Skocz do zawartości

Przenicowany Świat - Front 47


megapol

Rekomendowane odpowiedzi

Prace pomalutku idą do przodu, chyba ze względy na ilość figurantów, miało być 24 ale po rozmieszczeniu ich w okopie zostanie 20.

 

Okopy i pole bitwy wymagają jeszcze dużo pracy i po dokładania wszelakiego okopowego szpeju, ale to dopiero pod koniec jak ogarnę pole bitwy i zasieki.

Na razie tyle i wszystko do dopracowania i malowania

 

4v1FFVZ.jpg

GtP62jF.jpg

unz0IqO.jpg

WeUmE3N.jpg

XTEvpjR.jpg

v1JFB3g.jpg

IjhekCg.jpg

iitHIwa.jpg

bpPz65O.jpg

mGE102U.jpg

cFbPXof.jpg

jQiRaFW.jpg

mJ5Dg7n.jpg

0i3fiZG.jpg

yW5uRuD.jpg

ncH04RU.jpg

S5MOm9j.jpg

tTibpAo.jpg

QxtHWpf.jpg

pm59Xvm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, bo zainteresowało mnie zdjęcie z tym "judoką" (13 od góry) - takie figurki (w sensie takim ujęciu ruchowym) to są gotowce czy jednak trzeba rzeźbić? Bo prezentacja "sytuacji" wyszła super, normalne ujęcia filmowe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowce ktore trzeba troche podrasowac, francuz ma poprzerabiany uklad rak, i jest to ta sama fugurka jak ten z fotki nr 1 ( wolajacy ) reszta tez to w wiekszym lub mniejszym stopniu to tunning. Ale zawsze wyjsciowo to gotowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reinhardt Komando

Michał Gołkowski - Stalowe Szczury " Błoto "

 

Figuranci już na swoich miejscach, czas na pigmenty a potem drut kolczasty i kałuże.

 

NFezGC2.jpg

 

TinnMKX.jpg

 

QZQb46V.jpg

 

sB8DZF9.jpg

 

YWV7W65.jpg

 

3SjBlrA.jpg

 

HiQMBEr.jpg

 

3zmTMxY.jpg

 

cH8ZioV.jpg

 

zm7ugtV.jpg

 

ucn2Elc.jpg

 

JQJvdQG.jpg

 

fCNFYJJ.jpg

 

nJSKqZX.jpg

 

FYa4R9O.jpg

 

62Z3PFL.jpg

 

yzFGTPK.jpg

 

YmAyGKd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

hmmm koncepcja nawet fajna ale jak dla mnie widać pośpiech a ten... wiadomo... szkoda bo było by znacznie lepiej, nie jestem figurkowcem no ale jakość malowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm koncepcja nawet fajna ale jak dla mnie widać pośpiech a ten... wiadomo... szkoda bo było by znacznie lepiej, nie jestem figurkowcem no ale jakość malowania...

 

 

To raczej nie pospiech, reka juz nie ta i zoomy trzeba zmienic, foty robione w makro pokazuja to czego nie widze golym okiem. I chyba trzeba zainwestowac kase w fachowe pedzelki

a potem trening i jeszcze raz trening

Ale uciesze sie jak wypowiedza sie fachowcy od figurantow i doradza nadczym popracowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

co do figurek warto by dodać nie co cieniowania, brak pasków do broni, i metalizery... spróbuj Gunze Mr. Metal Color (do polerowania) używam od lat (zobacz koła w MB4500)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do figurek warto by dodać nie co cieniowania, brak pasków do broni, i metalizery... spróbuj Gunze Mr. Metal Color (do polerowania) używam od lat (zobacz koła w MB4500)

 

paski się dołoży jak dojdzie taśma do klejenia ekranów w tel. komórkowych, ale sezon urlopowy trzeba czekać

 

A za metalizery wielkie dzięki zamówiłem całą dostępną paletę, widziałem na .youtube co potrafią. Super sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś jednak malować figurki pojedynczo. Na ostatnim zdjęciu, po wyglądzie francuskiego żołnierza widać że malowany z innymi taśmowo i w pośpiechu. Cały na niebiesko, gdzie było widać jakiś pasek to przeleciałeś raz koślawym pędzlem z jakimś rozcieńczonym kolorem który ciężko zidentyfikować. Zaskakująco, twarze wyglądają najlepiej, tak jakbyś tylko im poświęcał odrobinę czasu.

 

Rozumiem Twoje podejście, mnie męczy dłuższe siedzenie przy jednym temacie i często je zmieniam, ale zdecydowanie przydałoby Ci się zwolnić i zacząć od podstaw, bo wygląda to naprawdę słabo.

Co da cała paleta porządnych metalizerów karabinowi który widać w rękach żołnierza na drugim zdjęciu? Chwaliłeś się kilka razy ile rzeczy kupiłeś, musiało to trochę kosztować, a nie masz sensownych pędzli? ;/

 

W internecie jest masa różnych poradników, darmowych i płatnych. Trzeba tylko (choćby tymczasowo) przyhamować ambicje na wielkie dioramy z masą figurek i modeli. Uzupełnić warsztat w narzędzia, poznać nowe techniki i nie ograniczać się cały czas do suchego pędzla.

 

Malutka scenka z parą porządnie zrobionych figurek przykuje wzrok widza na dłużej niż na przykład to co zrobiłeś teraz... "O to chyba jakieś okopy a w nich żołnierzyki, spoko, przewijam dalej"

Pomimo masy tematów, figurek, obiektów czy pojazdów, nie ma kompletnie na czym zawiesić oka.

 

Kopalnią inspiracji dla takich klimatów jest ostatni Battlefield: https://vignette.wikia.nocookie.net/battlefield/images/9/99/BF1_soldiers_concept.jpg/revision/latest?cb=20170226180421

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś jednak malować figurki pojedynczo. Na ostatnim zdjęciu, po wyglądzie francuskiego żołnierza widać że malowany z innymi taśmowo i w pośpiechu. Cały na niebiesko, gdzie było widać jakiś pasek to przeleciałeś raz koślawym pędzlem z jakimś rozcieńczonym kolorem który ciężko zidentyfikować. Zaskakująco, twarze wyglądają najlepiej, tak jakbyś tylko im poświęcał odrobinę czasu.

 

Rozumiem Twoje podejście, mnie męczy dłuższe siedzenie przy jednym temacie i często je zmieniam, ale zdecydowanie przydałoby Ci się zwolnić i zacząć od podstaw, bo wygląda to naprawdę słabo.

Co da cała paleta porządnych metalizerów karabinowi który widać w rękach żołnierza na drugim zdjęciu? Chwaliłeś się kilka razy ile rzeczy kupiłeś, musiało to trochę kosztować, a nie masz sensownych pędzli? ;/

 

W internecie jest masa różnych poradników, darmowych i płatnych. Trzeba tylko (choćby tymczasowo) przyhamować ambicje na wielkie dioramy z masą figurek i modeli. Uzupełnić warsztat w narzędzia, poznać nowe techniki i nie ograniczać się cały czas do suchego pędzla.

 

Malutka scenka z parą porządnie zrobionych figurek przykuje wzrok widza na dłużej niż na przykład to co zrobiłeś teraz... "O to chyba jakieś okopy a w nich żołnierzyki, spoko, przewijam dalej"

Pomimo masy tematów, figurek, obiektów czy pojazdów, nie ma kompletnie na czym zawiesić oka.

 

Kopalnią inspiracji dla takich klimatów jest ostatni Battlefield: https://vignette.wikia.nocookie.net/battlefield/images/9/99/BF1_soldiers_concept.jpg/revision/latest?cb=20170226180421

 

 

Irgr. ale mi nagadałeś. I nie mam zielonego pojęcia o co się tak spinasz???

 

Wydawało mi się, że to forum jest po to żeby robić jakieś warsztaty, i chyba zgodzisz się z tym.

I jeżeli jestem na tym forum to właśnie dla tego, żeby się uczyć i ten warsztat szlifować i liczę na pomoc osób które swoimi radami mi pomagają za co jestem bardzo wdzięczny, i polecają co kupić żeby było dobre bo sprawdzone. A po co cała paleta metalizerów??? Odpowiem Ci, bo mam zniżkę i nie lubię płacić dwa razy za przesyłkę, a do twojej wiadomości karabiny poprawiłem ołówkiem HB.

 

I nie za bardzo wiem czym aż tak się chwalę, kupuję co potrzebuję. Pracuję, zarabiam nie piję i nie kradnę i nikomu kasy nie liczę na co wydaje.

 

Po za tym nie stosuję metody suchego pędzla, i nie mam jakiś wygórowanych ambicji I nie mierz mnie swoją miarą a to co robię nie jest większe niż 43x43cm norma gablotki. i lubię kończyć to co zaczynam albo przynajmniej doprowadzić do takiego momentu gdy nabędę wprawy łatwo naprawię lub poprawię to co mi nie wyszło. I proszę cie nie mów mi co ma mnie inspirować w dziale sf. bo ja wolę przeczytać książkę i coś podłubać i ta osoba która też ją przeczyta będzie wiedziała czego dotyczy scenka z mojej nieudolnej dioramy.

 

Co do pędzli masz rację, nie mam sensownych, używam pędzli Italiery made in china i trochę się rozłażą ale ty też chyba nie masz ich wcale, i musisz też przyhamować i zamiast grać w BF. i mi go polecać może dokończysz wszystko to co zacząłeś

 

I jeżeli aż tak nie masz w moich dwóch tematach zawiesić na czym oko to dziwię się, że w ogóle zaszczyciłeś mnie swoją osobą, na tym forum jest mnóstwo tematów w których swoją dobrą radą z odsyłaczami do poradników możesz się wypowiadać i lecieć dalej

 

Tu poczytaj o sturmtruppen

 

https://militaryhistorynow.com/2014/04/09/achtung-sturmtruppen-10-amazing-facts-about-the-germanys-ww1-stormtroopers/

 

A francuzow z 1918r. sobie w necie poogladaj potem sie wypowiadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie napinam się bo nie ma naprawdę o co. Tak, to forum jest po to by robić warsztaty a także je komentować, a przynajmniej tak powiadają. Tekst który przewija się tutaj niezliczone razy...

Jeśli odebrałeś to co napisałem jako atak, to trudno. Nie to było jego celem.

 

I jeżeli aż tak nie masz w moich dwóch tematach zawiesić na czym oko to dziwię się, że w ogóle zaszczyciłeś mnie swoją osobą, na tym forum jest mnóstwo tematów w których swoją dobrą radą z odsyłaczami do poradników możesz się wypowiadać i lecieć dalej

 

Widzę że jesteś zadowolony z tego co robisz i uważam że to dobrze. Nie zmienia to faktu że nie tylko ja dostrzegam tutaj pośpiech który wyraźnie szkodzi temu co prezentujesz, i chociaż jest mi to obojętne, jak ludzie spędzają swój czas i jak podchodzą do modelarstwa to w tym wypadku jednak na tyle zwróciło uwagę by się wtrącić.

 

...musisz też przyhamować i zamiast grać w BF. i mi go polecać może dokończysz wszystko to co zacząłeś

 

Battlefielda użyłem tylko jako barwnego przykładu na którym widać różnorodność mundurów, w grze która podchodzi do tematu IWW w podobny sposób jak ta książka.

 

I nie za bardzo wiem czym aż tak się chwalę, kupuję co potrzebuję. Pracuję, zarabiam nie piję i nie kradnę i nikomu kasy nie liczę na co wydaje.

 

Słusznie, ale 2 figurki mniej i można mieć czym je wygodnie pomalować.

 

Tu poczytaj o sturmtruppen

 

https://militaryhistorynow.com/2014/04/09/achtung-sturmtruppen-10-amazing-facts-about-the-germanys-ww1-stormtroopers/

 

A francuzow z 1918r. sobie w necie poogladaj potem sie wypowiadaj.

 

Dzięki za link, ale eee.. nie wiem, co mam dokładnie pooglądać?

To o czym pisałem tyczyło się raczej staranności w operowaniu pędzlem, a nie tego jak kiedyś wyglądali Francuzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie napinam się bo nie ma naprawdę o co. Tak, to forum jest po to by robić warsztaty a także je komentować, a przynajmniej tak powiadają. Tekst który przewija się tutaj niezliczone razy...

Jeśli odebrałeś to co napisałem jako atak, to trudno. Nie to było jego celem.

 

Napiszę tak: Masz rację twoje wypowiedzi odebrałem jako atak na moją osobę i nie ważne czy celowe czy nie.

 

Co do komentarzy, a tym bardziej krytycznych przyjmuję na klatę i staram się jak najbardziej poprawić to co mi nie wyszło i nie obrażam się o takie bzdety.

Po za tym twoja wypowiedź nie wniosła niczego do tego wątku oprócz fali krytyki. A wystarczyło zaproponować np. kolory farb lub konkretne pędzle lub cokolwiek innego żeby wypowiedź była pomocna a nie odsyłać do poradników.

Swoje dzieci też odsyłasz do netu, czy tłumaczysz co i jak mają zrobić, żeby było dobrze???

 

Co do kolorów mundurów figurantów jak najbardziej prawidłowe z dedykowanych zestawów AK i wg. opisu z tej strony:

http://www.landships.info/landships/uniform_articles.html#

 

Pasy na francuskich figurantach to Vallejo Leather Brown 70.626 a nie rozcieńczone badziewie.

 

Niemcy też mają mundury w barwach w/w strony a link poniżej jest po to by ktoś nie zarzucił mi, nieregulaminowego munduru.

 

https://militaryhistorynow.com/2014/04/09/achtung-sturmtruppen-10-amazing-facts-about-the-germanys-ww1-stormtroopers/

 

I kolejny raz proszę czytać z zrozumieniem to co piszę w wątku, a nie tylko oglądać foty. To jest warsztat a nie galeria i wszystko jeszcze jest do zrobienia.

 

i chętnie korzystam z rad jakie daje Greif, M.A.V. FAZZY_bez_humoru i inni bo to dzięki takim radą można szlifować warsztat.

 

Ach zapomniał bym o ilości figurantów, jet ich jeszcze za mało, gdy znajdziesz czas w swoim napiętym grafiku i przeczytasz tą książke zrozumiesz dla czego.

 

fs67OAT.jpg

WLBGukx.jpg

BXv9K62.jpg

ocWnoaD.jpg

Cj7Rw6O.jpg

4o9pLW4.jpg

hh74qQx.jpg

UMTrDSv.jpg

n8y8xSV.jpg

dBvhi0Z.jpg

1szGQpR.jpg

uDS0x32.jpg

Gyw26wD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej..

Cieszę się z tej relacji i jak słusznie zauważono to "warsztat" a nie "galeria" a chociaż by to była galeria to i tak to nic nie znaczy, bo każdy ma prawo prezentować swoje modele, jedne z nich są od "zegarmistrzów" inne od modelarzy, jeszcze inne od "teoretyków" czy innych "konserwatystów" którzy dyskutują na temat odcienia farby wojennego T-34 gdzie wiadomo, że "farba" to była w czasie wyjazdu z fabryki i to nie w każdym przypadku itd..

Prośba, czy jest szansa na zdjęcie z dalszej perspektywy "jak" to wygląda na tle całości ? Komponuję swoją dioramkę i jeżeli oczywiście można chciałbym podpatrzeć i reasumując .... już ta diorama mi się podoba

 

Pozdrawiam Wszystkich ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, cały czas piszę o staranności posługiwania się pędzlem, a ty odpowiadasz na to że użyte farby są zgodne z jakimiś wzorami a pasek pomalowany taką a nie inną farbką... wtf?

 

Zdaje sobie sprawę że jest to warsztat i tylko dlatego zgłaszam swoje uwagi, i tyczą się one czegoś co widzę w twoich wszystkich pracach, a nie tylko tej nie skończonej. Naprawdę nie interesuje mnie co pomalowałeś na jaki kolor i czy jest on zgody z czymkolwiek. Nie poruszałem tematu poprawności historycznej, a tego jak malujesz. Wróćmy do tych nieszczęsnych pasków... na nowych zdjęciach "Vallejo Leather Brown 70.626 a nie rozcieńczone badziewie" powinno ograniczać się do ich powierzchni a nie rozpływać się na około po mundurze.

To są podstawy o których pisałem, użycie zadbanego, ostego pędzla do detali i pokrycie pasków kilkoma, delikatnymi warstwami farby. Dla mnie to jest wynik braku narzędzi albo/oraz pośpiechu, o który łatwo jak chce się pomalować grupkę podobnych figurek rodem z jakiegoś bitewniaka. Ewentualnie się mylę, co też jest możliwe... może po prostu tego zwyczajnie nie widzisz.

 

Sorry, ale poradników i przydatnych warsztatów z różnymi stylami wykonania jest na tyle dużo że samemu trzeba się rozejrzeć i znaleźć to co się nam podoba i czego chcemy się nauczyć. Oczywiście, tylko jeśli chcemy czegoś więcej, bo to nie zawsze oczywiste, ale jest też zrozumiałe.

 

To tylko hobby i to pozbawione zasad czy jakichkolwiek nakazów dotyczących choćby estetyki, tak więc nie ma też powodów by kogokolwiek do czegoś zmuszać. Wyraziłem swoje zdanie na temat twojej pracy, widzę że jesteś z niej zadowolony i wszystko jest ok.

Tak więc powodzenia z dalszą zabawą.

 

Nie obrażę się za jakiegoś reporta mojej toksycznej osoby i usunięcie postów jeśli uważasz że zaśmiecają temat :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, mogą ci się nie podobać moje prace jak i wielu osobą na tym forum i myślę, że jeżeli im się nie podobają to mijają te warsztaty .

 

Wyraziłeś swoja opinie o staranności i posługiwania się pędzlem, przyjąłem i będę się starał lepiej i staranniej malować, ale na razie wychodzi mi tak a nie inaczej, wiec musi tak być i tak będą wyglądać moje warsztaty. Może jak już opanuje technikę pędzla to poprawie poprzednie figurki.

 

Ja nie raportuję i nie usuwam niewygodnych postów chociaż wiem, ze jest to praktykowane.

Ale mam jedna prośbę, nie teoretyzuj, tylko dokończ chociaż jeden warsztat który zacząłeś, podstawkę, winietę i figurkę.

 

 

Wtedy będę cie szanował jako modelarza praktyka a nie teoretyka.

 

Może gdzieś wygrywasz konkursy i cię nie doceniam, ale ja tego nie widzę dużo gadasz i nic nie robisz może, wiec myślę że boisz się, że może się okazać by twoje prace tak starannie dopracowane merytorycznie będą dużo gorsze niż moje i chyba jestem tego nawet pewny.

 

Po prostu zawstydź wszystkich i mnie którzy maja problem z malowaniem i pokaż co potrafisz i jakie umiejętności posiadłeś z tych wszystkich poradników.

A jeżeli się boisz to nie szczekaj i przestań mi doradzać bo twoje rady nie mają pokrycia w tym co mówisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba, czy jest szansa na zdjęcie z dalszej perspektywy "jak" to wygląda na tle całości ? Komponuję swoją dioramkę i jeżeli oczywiście można chciałbym podpatrzeć i reasumując .... już ta diorama mi się podoba

 

Pozdrawiam Wszystkich ...

Nie wiem czy o takie foty chodziło, ale na chwilę obecną namiot za mały. Lepiej na dworze robić foty ale muszę wymyślić jak to przetransportować. 43x43 cm ale i tak nie mam takiego kartonu.

Okopu na razie puste bo trzeba dorobić jakiegoś szpeju no i przedpole uzbroić w zasieki. Dodam, że to tyły a nie linia frontu.

 

MKPFfce.jpg

2rplH4u.jpg

nlVCno1.jpg

xme1nzj.jpg

FvDlPkM.jpg

skTnZ7B.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas nauki operowania pędzlami postanowiłem troszeczkę podrasować okopy, muszę jeszcze dorobić parę rzeczy ale pomalutku do przodu.

 

Jak zwykle mam problem z wyborem fotek, więc wstawiam te co pstryknąłem

 

GuDlDuM.jpg

i5eDFvE.jpg

so8cCsi.jpg

aGQxSfH.jpg

WjGvjjs.jpg

hwVKcJy.jpg

tcsEI38.jpg

ZzmBv4D.jpg

nCuQBuX.jpg

tLFa6Kf.jpg

ijzQkBz.jpg

tFBccJ7.jpg

WPRhyA8.jpg

xvLwRIl.jpg

rXwhuhz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się, ale pasuje bardziej do działu "dioramy" i tytuł "Na zachodzie bez zmian" a nie SF

Z czego robiłeś beczkę ? Ja próbowałem ostatnio z balsy 1mm i wyszła tragedia czyli balsa pękła od zbyt mocnego ściskania jej "obręczą"

Czy nie ma wzornika "klepki" beczki, aby z segmentów je robić ?

Zastanawiam się czy w okopach było faktycznie tak mokro i czy oni w tym błocie deptali, co było utrudnieniem bo i brudno i ślisko, czy jakimiś deskami czy innymi matami wykładali. Z praktyki wiem, ze gdy kopiemy rów to on samoistnie napełnia się wodą gruntową i tworzy błoto, więc pewnie sam sobie odpowiedziałem na moje pytanie ...

Pozdrawiam ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się, ale pasuje bardziej do działu "dioramy" i tytuł "Na zachodzie bez zmian" a nie SF

Z czego robiłeś beczkę ? Ja próbowałem ostatnio z balsy 1mm i wyszła tragedia czyli balsa pękła od zbyt mocnego ściskania jej "obręczą"

Czy nie ma wzornika "klepki" beczki, aby z segmentów je robić ?

Zastanawiam się czy w okopach było faktycznie tak mokro i czy oni w tym błocie deptali, co było utrudnieniem bo i brudno i ślisko, czy jakimiś deskami czy innymi matami wykładali. Z praktyki wiem, ze gdy kopiemy rów to on samoistnie napełnia się wodą gruntową i tworzy błoto, więc pewnie sam sobie odpowiedziałem na moje pytanie ...

Pozdrawiam ..

 

W zasadzie jak bym robił te okopy jako praca dotycząca I.WW to na pewno była by w dziale Dioramy ale robię ją na podstawie książki Michała Gołkowskiego - Stalowe Szczury " Błoto "

a to jest czyste sf. więc musi być tu.

 

Beczki to odlewy żywiczne kiedyś zakupione za allegro.

 

Czy wszystkie okopy były takie mokre to nie mam pojęcia, to chyba zależy od miesiąca i pory roku.

Ja jeszcze odeskuje dno okopu ale u mnie powinno być co najmniej wilgotno.

Większość fotek jaką teraz pokaże to woda ale i suche też się znajdą. I jako pierwsza fota tu udręka żołnierzy :

 

Przypadek tzw. stopy okopowej, choroby powodowanej przez brak higieny, wilgoć, niską temperaturę i wywołane uciskiem zaburzenia krążenia w stopach.

 

SPtknsM.jpg

 

 

 

 

Ic3HIur.jpg

5jbA4ek.jpg

oWN10Fa.jpg

PK4LJDr.jpg

ywIFJHb.jpg

7OEVG5u.jpg

 

 

No i woda.

 

 

 

r7VR2Vx.jpg

kTKgfnM.jpg

p47kbvA.jpg

4jvzS9o.jpg

7WppVK4.jpg

5lbMimH.jpg

 

 

Wiem, że żadna z tych fotek nie przedstawia mojego okopu, ale pokazuję je tylko jako przykład.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w 35 ta naftowa lampa doklejona do patyka nie przystoi, drucik dorób, a nie tak na łatwiznę ;)

A są takie cienkie druciki? Bo tu chyba 1/1000 mm będzie potrzebna

Mnie rozwala czaszka tego zwierza - sam to robiłeś czy w jakimś zestawie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.