Skocz do zawartości

King Tiger Porsche Tamiya 1:35 "SF"


andrzejon26

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

No i klapsy na narzędzia do poprawy... na pierwszym zdjęciu , pierwszy klaps masz ok , następne masz źle poskładane (odwrotnie element który zamyka ) ot trzeba patrzeć a zdjęcia makro nie wybaczają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zaproponować takie malowanko ... 506 Bat. Czołgów Ciężkich, rejon Arnhem, wrzesień '44

 

No nie bardzo.Nie tej maszyny.Inna wersja.

Na grafice Tiger na pancerną osłonę komina powietrznego , inne osłony rur wydechowych brak siatki pod wieżą itd.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zaproponować takie malowanko ... 506 Bat. Czołgów Ciężkich, rejon Arnhem, wrzesień '44

 

No nie bardzo.Nie tej maszyny.Inna wersja.

Na grafice Tiger na pancerną osłonę komina powietrznego , inne osłony rur wydechowych brak siatki pod wieżą itd.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

E tam... malutkie przeróbeczki i łatwiejsze kamo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje ubytki zimmeritu wyglądają nienaturalnie

poprawiłem krawędzie szpachlą może teraz wygląda ciekawiej.

P1070058.JPG

P1070060.JPG

Pozwolę sobie zaproponować takie malowanko

pz6bpd.jpg

506 Bat. Czołgów Ciężkich, rejon Arnhem, wrzesień '44

Takie malowanie odpada bo chcę zrobić KT z numerem 313 a on miał trój barwne malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ciapki ze szpachli na "gołej blasze" dorobione, zastanawiam się czy nie za mało. Obecnie składam Friule ATL 22 i tu zacząłem się zastanawiać ponieważ nie mam podziału na prawą i lewą gąsienice jak to było np. w gąskach do Panzer IV. Czy te gąsienice były takie same na prawej i lewej stronie? O ile gąsienice do Panzer IV składały się przyjemnie to tutaj te drobne elementy mnie dobijają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Gąsienice są takie same ale szpilki w oryginale już nie... na ogół Fruli właśnie rozdziela gąski na prawe i lewe bo powinny być z drucikiem od wewnątrz na zewnątrz imitacja szpilki, czasem się im worki mylą w pakowaniu i są np2 prawe lub 2 lewe, jak co to reklamacja...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Żeby nie było, że temat umarł. W końcu znalazłem troszkę czasu na lepienie a raczej na malowanie.

P1070744.JPG

Niestety moje aero nie wytrzymało tak długiej przerwy od malowania i teraz pluje farbą więcej na spust i mój palec niż na model. Musiałem przerwać malowanie i teraz jestem na etapie poszukiwania nowego aero.

[edit]Są również pozytywne strony awarii aerografu, w końcu ruszyłem z podstawką

P1070746.JPG

Aerograf rozłożyłem na czynniki pierwsze i wymoczyłem w acetonie następnie wyczyściłem wyciorem. Nic nie pomogło a nawet są większe przedmuchy. I teraz się zastanawiam czy kupić taki sam jak mam czyli Adler AD7790 czy może jednak zainwestować i kupić jakiś H&S (one mają samocentrującą się dyszę a w moim zawsze miałem z tym problem - jakość wykonania)[/edit]

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

W moim warsztacie szalone tempo, średnio jeden wpis na miesiąc. Aerograf kupiony już jakiś czas temu ten sam co wcześniej Adler. Kamo położone, sidolux i kalki (te ostatnie jeszcze do końca nie wyschły) mam nadzieję, że już dobrze siadły. Tak wiem że brakuje młotka ale zapodział się gdzieś podczas malowania.

 

P1070931.JPG

P1070929.JPG

P1070926.JPG

P1070924.JPG

P1070922.JPG

Nastały nowe czasy, nowy rząd... teraz mój synek będzie miał co miesiąc 500zł. żeby staremu kupić na imieniny jakiś modelik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko tych błękitnych/jasnych plam na wieży i w miejscu bocznej płyty gdzie idą szekle?

To ma być jakiś ubytek Zimmeritu??

Rzeczywiście na zdjeciach te "plamy" mają odcień niebieskawy ale w rzeczywistości jest to jasny szary z pod którego przebija minia. Tak to mają być ubytki zimmeritu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejne mizerne postępy, nałożyłem wasch po całości elementów bez zimmeritu i punktowo na śrubach, osprzęcie itp. Teraz zastanawiam się nad waschem na zimmmericie ale mam pewne obawy czy to aby na pewno dobry pomysł. Jak zwykle fotki wyszły kiepskie.

P1070954.JPG

P1070952.JPG

P1070950.JPG

P1070948.JPG

P1070946.JPG

P1070944.JPG

P1070942.JPG

 

[edit]Na pewno trzeba coś zrobić z tym zimmeritem strasznie się świeci tylko co?[/edit]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na zimmerit połuż wash koniecznie. pomoże ci to zunifikować kolory i dodać głębi fakturze.

 

Następnie koniecznie zabezpiecz całośc lakierem matowym lub jak ja zazwyczaj robię satynowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Takie małe postępy w pracach, pokazuję, żeby ktoś sobie nie pomyślał, że temat umarł. Położyłem wasch na zimmericie, słabo go na zbliżeniach widać, w sumie to jeszcze takiego rzadkiego wascha to nigdy nie robiłem. Doszedłem do wniosku, że wolę go zrobić dwa razy niż raz a za mocny. Podłubałem trochę przy podstawce, większość elementów jeszcze nie przyklejona i nie ma brudzenia. Mam nadzieję, że uda mi się psiknąć podstawkę sido i zrobić zacieki w tym tygodniu.

P1080193.JPG

P1080195.JPG

P1080197.JPG

P1080201.JPG

P1080200.JPG

P1080199.JPG

P1080202.JPG

Na podłodze ma się jeszcze walać mnóstwo cegieł, gruzu betonowego i połamanych desek. Cały czas mam do zrobienia dach z blachy falistej. Kolega Greif podpowiedział mi jak mam to zrobić ale jak sobie pomyślę ile to roboty to mi się odechciewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Upłynęło troszkę czasu, teraz wygląda to tak. Zdjęcia jakieś małe się wgrały, Picasa się trochę zmienił muszę od nowa dojść jak się ustawia rozmiar zdjęcia. Karabin na wieżowy gdzieś mi się zapodział przez te lata.

 

xEUfAaTuTBh_-THaC_XmUl1RYbgFwSJqIt0JfcG9hg7iNaJwQHXEyDhJsJVzybo9IG7XEwXR4UWC3B8=w293-h220-rw

yMXaQnBDNk8NtQtIY7UYewvdhh6fgnIg4oSwBAFG3KJVrcBK7Mt_59F57yLzwPqZGooZkGHTo-YOzL8=w293-h220-rw

ca9j460DmH7Fdc3RF1cV-Sccn98WQrJq1dHi4qd5Ze-hvQhUeKmHu0xI0gS5TBuPxnN-02qcdea2Ias=w293-h220-rw

b8DPuCHrPyNjcA8rnQIQueOzl9OcfwL4-9qFhCaDe93FSMfiJzM_04Suo2H5h2MClB6COmCntj9bd6Y=w293-h220-rw

6jAcOCieT2Ep3iSmrwsjX1II7-FXlKbFw7tJGgmsem1R67Kw-lnYIZ2YcgBCEyXOdNVzK3VYh2v0LYA=w293-h220-rw

jZUdbHsNHbOtLGrhudnTxEUT5Tu8C5XRh6nzLY4WhzztKcWydqEjem_g7avTWcnV-PMyvZJH5x4Wjlk=w293-h220-rw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia jakieś małe się wgrały, Picasa się trochę zmienił muszę od nowa dojść jak się ustawia rozmiar zdjęcia.
Na końcu linku zmień w293-h220-rw na w1024-h768-rw I masz takie coś.

 

xEUfAaTuTBh_-THaC_XmUl1RYbgFwSJqIt0JfcG9hg7iNaJwQHXEyDhJsJVzybo9IG7XEwXR4UWC3B8=w1024-h768-rw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.