszych niż mój.Chylę czoła! Fotki poniżej:

 

f752c16bb5b2e36e.jpg

Działko z kiosku z nową lufą z igły lekarskiej.

 

b3b6ef1e6e680f38.jpg

Mój demon czyli działka plot ,lufy z igieł.Nie mogłem dać sobie z nimi rady.

 

dc8a2ce14e171458.jpg

2480e70e3cbf4492.jpg

Seiran z nowym kołpakiem oraz zamocowanymi pływakami.Wygląda chyba nieco lepiej niż zestawowy.Ślady po Super Glue zostaną zlikwidowane.

 

2ca29354f5d15293.jpg

To reling i pokład w wykonaniu Żulonga

 

6c296a49b1583003.jpg

A to relingi mojej produkcji,strasznie dały mi w kość ale chyba wyglądają lepiej niż zestawowe.Hangar wymaga jeszcze odrobiny szpachlowania.

 

Mam nadzieję że na widok relingów nikt mnie śmiechem nie zabije Wyglądają tragicznie ale to mój pierwszy wyrób w tej skali. Muszę przyznać że było to ciekawe doświadczenie.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że na widok relingów nikt mnie śmiechem nie zabije Wyglądają tragicznie ale to mój pierwszy wyrób w tej skali. Muszę przyznać że było to ciekawe doświadczenie.

nie od razu Kraków zbudowano, na czymś trzeba budować doświadczenie i bardzo dobrze, że pokazujesz swoje pierwsze próby, duży plus za własne przeróbki

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i coraz lepiej to wygląda Seiran powoli zaczyna przypominać Seirana, relingi nie są takie złe. Spróbuj jeszcze przyciąć (np. obcinaczką do paznokci), te kawałki wystające ponad poziomą poprzeczkę. Wiem, że zdjęcie znacznie to uwidoczniło i na żywo tak tego nie widać, ale może się uda. Działka także w porównaniu z "żulem" dużo lepsze. Tak trzymaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Miałem dziś przeszlifować ostatecznie spód kadłuba i odciąć kil.Miałem zrobić śruby,wały itp i zmontować wszystko od spodu do linii wodnej...miałem...ehhh

Najpierw ojciec gwizdnął mi lampkę z biurka bo piecyk gazowy się popsuł a potem okazało się spód trza szpachlować raz jeszcze.Na dodatek przepadło mi działko plot i musiałem robić nowe.Efekt? Działka z nowymi lufami widzieliście.Poniżej moje dziełko:

e517014df1297aac.jpg

 

Wiecie na czym myślę teraz? Czy wszystkich nie zrobić tak jak tego Wciągnąłem się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec oddał lampkę Działek już nie zrobiłem bo mi się igły skończyły.Ale oto efekty dzisiejszego wieczoru.Najpierw zrobiłem reling na pokładzie przed kioskiem.Wystające ponad górną poprzeczkę części utnę jutro.

 

5d1a69b2bd50609d.jpg

Oto przedni reling.

 

Zauważyłem na planach że po lewej stronie okrętu przed kioskiem byłą drabinka.W godzinę miałem ją zrobioną z drutu miedzianego.

 

2c39e890eae743fc.jpg

To podczas robót.

 

f799b8aed502e345.jpg

To gotowa do montażu.

 

1b3d59da9cb544fb.jpg

A to już na miejscu.

 

Postanowiłem też wykonać sensowne wyposażenie kiosku.

 

1728a49a635db878.jpg

To antena radaru mojej produkcji.

 

efa23072c1bc3b94.jpg

A tu już prawie komplet instrumentów "kioskowych" czyli antena radaru przeszukującego przestrzeń powietrzną , antena radaru przeszukującego powierzchnię morza oraz jeszcze jakaś której nie zidentyfikowałem ale na zdjęciach jest.Na lewo widoczne dwie rury wydechowe od silników:dodatkowego i pomocniczego (chyba, tyle wykapowałem z książki)Jeśli wydają się krzywe to znaczy że są krzywe Naprostuję jak klej zwiąże.

 

0aaae5d76f6c9381.jpg

Tu widok od tyłu na działko.

 

1cb7b2a0e4609cab.jpg

A tu z drugiej strony.

To tyle na dziś bo mi oczy siadają

 

Pozdrawiam i dobrej nocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.