Skocz do zawartości

Syryjski składak - T-72B obr. 1989 z Aleppo 1/35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Model jest już po obijaniu i pierwszym etapie cieniowania - na początek pin wash po zakamarkach. Teraz zamierzam model złożyć do kupy, uprzednio brudząc wannę, koła i gąski, a gdy bryła będzie w całości - pociągnąć cienie tu i tam olejami, wszystko zabezpieczyć lakierem i wkroczyć z ostatecznym brudzingiem.

P1360189_zpsvdmegnwd.jpg

P1360194_zps5xbkytg1.jpg

P1360191_zpsmbhg1kd9.jpg

P1360196_zpspupc3sn1.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o obicia

Robisz je losowo czy wzorujesz się na konkretnych obiciach na konkretnej maszynie ?

 

Częściowo się wzoruję - na tyle na ile widać je na zdjęciach. Natomiast, żeby mieć foty z dobrze widocznymi obiciami na konkretnej maszynie, to albo ktoś musiałby mi ją sfotografować z bliska, albo dostępne mi zdjęcia musiałby być w rozdzielczości powyżej powiedzmy 5Mpix. Także to jest wypadkowa tego co widać + tego co podpowiada logika + tego żeby było mimo wszystko ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tą aktualizację miałem wrzucić wczoraj, ale mi umknęło. Wybaczcie, że post pod postem.

 

Żeby lecieć z modelem dalej musiałem go złożyć. Żeby go złożyć - musiałem ogarnąć układ jezdny, bo potem już nie będzie do niego dostępu. W związku z tym pojawił się kurz i odrobina błota na wannie kadłuba, kołach i gąsienicach.

P1360207_zpstmbk2orh.jpg

P1360210_zpslh94koxy.jpg

P1360208_zpskzeenrca.jpg

P1360211_zpszyvlgape.jpgP1360213_zpsedlco2bx.jpg

P1360214_zpsq14nxwwp.jpg

 

Teraz model jest gotowy na kolejna warstwę olejów, jakieś wstępne zacieki i lakier półmat. A potem - ostateczne brudzenie.

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze bandaże na kołach przydało by się troszkę uszkodzić.

Ależ są, nie jakoś mocno, ale są, tylko na zdjęciach tego nie widać.

Tu fota z początku budowy:

P1350885aa_zpsiwud612a.jpg

Obserwuję od początku, jestem pod wrażeniem.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model zabezpieczony pół-matem, wchodzę w fazę ostateczną brudzenia. Jak widać pojawiło się trochę więcej cieni robionych olejami i zacieki z akryli jako baza pod dalsze zabawy.

P1360223_zps3nbepcim.jpg

P1360225_zpskv0ptrb1.jpg

P1360216_zpsqn47ozu7.jpg

P1360221_zps3ffnif16.jpg

P1360219_zpshycyfdj8.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudzi się pomału. Na razie - przede wszystkim tłuści i rdzewieje.

Żeby nie było, że wrzucam cały czas te same foty i tu nic się nie dzieje podrzucam też parę zbliżeń - mój aparat to jednak stary dziadek, statywu też nie rozkładałem, więc szału nie będzie. Ale przynajmniej widać, że "dzieje się" tam coś jednak.

P1360251_zpsuwm61xao.jpg

P1360253_zpsmsvo8qie.jpg

P1360252a_zps2hcwiryv.jpg

P1360253a_zpstoixmrra.jpg

P1360252_zpstfnkqyks.jpg

P1360256_zpsvmcvbgxo.jpg

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelcollect wydał taki czołg w skali 72.

Patrzę na pudełko i myślę - kurde, czołg Kamila w małej skali.

 

Sent from my D6503 using Tapatalk

Wydał, wydał, ale na łatwiznę poszedł, jakby się ze mną skontaktowali, to bym powiedział, co i jak.

Pięknie to wychodzi Techniczny majstersztyk

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na łatwiznę? A co uproscili? Kupiłem go sobie wczoraj, tak za dwa tygodnie będzie u mnie, o z HK wysłane, to mam czas na research.

 

Sent from my D6503 using Tapatalk

Wszystko. Rozkład kostek się nie zgadza, ich ilość, błotniki itd. To po prostu model T-72B mod. 1989 z kostkami Kontakt-1 na bokach zamiast Kontakt-5. Pod ten konkretny egzemplarz czekają Cię przeróbki podobne do moich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.