Skocz do zawartości

I-401- Julong 1:300 <-per aspera (może...)ad astra


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 227
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja bym se darował obwódkę, były też i bez przecież...

Seirany akurat ją miały. Ja w siedemsetce po prostu je maluje. Najpierw robię białą kropkę a potem czerwoną (oczywiście nieco mniejszą). Owszem nie jest to idealny okrąg, ale w tak "nikczemnej" skali efekt jest w pełni zadowalający. W 1:300 też powinno się udać. Ważne, żeby kroplę robić lekkim dotknięciem pędzla i żeby to dotknięcie było prostopadłe do "malowanej" powierzchni.

A tu przykład tak namalowanych hinomaru:

b402ab2a4379263e.jpg

Oczywiście na zdjęciu zniekształcenia koła są duuuużo bardziej widoczne niż na żywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seiran już oznaczony.Hinomaru zrobiłem inaczej.Otóż odciąłem na płasko kawałki trzonków od pędzli i tak zrobionymi "stemplami starałem się zrobić względnie równe koła.Oceńcie jak wyszło.Mnie pasuje

33c6717db0615d00.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest git A na żywo wygląda pewnie jeszcze lepiej.

 

Czy tak git to nie wiem...Seiran jest bardzo średni...zrobiłem co mogłem...Ale w sumie to już nie mogę się doczekać aż będę mógł zrobić finalne zdjęcia na zalewie ale to jeszcze za jakiś czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoje prezentują się bardzo ładnie

 

jeśli panowie pozwolą to pokaże swoje:

Arado Ar-196 mam takie 2, są w skali 1/350 jako dodatek do Bismarcka (który był moim pierwszym modelem)

Arado003.jpg

Arado002.jpg

no i razem z okrętem:

DSC00318.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer zrobiłem , skopiowałem go z Seirana który był tu gdzieś na forum,mam nadzieję że kolega METYS się nie obrazi,jakby co to zmienię:

 

95c4ad8108356b0f.jpg

 

Jutro rano jadę po debonder,potem zrobię wyrzutnie torped i brakujące włazy i myślę że jutro model trafi na lakiernię...

 

krzychu-onisk zazdroszczę Ci tego Bismarcka, już od dawna chcę postawić sobie jakiś duży okręt za półce...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał być koniec na dziś... ale wyżłobiłem luki torpedowe,zbyt płytkie ale model ma pływać i bałem się że wylecą dziury.Zrobiłem tez pokrywy włazów z plastiku (jeszcze mnie palce bolą od zgniatania pęsety).Dodałem też stery głębokości.Została jeszcze potwornie krzywa drabinka do poprawienia,pewnie też dziś się ją zajmę bo nie mogę się uwolnić od tego okrętu Tak więc nie mówię:koniec Poniżej zdjęcia:

 

5907e4586e8980ac.jpg

 

57e461a2baaaa805.jpg

 

f6d1fa01bd144063.jpg

 

Szlifowanie i debonderowanie na 100% jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włazy zdecydowanie wyglądają lepiej niż te z kropel kleju

 

na prostowanie drutu jest prosty i szybki sposób, wystarczy złapać za dwa końce, przełożyć przez coś okragłego (pręt, klamka od drzwi) i parę razy przeciągnąć naprężony drut (coś w stylu przeciągania liny, tak jakbyś chciał przepiłować drutem klamkę ), zostanie kawałek zaokrąglonego kawałka drutu ale i spory odcinek wyprostowanego

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem debonder...i nie wiem po co...chyba muszę połazić za firmowym usuwaczem super gluta bo to co kupiłem w ogóle nie działa.Ta "galareta" się nie robi wcale a specyfik śmierdzi jak jasna ch... :( Dziś pobawię się chyba papierem ściernym...

 

Oto to co kupiłem:

e3c2f311441f27e2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.