Skocz do zawartości

Bf 108 Taifun [Eduard 1/48]


Panzer Machine

Rekomendowane odpowiedzi

taifun_0001.jpg

 

Model firmy Eduard (zestaw 8078) Bf 108 Taifun w wydaniu ProfiPack wydawał się bardzo obiecującym produktem po oglądzie zawartości pudełka. Jakość ramek prezentowała się bardzo dobrze. Do tego PE oraz maski. Diabeł jednak tkwi w szczegółach. Spasowanie kadłuba było na średnim poziomie. Bardzo duża ilość szpachli była potrzebna do wyrównania powierzchni.

W pewnym momencie budowy odpuściłem sobie kilka elementów jak np całkowite oczyszczenie skrzydeł. Z moich błędów jakie popełniłem przy budowie jak i malowaniu, których jestem świadomy to niechlujne zapaćkanie tylnych okienek, stąd są zamalowane, błyszczący lakier na oponach oraz miejscowe złuszczenie farby.

Niemniej w tym malowaniu model prezentuje się całkiem nieźle. Dużą zaletą jest zdecydowanie wielkość owiewki przez, którą bez problemu w świetle dziennym można zobaczyć w pełnej krasie cały kokpit.

 

taifun_0002.jpg

 

taifun_0003.jpg

 

taifun_0004.jpg

 

taifun_0005.jpg

 

taifun_0006.jpg

 

taifun_0007.jpg

 

taifun_0008.jpg

 

taifun_0009.jpg

 

taifun_0010.jpg

 

taifun_0011.jpg

 

taifun_0012.jpg

 

taifun_0013.jpg

 

taifun_0014.jpg

 

taifun_0015.jpg

 

taifun_0016.jpg

 

taifun_0017.jpg

 

taifun_0018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bardzo przyjemnie się prezentuje, oczywiście efekt byłby lepszy bez mankamentów w postaci błyszczących opon, popękanego lakieru, odcisków palców - widać tu jak się zdaje pośpiech, a to nienajlepszy doradca w tym hobby...

 

Działaj dalej, potencjał w Twoich pracach jest.

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

net_sailor, a mnie nie Spękania widać na dość dużym powiększeniu. Model był podarowany jako prezent i osoba, która go dostała była bardzo zadowolona.

 

kendzhub, wiele błędów popełniłem przy tym modelu. Faktycznie nie zwróciłem uwagi na opony. Szkoda bo lepszy byłby odbiór. W ogóle to nie zastanawiałem się nad tym do momentu aż nie zwróciliście mi na to uwagi, więc... dzięki ;)

 

mandrivecs, nie wiem czy wygląda nie naturalnie, ale wiem że bez washa modele wyglądają mocno średnio. Przynajmniej dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.