Skocz do zawartości

Przenicowany Świat - Front 47


megapol

Rekomendowane odpowiedzi

Albo dosadze, albo maszynka do strzyzenia przytne, zeby zroznicowac wysokosc.

 

 

Tak jak pisałem wcześniej podkosiłem mój początek suchego stepu a tym samym zakończyłem chyba nad nim pracę bo z efektu jestem zadowolony.

 

Zostanie jeszcze poskładać zapory przeciw czołgowe i w stepie ustawić.

Przede mną jeszcze dużo pracy bo trzeba popracować nad pasem ziemi i koleinami, no i w kolejce czekają młode świerki i zagajnik w którym rosną.

 

Ale do fotek poustawiałem je jeszcze na gołej ziemi, abyście mniej więcej mieli rozeznanie w tym co autor (to znaczy ja) miał na myśli

 

A teraz zapraszam do oglądania i komentarzy

 

qeogEGC.jpg

O7ldIad.jpg

E3XxR7I.jpg

ovPTqyL.jpg

PrUaynv.jpg

cINp5Cy.jpg

dSVCMvO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz lepiej to wygląda, chociaż jak dla mnie to nadal bardzo przypomina jakieś uprawne pole (za równo i za gęsto żeby naturalnie wyrosło)

 

tak sobie myślę.... jak kiedyś będziesz kombinował dioramę z jakimś podobnym "ciężkim" pojazdem rozważ pójście w stronę jakiegoś efektownego bagienka.....

535-535a_23489.jpg

 

535-535a_23482.jpg

 

41157bd2702123654f1b31bdc836e39a.jpg

 

SpintiresMudrunner-Hero.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde ta ostatnia fota jest super.

 

Chyba odstawie na jakiś czas tą prace żeby przemyśleć jak podstawkę zrobić od nowa na wzór ostatniej foty.

 

A tą przerobię i zboża dosadzę i będzie polski wkład w " Front 47 - Psie Pole " Taki tytuł będzie nosić następna praca, miała być na konkurs

ale no cóż, z poprzedniego dyplomu nie dostałem więc nie ma na co liczyć.

 

Ale zdradzę wam mój następny pomysł "Bitwa o Psie Pole" Będzie dotyczyć ataku polskiej kawalerii na macha albo odwrotnie.

 

Czekam na dostawę figurek naszej jazdy a nad mechem długo się zastanawiałem i wybrałem Atlasa, wiem, że ludkom w moim wieku ta nazwa nic nie powie, ale młode pokolenie zna go z gry Titanfall.

 

Dzięki za foty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem filmik i nie powiem że fajnie się prezentuje.

 

Przemyślę projekcik i może coś z tego wyjdzie, ale nie mogę tego robić pod barwami sowietów tylko germaników

 

ale nie widzę przeszkód aby Krupp Raumer zamiast kół dysponował takim napędem, przecież to "Przenicowany Świat"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie..... ten Raumer to super wygląda na tych wielkich kołach

O tym napędzie ślimakowym to tak przyszłościowo podsunąłem pomysł - do innego pojazu

 

 

Kurcze to dobrze, że sprostowałeś swoją myśl, bo ja już się zastanawiałem jak odciąć te koła

 

A do innego pojazdu to będzie pesia mam na surowo poskładane i w podkładzie T-72 i będzie idealny ślimak i tak chciałem z niego zrobić Hovertanka więc kół mu nie wkłejałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska jazda dzisiaj dotarła

 

No to jak skończę "Świerkową Granice" nadejdzie czas "Frontu 47 - Psie Pole"

 

A że Polonici nie ułomki i nie każdemu lać się dają, pokażę z czym będą walczyć na "Psim Polu"

 

Germanie plemię plugawe, z ruskami walczą też ciężkim sprzętem ale polonusów najechali Titanami

 

Więc przedstawiam przedstawiciela XIII Legionu Śmierci

 

0l0eaHQ.jpg

 

JNNc2vq.jpg?1

 

vWpWDDL.jpg

 

gz3a1V1.jpg?1

 

Dla porównania dodałem starego statystę gen. Walthera von Brauchitsch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm robiłem i robiłem i mam nadzieję, że tego nie sperd......

 

Ciągle nie byłem zadowolony

 

DmCrlkD.jpg

 

iRfc5ch.jpg

 

ZS83DQf.jpg

 

tR2PCua.jpg

 

fGycBA7.jpg

 

7x7W9vQ.jpg

 

 

 

Zostało pas ziemi dokończyć i zająć się koleinami oraz brudzeniem kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę cukierkowo, ale to można jeszcze ogarnąć - prysnąć odcieniami choćby i po tych jodłach łoszem. Ale... Koła w jodełke, a ślady płaskie (ostatnie zdjęcie). To się nie trzyma kupy.

 

 

Na razie nie trzyma się ani kupy ani d..., puki nie ogarnę samej podstawy, no bo kurcze wygląda za cukierkowo

ciągle zdejmuję model do malowania trawy albo choinek ani koła ani koleiny nawet nie zaczęte powiedzmy stan surowy i pas ziemi też nie dokończony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare świerki umłodzone.

 

Trochę trwało zastanowienie się jak i z czego je zrobić i wybór padł na patyki pomalowane na brązowo a korę zrobiono z pieprzu ,

trochę kręci w nosie ale jest OK, gałęzie to szparag pierzasty zakonserwowany w glicerynie z wodą 50% na 50%.

 

Teraz czas zająć się mniejszymi drzewkami i jakimiś krzaczorami.

 

No i znalazła się też mała sowa

może i jakieś grzyby też się znajdą ale muszę ich poszukać

 

Oa3iMO2.jpg

 

hkL4CMQ.jpg

 

koaVXr2.jpg

 

2ueyKL2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskładałem dzisiaj figurantów na "Świerkową Granicę" ale nie będę ukrywał, że nie mam zielonego pojęcia jak ich pomalować.

Popsikałem ich na razie podkładem i niech się utwardzą a ja może coś wymyślę

 

Ale pokazać już ich mogę, potem zobaczycie jak ich spier......

A silniczki na plecach to z kosiarek mają

 

 

1S0XXdu.jpg

 

b2ZSn15.jpg

 

rwt6rp5.jpg

 

aBnnMRl.jpg

 

a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to figuranci wstępnie pomalowani, jeszcze delikatny wash i pigment i myślę, że będą OK.

 

Ogólnie nie jestem dobry w malowaniu figurantów ale się staram jak umię

 

3dccd9c231bae39dgen.jpg

 

e19d87b23917e02bgen.jpg

 

0423e6310e0ae24egen.jpg

 

45b9444939d46ab5gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki robot całkiem niezły - to jakiś zestawowy czy własna impresja?

 

Nowe choinki: +20 do wyglądu

Tylko jedna uwaga - kolorystyka błota na kołach stanowczo za jasna. Świadczy o tym że podłoże jest mocno gliniaste a to przecież młodnik... w dodatku piękna trawa ---> stanowczo błoto powinno być bardziej "ziemiste"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki robot całkiem niezły - to jakiś zestawowy czy własna impresja?

 

Nowe choinki: +20 do wyglądu

Tylko jedna uwaga - kolorystyka błota na kołach stanowczo za jasna. Świadczy o tym że podłoże jest mocno gliniaste a to przecież młodnik... w dodatku piękna trawa ---> stanowczo błoto powinno być bardziej "ziemiste"

 

 

O nie, takim dobrym modelarzem nie jestem żeby mecha umłodzić.

Do projektu "Przenicowany Świat - Front 47 Psie Pole" musiałem skorzystać z gotowego i w odpowiedniej skali mecha i wybór padł na firmę Play Arts Kai Action Figure ale jest on tylko dodatkiem do całości

 

 

Ale wracając do tematu to figurantów dokończyłem, i faktycznie glinę w ziemię zamieniłem i myślę, że lepiej to wygląda

 

Zjdbk3R.jpg

9Pul19U.jpg

QQi9XbY.jpg

oVhpa2d.jpg

HvHbQbu.jpg

QVTTQ5b.jpg

BjSjK7q.jpg

TegaAKt.jpg

035S4ZK.jpg

zfhNu3v.jpg

lkaOqaU.jpg

EZyNMlI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.