Jump to content

bart207skw

Members
 • Posts

  409
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by bart207skw

 1. Mała aktualizacja warsztatu. Model cały posklejany. Części białe- novo, części szare-airfix, części ciemne-zts plastyk. Teraz już tylko malowanie, kalki, lakier i wash.
 2. A ja szukam tego modelu w jakiejkolwiek wersji i nigdzie nie ma...
 3. I znów kolega pozamiata modelem...
 4. Dłubię dalej. Robi się podwozie, zrobiły się torpedy.
 5. Witam. wrzucam nowe fotki aby mi nikt nie zarzucił, ze nic nie robię w temacie :)... Poniżej fotki z mojego olśnienia modelarskiego, które przyszło w ostatnim momencie. Otóż przypomniałem sobie, ze mam zezłomowany stary model lynxa z airfixa, a raczej dużo części nowych i z demobilu. Jak szaleć to szaleć. Sam model lynxa z Airfixa to tez vintage, wiec jest ok. Tak wiec model-składak wygląda tak: z ZTS dostał tylko sam dach, kadłub i oszklenie i wnętrze jest z novo/frog, natomiast cala reszta będzie z Airfixa, tzn. oba wirniki, podwozia, torpedy. Na pierwszych dwóch zdjęciach porównanie wirników: novo-biały, zts-szary ciemny, airfix-szary jasny. Różnice widać od razu. Sam model jest już cały poszpachlowany...
 6. Oto jak można cos spierdzielić... Nawet jeśli to Mistercraft... Bardzo fajny temat jeśli chodzi o kalki i malowania smigłowca. Natomiast ich wykonanie woła o pomstę do nieba. Jest coraz gorzej... Sami zobaczcie...
 7. ja tak kiedyś papierowe wieszałem...
 8. Już widzę oczami wyobraźni, ze będzie to bardzo ładny śmigłowiec. tylko gdzie mieścić takie kolosy? Następny będzie Mi-12?
 9. No i mamy ciąg dalszy. Po obróbce skrawaniem dach już spasowany i przyklejony. Podobnie oszklenie. Teraz drobne poprawki szpachla i można dłubać dalej. ogólnie mam wrażenie, że model Novo/Frog jest lepiej sparowany od modeli ZTS/Mistercraft (ich Lynxy kleiłem i są nawet na tym forum).
 10. No to jedziemy dalej... Dwa zdjęcia z przymiarką dachu. Oszklenie wstawione. Ten kto wymyślił wklejanie tych małych szybek przy samym kadłubie powinien dostać pasem na gołą d... dramat jakiś.
 11. generalnie farby były rozcieńczone. ale ten efekt zawdzięczam wielu poprawkom w malowaniu. domalowaniem i szlifowaniu w pewnym momencie nie było końca. i tak już zostawiłem myślę, że następnym razem będzie lepiej... wiem aero tez by sie przydało, ale jeszcze nie teraz...
 12. Czas zabrać się do pracy. Wczoraj trochę podłubałem. Tak ma to wyglądać. I zdjęcie porównawcze wirników. biały z novo - ciemny z ZTS/Mistercraft.
 13. mam dwa takie i czekaj na swoja kolej - jeden bankowo będzie w barwach brazylijskich. mam tez wersje na płozach.
 14. Ja w kwestii formalnej. Proponuje, aby cały projekt trwał sobie nadal bez jego kończenia pod koniec roku...
 15. czy zastępczo może być ten z mistercrafta?
 16. błędy są np tez w malowaniu. ale te uszczelki malowałem ręcznie, poprawki, poprawek... itd. ważne, że skończony.
 17. Witam. Chciałbym ruszyć z nowym warsztatem śmigłowcowym. Padło na westaalnda lynxa. mam model z edycji ZTS Plastyk. Mój pomyśl na ten model będzie trochę pokombinowany. Otórz chciałbym zastąpić w oryginalnym modelu wloty silnika na te z modelu ZTS, ale późniejszego . zmiany dotyczyć będą tez wirnika głównego. Ten w późniejszej wersji jest lepszy. Co wy na to? Łapie się to jeszcze na wątek vintage? Malowanie: żółto- niebieskie. Dodatki- stare kalki Techmodu oraz maski KV Models.
 18. Witam. Dziś prezentuję sklejony model AS350 Squirrel (wiewiórka). Samo model składało się ciężko. Z uwagi na jakość samego modelu - gorsza niż Mistercraft. Plastik takli sobie, ale w miarę plastyczny i w miarę się go obrabiało. Generalnie każda cześć modelu wymagała obróbki skrawaniem dłutem i palnikiem... Trochę szpachli poszło. Kalki (trzeba było wycinać) i o dziwo bardzo dobry maja film, dobrze się kładły i zareagowały na płyn wamodu. Oszklenie od początku mleczne i niewyraźne. Dałem sobie spokój z jego polerowaniem. próbowałem pastami Tamiya - nic to nie dawało. Ogólnie temat dla fanów śmigieł jako uzupełnienie kolekcji. Model tez nie wyszedł mi idealnie. Są rzeczy, które widzę, np. trochę skopany wirnik główny - zrobiłem go wg skromnej instrukcji i nie wyszło do końca tak jak jest w rzeczywistości. Mam nadzieje, ze jak będę robił inna wersje tzn. Fennec w kolejnym śmigłowcu to poprawie. Podsumowując: to model z tych, kiedy czujesz ulgę, ze go zrobiłeś i ze jest koniec.
 19. pume mam i będę ja robił, ale jeśli chodzi o seakinga wole nowsze wydanie z airfixa...
 20. mistercraftowi rośnie konkurencja...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.