Skocz do zawartości

A9CS Mk.I Bronco 1:35


micmal

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo przyjemnie się składało tego czołgutka, o niebo lepiej niż A13. Wszystko pasowało i nie było problemów. Khaki Green to Mr. Color C54 z domieszką C55. Dark Green to nie pamiętam jaki, ale też mieszany, bo podany w instrukcji był dla mnie jakiś za jasny. Czy seledynowy? Hmmm.. Może po filtrach i olejach taki efekt powstał, choć ja tego jakoś nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce kupić - to sugeruję poczekać na model GECKO

Popieram w całej rozciągłości. Też mnie modele tej firmy zaintrygowały i takiego A10 z Afryki to chętnie zrobię

 

Aż żałuję, że jestem na odwyku od zakupów nowych modeli :(

 

Też to wprowadzam , ale jakoś tak z marnym efektem. Niby nic, nie kupię, nigdy w życiu i trach jakaś Jagdpanthera II mi się przyplątała

 

Jak zwykle jest to pojazd dość nie banalnej urody

 

oj zgadzam się. Fajne są te A9 i A10 afrykańskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni to wózek w lidlu ni traktor.

No to powoli idziemy dalej

Pomieszałem pigmenty z filtrami i za pomocą pędzla popstrykałem po modelu

IMVOH8K.jpg

 

Metalowe części potraktowałem tym zestawem

HfQoT0T.jpg

 

Troszkę pobawiłem się kredkami

wUREGJK.jpg

 

Do rdzy najlepszy, jak dla mnie, jest ten zestaw

y9aiPyW.jpg

 

Odpryski

igDDgdM.jpg

 

I do przodu. Teraz koła, gąsienice i wykończenie wydechów, narzędzi.

4NNYSGB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ciąg dalszy zmagań z brytyjską myślą techniczną.

Opony i gąsienice pomalowałem tym zestawem

D6F62M3.jpg

 

Następnie gąsienice pomalowałem filtrem Wildera i washem Vallejo.

8UKteGA.jpg

Po tych zabiegach gąsienice przetarłem srebrną farbką Vallejo.

 

Rdzawy wash dodał koloru monotonnemu zielonemu kolorowi

YbMeEN2.jpg

 

Zacieki

E7SIxNf.jpg

 

I dalej zabawa z rdzą

AcKL3gz.jpg

 

Stan prac obecnie wygląda tak

lL4NzXp.jpg

 

uDcQMgB.jpg

 

gt6owko.jpg

 

HrIxq8R.jpg

 

alKSPSy.jpg

 

I tutaj okazuje się, jak ważne jest robienie zdjęć podczas budowy. Do poprawy trzonek łopaty. Chyba można iść dalej i zacząć brudzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
W dniu 14.11.2018 o 08:30, Stojkovic napisał:

Obserwuję i notuję Michale :)

? jakby co zawsze dopowiem. Dawno nie robiłem podstawki, więc takie coś wziąłem na warsztat French Village Street Miniartu. Dachówki w tych zestawach raczej do moich ulubionych nie należą, więc wymieniłem je na zestaw zakupiony od Yenmodels . Polecam gorąco bo Yen ma parę bardzo ciekawych produktów, o których pewnie jeszcze napiszę. Po przyklejeniu przesmarowałem klejem cyjanoakrylowym,dla łatwiejszej obróbki. Rynnę wymieniłem na rurkę miedzianą i dorobiłem obejmy. Drzwi i okiennica to własna produkcja z balsy, tak jak i klamka. Dużo jeszcze pracy, oj dużo ?

197545826_Obraz1619.thumb.jpg.2a505c8d602b7d348b57405de89c6b12.jpg360285211_Obraz1616.thumb.jpg.4eb0aaf70e0e994bc1abc3ab56483fcf.jpg1567325531_Obraz1617.thumb.jpg.48f4a60e0668e4cdecc9aa69731ed6d0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś numer referencyjny do tych dachówek? 

Nie ma ich w kataogu producenta Yenmodel. Wyglądają całkiem fajnie.

 

Widzę, że używasz oilbrusherów.

Pytanie "z życia wzięte" mam.

Mianowicie, gdy używam swoich konsystencja jest bardzo płynna i często nawet po dokładnym wymieszaniu(wstrząsaniu) taka pozostaje, co więcej pędzelek często zostawia dużo za dużą kropę farby, nawet po ocieraniu o brzegi tuby przed aplikacją. No i na koniec kwestia blendowania, używałem White Spirit i Odorless Thinner od AK i w obu przypadkach to blendowanie idzie mozolnie - może za wcześnie to robię i farba musi wyschnąć? Podpowiedz coś.

Edytowane przez Stojkovic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Stojkovic napisał:

Masz jakiś numer referencyjny do tych dachówek? 

Lsg Laser Kits Self-Adhesive Shingles Product Code 12. Ja to kupiłem chyba w Moson u Yena. Fajny facet, super nam się z nim gadało ? . Na stronie nie sprawdzałem. Yen mówił, że np. ten produkt, wykonuje jego znajomy z Argentyny (co zresztą jest odnotowane na opakowaniu). Trzeba pamiętać o przesmarowaniu klejem żeby utwardzić materiał żeby można było z nim łatwiej pracować.

Odnośnie Oilbrusherów.

Na początku nie miałem do nich przekonania, bo do mojego sposobu malowania olejami średnio się sprawdzały, ale... Moje oilbrushery też są "płynne", ale właśnie to jest ich zaleta. Schną szybciej niż zwykłe oleje, dzięki czemu sprawniej można przejść do kolejnych etapów prac. Doskonale nadają się do weatheringu np.  zacieków, kurzu. Rozcieńczam  White Spiritem i bez problemu powstają fajne zakurzone przestrzenie. Najlepiej wyglądają przy kurzeniu kolory Buff, Medium Soil, a więc żółtawe, ale do tego modelu z terenów Francji nie chciałem wchodzić w piaskowe odcienie. Ja nakładam farbę wokół miejsc gdzie gromadzi się kurz (zakamarki, miejsca wokół wystających elementów) i pędzelkiem zamoczonym delikatnie w White Spiricie zaczynam rozcierać farbę, aż do satysfakcjonującego efektu. Najlepiej potrenować na wannie pojazdu od dołu ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.