Skocz do zawartości

M1A1 poraz drugi ( Dragon 1/35)


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!! Wiem że nie skończyłem jeszcze poprzedniego Abramsa, ale nie mogłem oprzeć się pokusie i juz zabrałem sie za kolejnego M1A1 .Oczywiście to znów dragonowski Abrams 3535. Tym razem spróbuję pobawic sie w trójbarwny kamuflaż, jest to pierwsze moje starcie z tego rodzaju malowaniem. Przekopałem setki porad dotyczących tego jak malować trójkolorowe kamo i uzbrojony w tą wiedzę, ruszyłem do natarcia. Do modelu, oprócz zestawowych blaszek, mam zamiar dodać jeszcze, fototrawiony kosz firmy Eduard, oraz pracujące gąski, firmy Bronco, które prezentowałem już w poprzednim wątku o moim ulubionym czołgutku . Głównym moim założeniem jest upodobnić model do tego:

 

tank20in20ambush20alley.jpg

 

Dodam także to:

 

Obraz049.jpg

 

i to:

 

Obraz069.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A oto kilka fotek pokazujących moje dotychczasowe postepy. Musze przyznać że kiedy otworzyłem pudło i zaczałem lustrację, na początku wpadłem w euforię. Okazało się że wanna modelu była o dziwo prosta, a nie skrzywiona jak w poprzednim Abramsie. Kiedy jednak zacząłem dopasowywać górną płyte do wanny okazało sie że moja radość była przedwczesna. Górna płyta nie bardzo pasowała do wanny, jednak po kilku godzinach walki wszystko się zgrało i efekt wyglada tak:

 

Obraz070.jpg

 

Obraz071.jpg

 

Obraz072.jpg

 

Obraz073.jpg

 

Zabrałem się też w miedzyczasie za składanie tych magicznych gąsienic. Kiedy oglądałem wypraski, troszkę się przeraziłem. Każdy element wydaje sie bardzo kruchy i delikatny, o rozmiarach tych gąsiennic nie wspomnę. Każde pojedyncze ogniwko to 6 osobnych elementów, które trzeba poskładać. Powiem szczerze że nastawiałem sie na walkę na śmierć i życie z tymi gąskami. Jednak miło sie rozczarowałem sklejało sie je bez najmniejszych problemów. Co prawda najtrudniej było zacząć pierwsze ogniwko ale z czasem i wprawą jakiej nabierałem przy kazdym kolejnym, robota była łatwa i przyjemna. Najbardziej podabają mi się zęby tych gąsienic, są poprostu takie jak powinny być w prawdziwym Abramsie. Z całą odpowiedzialnością stwierdzam że zestawowe Magic Tracki mogą się schować, natomiast te od Bronco, polecam każdemu kto ma zamiar składać kiedykolwiek model Abramsa. A oto fotki, bucików mojego czołgusia:

 

Obraz074.jpg

 

Obraz075.jpg

 

Obraz076.jpg

 

W tym modelu pokusiłem się także o coś, co do tej pory wydawało mi się czarną magią!! Chodzi mi mianowicie o ruchome elementy zawieszenia. Myślałem że to bedzie tytaniczna praca, jednak znów miłe zaskoczenie rozwierciłem nieznacznie gniazdka wałków skrętnych, pozbyłem sie tych małych ustrojstw blokujacych wałek w gnieździe, wetknałem jedno w drugie i na samym końcu, wystajace z otworów końcówki wałków stopiłem rozgrzanym nożem . Muszę przyznać że z efektu jestem zadowolony. W połaczeniu z pracującymi gąsienicami powinno to wszystko ładnie wygladać. Zrobiłem kilka fotek aby unaocznić cały mój wysiłek:

 

Obraz077.jpg

 

Obraz078.jpg

 

To narazie tyle, zabieram sie za dalsze prace. Komentarze mile widziane. Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału ale do przodu !! Oto stan prac na dzień dzisiejszy:

 

Obraz079.jpg

 

Obraz080.jpg

 

Obraz082.jpg

 

Obraz081.jpg

 

Coś nie coś podłubałem przy czołgutku, może nie są to jakieś radykalne zmiany ale zauważalne. Obecnie skupiam sie na złożeniu gąsienic. Przyznaję że to wykańczająca robota. Każda gąska to 76 ogniw i naprawdę jest co sklejać. Ale po przymiarce bucików, stwierdzam że Abrams z tymi gąskami wygląda naprawdę fajnie , i to własnie motywuje mnie do dalszych prac z gąsienicami. Mam nadzieję że oglądającym spodoba się to, co do tej pory skleciłem. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monologu ciąg dalszy!! Chyba Abramsy nie cieszą sie zbyt dużą popularnościa wśród modelarzy, ale to nic mnie ten czołg zawsze sie podobał i tak pozostanie . Znów coś nie coś podziałałem, nie wiele ale zawsze, najważniejsze że prace posuwają się do przodu i nie długo zakończę pierwszy etap budowy modelu. W sumie zostało mi jeszcze zrobic właz działonowego, oko celownika no i ogólnie całe " oszklenie". I niedługo będe mógł zacząć malować czołgutka. I tu mam mały problem z doborem farb, chodzi mi konkretnie o kolor zieleni jakiej uzywają wojska amerykańskie. Prosiłbym o pomoc kazdego kto sie zna aby doradził mi jaką zieleń dobrać do modelu, najlepiej z palety humbrol. A teraz troszke fotek obrazujących moje starania :

 

Obraz090.jpg

 

Obraz091.jpg

 

Obraz092.jpg

 

Obraz093.jpg

 

Obraz094.jpg

 

Obraz095.jpg

 

Tak to wyglada na chwilę obecną. Pozdrawiam wszystkich ogladaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich po przerwie!!! Nareszcie odzyskałem internet i mogę wznowić swoją relację. Niestety wielkich postępów się nie spodziewajcie, przeprowadzka i załatwianie spraw z tym zwiazanych skutecznie uniemożliwiły mi dalsze prace nad modelem. Ale żeby nie było, w wolnych chwilach coś dłubałem, udało mi się nawet częściowo pomalować czołgusia.Zamontowałem też wizjery na włazach i zacząłem bawić się z kamuflażem. O to kilka fotek na potwierdzenie moich słów:

 

Obraz002-3.jpg

 

DSCN0772.jpg

 

Obraz004-3.jpg

 

Obraz003-3.jpg

 

Obraz005-3.jpg

 

Obraz-1.jpg

 

Jak widać wiele jest jeszcze do zrobienia. Gąski jeszcze nie do końca poskładane i w ogóle nie pomalowane. Jesli chodzi o kamuflaż to jak narazie naniosłem tylko czarne plamy ( muszę skoczyc do sklepu po brązowa farbkę ). Ekrany przeciwkumulacyjne będę malował osobno, z tego wzgledu że wygodniej będzie mi namalować oznaczenia. Tak to do tej pory wyglada, ciekaw jestem jak wam sie podoba, wszelkie komentarze mile widziane. POzdrawiam serdecznie.

 

P.S. Gdyby sie ktoś czepiał tego niebieskiego gluta na wieży to informuję że to przygotowania do malowania brązowych plam kamuflażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: Kto wie w jaki sposób są zamocowane, zapasowe ogniwa gąsienic do burty wieży abramsa? Przejrzałem kilka fotek ale nie bardzo to widać. Jak ktoś się zna, lub ma jakieś wyraźne fotki to niech podzieli się tą wiedzą. Dziękuję z góry i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pomoc jak najbardziej przydatna, serdeczne dzięki . Teraz wiem już wszystko. Fajnie że powstanie kolejny abrams , jesli mogę coś zasugerować, skoro zamierzasz budować abramka to wyrzuć te marne Magic Tracki z zestawu i zaopatrz się w gąski od Bronco, naprawdę warto. Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie!! Troszke sie ostatnio obijam i szczerze się przyznam że nie przykleiłem w ostatnich dniach nawet jednej części . Od dłuższego czasu jednak zacząłem się nad czymś zastanawiać. Jak wiadomo mam rozgrzebane dwa modele abramsów i ostatnio naszła mnie myśl o połączeniu tych dwóch projektów w jedną całość, po prostu korci mnie zrobienie jednej podstawki na której ustawił bym obydwa modele: miażdżącego samochód ALL BOUT DA BONS`a i WILD BILL`a. Ale żeby było wszystko w porządku muszę o coś zapytać, nie jest to pytanie typu: jak to zrobić? Chodzi mi tu bardziej o prawdę historyczną. Czy te dwa pojazdy :

 

Obraz-1.jpg

 

Obraz062.jpg

 

mogły przebywać w jednym czasie i jednym miejscu, obok siebie, biorąc np. udział we wspólnej akcji?

Słabo znam się na konfliktach zbrojnych a już w ogóle na malowaniach pojazdów z konkretnych konfliktów. Napewno znajdzie się na tym forum ktoś , kto na ten temat posiada wiedzę wiekszą niż ja. Jeśli jest ktoś taki to bardzo prosiłbym o wypowiedzenie się na zadany temat. Z góry dziekuję za ewentualne wskazówki i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku że muszę bardziej sprecyzować swoje pytanie, bo nie chodzi mi o te akurat konkretne pojazdy ( ALLBOUT DA BONES i WILD BILL ) tylko o malowanie tych pojazdów. Czy możliwe jest by czołg w malowaniu pustynnym mógł brać udział we wspólnej akcji z czołgiem w malowaniu natowskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku że muszę bardziej sprecyzować swoje pytanie, bo nie chodzi mi o te akurat konkretne pojazdy ( ALLBOUT DA BONES i WILD BILL ) tylko o malowanie tych pojazdów. Czy możliwe jest by czołg w malowaniu pustynnym mógł brać udział we wspólnej akcji z czołgiem w malowaniu natowskim?

 

oczywiscie:

http://picasaweb.google.com/lh/photo/CRgZuQHE1Qxr1j1d0aDVTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po dłuuuuuuuuuugiej przerwie!! Już niedługo wznawiam prace nad moim ulubionym czołgusiem i znów zwracam się z pytaniem do wszystkich którzy mogli by mi pomóc. Tym razem chodzi mi konkretnie o to w czerwonym kółku:

 

tank20in20ambush20alley-1.jpg

 

Może fotka nie jest najlepszej jakosci ale wyraźnie widać ze ten abrams ma namalowanego na burcie jakiegoś czarnego kota. Proszę wszystkich którzy sie znają o jakiekolwiek info na temat do jakiej jednostki może przynależeć ten czołg i czy są jakieś szanse na znalezienie tego kociaka na jakis wyraźniejszych fotkach. Wiem że w Abramsie od Tamiyi jest jedna kalka przedstawiająca jakiegos kota ale nie uśmiecha mi się kupowanie całego modelu dla jednej kalki jako wzór do namalowania tego czegoś na burcie mojego czołgu. Za wszelkie info i wskazówki z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Rozumiem że nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie :/. Zapytam więc inaczej. Czy istnieją jakieś strony internetowe gdzie można znaleźć oznaczenia itp. jednostek wojskowych lub konkretnych pododdziałów. Jak ktos wie o takim czymś to prosiłbym o podzielenie sie tą wiedzą. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie :/. Zapytam więc inaczej. Czy istnieją jakieś strony internetowe gdzie można znaleźć oznaczenia itp. jednostek wojskowych lub konkretnych pododdziałów. Jak ktos wie o takim czymś to prosiłbym o podzielenie sie tą wiedzą. Pozdrawiam

 

Kalek do tej wersji nie znalazlem, jezeli chodzi o tego tygrysa na przodzie to raczej bedziesz musial sam go namalowac.

 

Najlepsza strona do gdzie mozesz znalesc informacje na temat wspolczesnych pojazdow wojskowych do zdecydowanie armorama.com

 

Najpierw sproboj troche poszukac na tej stronie podobnych watkow, bo o ile dobrze pamietam juz pare osob o czolgi z tej jednostki pytalo i temat byl juz walkowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miał być ciekawy projekt a będzie nuuuuuuuuda. Z trójbarwnego kamo mojego czołgu zostanie wspomnienie, zamiast tego, pojawi sie kolor pustynny, jak w poprzednim abramsie. Dowiedziałem się że czołg w barwach NATO i pustynny ALL BOUT DA BONES nigdy nie spotkałyby się w Iraku, a to z tego wzdlędu, że te dwa pojazdy należą do dwóch róznych korpusów US Army i te dwa korpusy nigdy nie brały udziału w OIF wspólnie. Tak więc pomysł umieszczenia obydwu moich abramsów na jednej podstawce pozostał ale muszę nanieść poprawki względem prawdy historycznej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miał być ciekawy projekt a będzie nuuuuuuuuda. Z trójbarwnego kamo mojego czołgu zostanie wspomnienie, zamiast tego, pojawi sie kolor pustynny, jak w poprzednim abramsie. Dowiedziałem się że czołg w barwach NATO i pustynny ALL BOUT DA BONES nigdy nie spotkałyby się w Iraku, a to z tego wzdlędu, że te dwa pojazdy należą do dwóch róznych korpusów US Army i te dwa korpusy nigdy nie brały udziału w OIF wspólnie. Tak więc pomysł umieszczenia obydwu moich abramsów na jednej podstawce pozostał ale muszę nanieść poprawki względem prawdy historycznej. Pozdrawiam

 

Tak sie przygladam twojemu drugiemu abramsowi i widze ze jezeli chciales zbudowac M1A1 korpusu to zamontowales zla wersje granatow dymnych i nie jestem pewien co do "bustle rack extension" korpus maontuje inne niz armia ladowa.

W takim wypadku to tylko malowanie musi sie zmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie przygladam twojemu drugiemu abramsowi i widze ze jezeli chciales zbudowac M1A1 korpusu to zamontowales zla wersje granatow dymnych i nie jestem pewien co do "bustle rack extension" korpus maontuje inne niz armia ladowa.

W takim wypadku to tylko malowanie musi sie zmienic.

 

I własnie o to chodzi, zmieniam malowanie na pustynne, dodatkowo, zamówiłem kalki z Echelona, by oznaczyc mojego drugiego Abramsa w podobny sposób co ALL BOUT DA BONES, po prostu do BONES`a dokoptuje mu kolege z tej samej jednostki. najbardziej podoba mi sie czołg o nazwie: AMERICAN AIRLINES FLIGHT 77 , bo dziwnym zbiegiem okoliczności ten czołg ma chociazby tak samo zamontowane liny holownicze co na moim modelu a więc zmian nie bedzie za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jak widac wszystko się zmieniło, mój zielony Abrams nie jest juz zielony, ale przyznam sie szczerze że w barwach pustynnych ten czołg wygląda najlepiej. Jesli chodzi o samo malowanie to nie wyszło to najlepiej, a to dlatego że po prostu zabrakło mi farbki. Na szczęście to wszystko da się jeszcze poprawić. jak tylko przyjdzie farbka i zamówione kalki, zabieram sie do dalszych prac. Troszkę fotek:

 

Obraz007-3.jpg

 

Obraz008-4.jpg

 

Obraz006-3.jpg

 

Obraz009-4.jpg

 

Pozdrawiam oglądających

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Tu fotki obydwu czołgów w jednym miejscu:

 

Obraz010-4.jpg

 

Obraz012-2.jpg

 

Obraz017-2.jpg

 

Obraz015-3.jpg

 

Sama podstawka jak widać mocno sie powiększy, planuje zrobić scęnke przedstawiającą dwa czołgi wjeżdżąjące do miasta, czyli kawałek asfaltu na którym jeden z czołgów miażdży samochód i pobocze po którym pędził będzie drugi czołg. Jesli mi się uda to zrobić to zatańcze z radości .

Przepraszam za scenerię i jakość fotek ale naprawde fotograf ze mnie zaden no i ta podstawka z czołgami nie miesciła mi sie na żadnym stole. Proszę nie krzyczcie na mnie ( zbyt głośno )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.