Jump to content

bazylms

Members
 • Content Count

  15,332
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

Everything posted by bazylms

 1. Ogólnie się podoba, ale wieża znacząco odcina się czystością od reszty. Jak już nie na płaskich powierzchniach to przynajmniej w okolicach włazów kurz by się gromadził.
 2. Na tym etapie podzielam zdanie kolegów.
 3. Masz jednak umiejętności malowania aero. Napisałbym że brakuje brudu itp, ale skoro klient tak chciał.
 4. Cytując klasyka "ochów i achów mi zabrakło żeby swój zachwyty wyrazić". Kapitalna robota.
 5. Wygląda ciekawie. Patrzę jak się dalszy ciąg rozwinie.
 6. Trochę zeszło, ale efekt jest. Olinowanie rewelacyjne. Mam nadzieję że do osadzenia w wodzie nie dojdzie bo szkoda takie fajne dno topić w oceanie.
 7. @TAWTrochę te krechy nie tegez na tym Shermanie. Bez nich fajny model był. Nie obraz się. Jak pisałem wcześniej i zgadzając się z wypowiedziami chłopaków te obicia nie bardzo. Odszedłbym od techniki z tym chipping fluidem i spróbował choćby na boku gąbki i pędzelka. Jak pisał TAW na T-62 poszedł lakier do włosów, ale efekt daje prawie taki sam jak chipping fluid. Kamil K stosuje też ten fluid czy lakier do włosów na swoich ostatnich pojazdach, ale on to jest inna liga i nie śmiem się do niego porównywać. Urozmaica jednolity kolor różnymi odcieniami. Generalnie zrobisz jak chc
 8. Się emocje zrobiły. Dobra, przejdźmy do modelu. Z cyklu ajabym... to na pace jakieś plamy i może jakieś brudy bym widział. Ale pisałeś że tak chcesz i niech będzie. W każdym razie nie jest źle. Natomiast widzę że już w kolejnym modelu wchodzisz ostro w prawie biały kolor - tutaj głównie przednia płyta i góra na przodzie. Nie mówię że jest źle technicznie, bo malować umiesz, ale moim widzi mi się to trochę jest to już za ostro. Bardziej by mi się widziało tak jak na lewym boku na przodzie, tym z oznaczeniem. Ale ostatecznie wstydu nie ma. No i liczy się to że masz radochę z bu
 9. Oglądam na telefonie i wszystko jakieś rozjechane, poprzestawiane. Czasem jest na pełną szerokość ekranu a czesem tylko część jak tabelka z prawej strony nie znika. Podwójne banery i przyciski, no i jeszcze jakieś dziwne ikony górny lewy róg na pierwszej fotce.
 10. To już chyba niedługo zaczniesz malować? Super że z gąskami łatwo poszło.
 11. Obić to temat rzeka. Zauważyłem ostatnio żę dużo modelarzy używa chipping fluidu. Osobiście nie jestem zwolennikiem tej techniki, gdyż moim zdaniem daje zbyt "brutalne" efekty. Na swoich modelach storuję klasyczne obijanie gąbką i pędzelkiem. Najpierw zawsze daję obicia z jasnej farby bazowej a potem wewnątrz tychże obić mój ulubiony kolor - Vallejo Black Brown German Camo. Efekty na zdjęciu poniżej. Absolutnie nie twierdzę że jest ot jedyna i słuszna metoda. Ale twoje obicia nie bardzo wyglądają teraz jak obicia. Moim zdaniem kształ i lokalizacja trochę nie trafione. Ale sam mam zawsze z nimi
 12. Wykonanie trafia w mój gust. Generalnie to ciężko poszaleć przy współczesnych pojazdach pod kątem zużycia. Kurzenie wygląda realistycznie. Kolor mi nie przeszkadza i dla mnie jest ok, chciałbym wiedzieć co to za farba.
 13. Nawróciłeś się grzeszniku. Patrzę co tam ciekawego wymodzisz.
 14. Pamiętaj tylko żeby użyć dużo płynu do zmiękczenia kalek. No i nawet jak ci lekko gdzieś lalka pęknie to da się to albo farbą poprawić, albo w jakiś inny sposób "zamaskować".
 15. Nieźle ci ten tankista wyszedł. To co, już niedługo galeria?
 16. Kiedyś trzeba spróbować. Też miałem taki problem z kalkami, ale jakoś się udało. Jeżeli numer składa się z kilku cyfr to rozetnij kalkę na pojedyncze, a najlepiej tak żeby nie było przezroczystego filmu. Wtedy powinno być łatwiej. Mi wyszło tak.
 17. Dzięki, ciekawy patent na anteny. Pewno nie wszędzie da się zastosować, ale w kilku modelach na pewno. To ostatecznie te światła jakie powinny być? Ten na którym się częściowo wzorowałem ma białe. Fotki z Prime Portal tylko do celów dyskusyjnych.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.