Skocz do zawartości

I-401- Julong 1:300 <-per aspera (może...)ad astra


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dziś niewiele ale zawsze coś.Cały dzień spędziłem u narzeczonej więc teraz dopiero coś dłubnąłem. Zrobiłem śruby.Oto one:

4c0440253ab94cdc.jpg

2b42ef2b5d9bdbb6.jpg

 

Ponadto stare AIM-7 posłużą jako osłony wałów śrub:

3d52e84ee1ab9d11.jpg

 

Również zrobiłem ster.Będzie ruchomy:

d11099b479acf378.jpg

 

A ster głębokości zostanie zestawowy tylko go przetnę na pół:

d498c9100310d3ab.jpg

 

To tyle na razie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 227
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

 

Posłuchałem rady i zmniejszyłem kil okrętu.Odciąłem jakieś pół centymetra a dziurę zatkałem plastikiem i zaszpachlowałem.Lepiej wygląda,można porównać z fotką na pierwszej stronie wątku.Uporałem się też z rufą i nierównościami w miejscu gdzie miał wychodzić wał śruby.Jeszcze tylko szlifowanie (bo szpachli idzie na tony) i poprawki kosmetyczne.Później dorabianie braków.Poniżej fotki jak to wygląda oraz pierwsze przymiarki całości.

 

4f32c6653295d23b.jpg

 

7d5c17bc12a04fa0.jpg

 

7f7b35b9eb687375.jpg

 

a063ea8f6c952a3c.jpg

 

0327b2bf5442a365.jpg

 

e1e92d46a900654b.jpg

 

5fb86e6ea578d147.jpg

 

788ba553eb360947.jpg

 

 

 

Mam dylemat:czy robić działka od nowa tak jak zrobiłem to jedno (igły owinięte drutem) czy zostawić jak jest?Doradźcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wróciłem z uczelni i prawdę powiedziawszy jedyne czego chcę to SPAĆ!!!! Udało mi się zrobić nową lufę do działa 140 mm i mam dość.Jestem wymęczony więc to tyle dziś...i tak nie wiem czy jej nie zmienię.Chyba trochę za cienka.Jak myślicie?

 

5c606ce9bb25d4e0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja głupi...na to nie wpadłem.Dzięki Lufa jest w sam raz.Skala 1:300

 

Co do modelu to dziś bez fotek.Cały czas szlifuję szpachlę i już papier ścierny nie wytrzymał.Jutro idę uzupełnić zapasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dziś znów mało spędziłem w stoczni ale pchnąłem coś do przodu.Mimo dalszego braku porządnego arkusza papieru ściernego wyszlifowałem górną część kadłuba.Również Seiran już pomalowany.Zostały oznaczenia,kabina i suchy pędzel.Zorientowałem się też że sklejenie części górnej i dolnej będzie trudne i długotrwałe :( Góra jest wygięta tak że środek jest wyżej niż końce.Podczas przymiarek widać szparę około 1-1,5 mm.Mam pomysł żeby przed sklejeniem dociążyć go tak by realistycznie wyglądał na wodzie.Mam zalew niedaleko domu więc mógłbym zrobić fajnie zdjęcia.Mam nadzieję że się to uda.Poniżej zdjęcia dzisiejszych robót.

 

744de574b75ec32b.jpg

 

e58bfe99ca6c88d6.jpg

 

e8fa7edcb8d70f0c.jpg

 

b6a2fee07c05ca07.jpg

 

0e93a4f9502c7575.jpg

 

To tyle na razie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przymierzam się już powoli do malowania więc zanabyłem farby.I mam dylemat:którą wybrać.Oczy wiście firma Żulong zasugerowała czerwony ale mam do niego mieszane uczucia.Zamieszczam zdjęcia obu farb:tej którą sugerują chińczycy i tej którą podpowiedzieli mi w modelarskim.Pomóżcie koledzy, którą malować?

 

Oto obie farby:

ee61f6677eb47696.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Test farb zrobię za chwilę.Tymczasem prezentacja małego postępu przy I-401.Wyszlifowałem całą szpachlę na dolnej części kadłuba więc zrobiłem śruby i zamocowałem je.Są demontowalne więc o ich całość podczas dalszych prac się nie martwię.Zamocowałem też ster.Widoczną dziurę w sterze zrobiłem by zamocować ster głębokości.

 

3e7bc19ba4dbfe44.jpg

 

73034b1b88e7cac7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem połączyć te posty ale trudno.Napisałem "Za chwilę test farb" to niech widać że był za chwilę Poniżej zdjęcie w świetle sztucznym.Nie wiem jak wy ale ja skłaniam się ku temu ciemniejszemu

 

c14d2a1338577ba4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś raport słowny

 

Po sklejeniu góry i dołu kadłuba nałożyłem szpachlę.I to tyle co udało mi się zdziałać.Jutro dzień na uczelni a potem koncert AC DC więc raczej nic nie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo małej ilości czasu dobrze wykorzystałem brak rodziny i niczym nie skrępowaną możliwość używania urządzeń sanitarnych typu umywalka i wanna Wypolerowałem "na mokro" szpachlę na kadłubie i zwodowałem mój okręt w wannie bo umywalka za mała Oto efekty jednej i drugiej czynności:

 

Tu kadłub po pracach szlifierskich (widoczne tony szpachli):

22fe39d137f07bc4.jpg

62eca58980fe7781.jpg

f3c60852ab52528b.jpg

 

 

A tu już w wodzie (zdjęcie z korkiem jest dla dowodu że pływa )

2c5d1297aecd2865.jpg

e61bdbf09f30216d.jpg

 

Z ostatniej chwili:zgodnie z sugestią obrobiłem śruby by nie były kanciaste (wiem że każde z piór jest inne ale pierwszy raz dorabiam coś takiego)

ffb5710ccfa65a25.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.