Skocz do zawartości

M1A1 AIM/ Dragon nr 3535 1/35


bathonuk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Wlasnie zabieram sie do budowy mojego drugiego Abramsa. Bedzie to zestaw Dragona nr 3535 w skali 1/35 z dodatkiem elementow fototrawionych Voyagera zestaw PE 35209 oraz drutem kolczastym Abera zestaw 35 D-25. Jest to moj pierwszy kontakt z elementami fototrawionymi, wiec wieksosc pytan bedzie zapewnie dotyczylo blaszek. Teraz fotki:D :

 

004.JPG

009.JPG

011.JPG

012.JPG

013.JPG

014.JPG

015.JPG

016.JPG

017.JPG

 

 

Blaszki Voyagera:

 

005.JPG

018.JPG

 

 

Oraz drut kolczasty:

 

008.JPG

 

Mam nadzieje, ze bedzie sie dobrze budowalo ten zestaw. Prosze wszystkich zainteresowanych wspolczesna pancerka o pomoc w budowie i zapraszam na relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo dobry wybór, model wart tych pieniędzy bez dwóch zdań. Niestety aktualnie w raz z drugim abramsem dosyć trudno dostępny. Czy malowanie już zostało wybrane ? Może jakaś dioramka z Iraku z dodatkiem innych pojazdów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno malowanie pustynne poniewaz moj pierwszy abrams byl w kolorach nato. Nie znam sie na oznakowaniu, wiec nie ma ono dla mnie takiego znaczenia.Poprzegladalem teraz instrukcje i wybiore chybe wersje M1A1HC 1-64AR "Desert Rogues" 3rd Infantry Division, Iraq 2003. Podobaja mi sie te znaczki "A" albo "trojkaty". Zawsze zastanawialem sie co one znacza?? Zabralem sie za obrabianie kol, a tymczasem meczy mnie pierwsze pytanie, tak jak napisalem odnosnie "baszek". Mam przed soba instrukcje dragona, ktora na pierwszy rzut oka jest troche zawila oraz instrukcje z dodatkowych elementow (w sumie sa to dwie osobne kartki). Probowalem je porownac, ale jest to narazie ciezkie zadanie. Moje pytanie to: "czy jak skladacie model z dodatkowymi elementami to najpierw skladacie caly model i na koniec dajecie dodatki, czy studiujecie caly czas dwie instrukcje i staracie sie dodawac dodatki na biezaco " Jak narazie ta druga opcja mnie przeraza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie patrz na bieżąco, żeby potem nie musieć odrywać niepotrzebnie przyklejonych części.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kola sa juz zrobione i zabralem sie za montaz dolnej czesci kadluba.

 

003.JPG

004.JPG

005.JPG

 

Mam takie pytanie. Z czego sa zrobione kola w nowoczesnych czolgach? W jednym z magazynow Tamyi widzialem model Abramsa, ktorego kola byly "po przejsciach", czyli byly wystrzepione w niektorych miejscach. Jest to mozliwe?? Ogolnie wygladalo to super.

 

Zajcu : Co do ceny zestawu to model kosztowal mnie 36 funtow (jakies 171 zeta) wraz z przesylka. Ciezko mi go bylo znalesc nawet na internecie,a gdy juz znalazlem i kupilem to na nastepny dzien znalazlem go za 27 funtow. Elementy fototrawione sprowadzilem z USA, kosztowalo mnie to 17 funa (jakies 81 zeta), a drut kolczasty kupilem w polsce za 30 zlotych. Malo nie jest, ale mam nadzieje, ze sie oplacalo. Jak juz bede na poznym etapie budowy to pomysle o jakis workach, butelkach i innych tym podobnych rzeczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz Wiec beda postrzepione, ale zrobie to na koncu, zaraz przed montazem kol. Dzieki wielkie Te przezroczyste elementy (wskazniki oleju bodajze) zamontuje tez na samym koncu.

Czy dysponujecie jakas wielka galeria abramsow?? Jesli tak to piszcie na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mroko94 dzieki za fotki. Peter chodzi mi o ten znak, ktory zaznaczylem na czerwono:

 

m1_abrams_48_of_55%20pytanie.jpg

 

Zauwazylem, ze rozne pojazdy maja ten znak skierowany w rozna strone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm. Dziwna rzecz. Czy wanna w tym zestawie jest krzywa Gdy poloze ja na rowno to gora jest po skosie. Dzisiaj juz nie zrobie zdjecia, ale postaram sie o to jutro. Uklad jezdny jest juz prawie caly zrobiony, zostalo mi zlozyc gasienice. Aaaaale tego duzo , a na kazdym ogniwie jest slad po wypychaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak. Zabralem sie do zlozenia gasienic.

 

010.JPG

 

Pojedyncze ogniwo z wypychaczem :

 

012.JPG

 

 

3 godziny pozniej :

 

013.JPG

014.JPG

 

Troche jest roboty z tymi gasienicami. Mam problem z zalozeniem ich na kola poniewaz strasznie sie rozpadaja, ale nie martwie sie, bo zrobie je na samym koncu. W jednym z postow Reggy napisal, ze kleil je na nitro. Co to takiego?? Jesli ktos ma jakies sugestie, jak je zlozyc to czekam Zabralem sie tez do klejenia kadluba. Na poczatku myslalem, ze cos jest nie tak, ale sie wyjasnilo... i wanna jest prosta:D Jakas taka schize wczesniej mialem.

015.JPG

 

Dzisiaj przyszedl mi drut kolczasty Eduarda. Mam zamiar zwinac go w zwoje i umiescic go z tylu czolgu.

 

008.JPG

009.JPG

Jutro kolejny dzien walki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z postow Reggy napisal, ze kleil je na nitro

Rozcieńczalnik Nitro Taki zwykły, w półlitrowej butelce. Najlepszy klej modelarski do klejenie plastiku jak dla mnie ;) Można nakładać pędzlem albo zakraplać strzykawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitro to taki rozpuszczalnik?? Mieszkam w Anglii i widzialem cos takiego w chemicznym, ale myslalem, ze to do czyszczenia pedzli jest. Jakos sobie poradze.. P.S. Ile wyszlo wam ogniw?? Ja naliczylem 79 w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze w zyciu starcie z blaszkami za mna. Zanim opisze moje poczynania zaczne od pytania. Co to jest za czesc (MA45) i do czego ona sluzy? Probowalem znalesc to na zdjeciach innych modeli, ale sie nie doszukalem.

 

002.JPG

 

Zamiast uzyc blaszek z zestawu wykorzystalem te z voyagera

 

005.JPG

 

To co mnie powalilo to te sruby (10) :

 

 

003.JPG

004.JPG

 

No i jeszcze jedno: czego uzywacie do klejenia elementow fototrawionych?? Mam super glue, ale nie jest on zbynio wygodny (paluchy se pokleilem). Te sruby przykleilem na contacte revella, ale nie wiem czy beda sie trzymac. Zobacze jutro. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.