Jump to content

dzidas71

Members
 • Content Count

  541
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by dzidas71

 1. Nie wiem jak u Was Panowie, u mnie prace powoli do przodu. Wieże w podkładzie.
 2. Czas wypróbować nowy kompresorek, na razie na drobnicy.
 3. Witam Panowie. Podpowiedzcie jak powiercić te kluzy w Hood-zie ?
 4. BIGBLUEBOY. Zestaw obszerny, mnóstwo blach, lufy metalowe całej altylerii, żywiczne wieże i małe elementy. Uwagi - materiał z jakiego sa blaszki, dla mnie trochę taki sprężysty i ciężko się formuje. Natomiast instrukcja całego zestawu - fatalna, mniej niż skromna i mało czytelna ! Najwięcej czasu zajmuje analiza gdzie co i jak ma przyjść. Między innymi dla tego dokupiłem zestaw Eduarda. Oba dobrze się uzupełniają.
 5. Widać też różnice, miedzy wierzą zestawową a żywiczną,
 6. W moim Hood-zie prace też powoli do przodu. Altyleria główna prawie gotowa.
 7. Kiedy wreszcie pojawi sie Rodney w 1:350 ?
 8. Koledzy, co robię zle, że nie widac zdjęć wklejanych z Imgur ? Kopiuję link BBCode.
 9. Prace idą powoli, ale do przodu . Tak to jakoś wygląda na teraz
 10. Ok. Model zaczęty już jakiś czas temu, ale co chwilę idzie w odstawke na jakiś czas. Ilość poprawek zestawu, choćby podstawowa, a także kiepska kompatybilność zestawu BigBlueBoy, wraz z fatalną jego instrukcją skutecznie jak dotąd mnie zniechęcały. Liczyłem, że na tej grupie może się zmobilizuję i pociągnę do szczęśliwego końca.
 11. Nie wiem czemu zdjęcia nie weszły ??
 12. Witam. Może ten grupowy projekt zmobilizuje mnie aby dalej pociągnąć jego - Materiałów mam sporo - Oprócz tego co widać , dodatkowo pokład Pontos ( już na okręcie) oraz blachy Edka, bo te BBB, choć mocno rozbudowane, posiadają fatalną instrukcję , a i materiał blaszek kiepsko się formuję. Dlatego będę używał obu zestawów równolegle. Wieże, to oczywiście zamienniki żywiczne z Big Blue Boy. Zestawowe fatalnie przeskalowane. Na tą chwilę okręt prezentuje się niej więcej tak- Więc jeśli mogę, to dołącze,
 13. Zdecydowanie uważam, że głównie chodzi o aspekt finansowy. Zorganizowanie konkursu modelarskiego odbywa się z kasy włodarzy miast, sponsorów itd. Nikt z nich teraz, nawet jak ma, nie wyłoży na konkursy modelarskie itp. Realne zagrożenie z na konkursie ... hm, nie większe niż w Biedronce, Lidlu, Aldim,Empiku, szkole, basenie, strzelnicy itp. Tam bywam regularnie.
 14. Ale powszechną tendencją drewnianych pokładów jest to, że bardzo często ( nie zawsze, zależy od firmy) , po przyklejeniu widac jednak dodatkową "warstwę. Ciężko jest dopasować tak, aby tego "schodka" nie było.
 15. Witam. Poszukuję cichego, wydajnego kompresora z butlą do 10l. Oczywiście, z racji wymagań szukam jakiegoś dobrego "lodówkowca" lub "stomatologa". Bezolejowa chińszczyzna raczej mnie nie interesuje.
 16. Dla jaśności, której nie mam - ile za I 400 z blaszkami ?
 17. Tak. Pokłady drewniane poprawiają efekt - niewątpliwie. Ale należy dodać, że nie ułatwiają pracy przy modelu. Koniecznie trzeba dobrze zaplanować kolejność poszczególnych czynności, aby potem nie polec , głównie przy maskowaniu czy malowaniu.
 18. Mimo,że praktycznie szmatopłatów nie składam, widziałem ich modele. I uważam, że to najlepiej przygotowane modele czegokolwiek na świecie !
 19. Jeśli chodzi o Ju-87, to w tej skali, Fujimi, to chyba wciąż najlepszy model. Nie wiem czy Airfix się zbliżył jakością i zgodnością?
 20. Ostatnio b a r d z o rzadko piszę na forum. Nie chce się po prostu, albo nie ma o czym pisać. Ale w tym przypadku, jak widzę te samoloty na zbliżeniu - piszę natychmiast. Pełen szacunek i uznanie się należą !!! Bravo!
 21. Jestem zainteresowany, mam elementy do zlecenia wydruku.
 22. Impreza fajna ale... Tu muszę się zgodzić z kolegą "danieloziem",że sposób ekspozycji modeli w niektórych klasach był bardzo kiepski. Nie powinno się tak zdarzać na imprezach tej rangi (IX edycja), że modele są wręcz upchane. Zacznie zaburzało to ich wizualny odbiór, a w mojej ocenie również, utrudniało ocenę sędziowską.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.