Jump to content

bart207skw

Members
 • Content Count

  357
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by bart207skw

 1. Zgodnie z życzeniem większe zdjęcia. Cena modelu 26,90 i myślę ze cena do jakości jest ok. Sam model tyłu nie urywa. ale to taka typowa jakość MC. Zresztą to przepal Aeroplastu, który jest kopia Italeri Mam wrażenie, iż te antenki są za grube - za mało subtelne - te z przodu. Pierwsze wrażenie - mam w ręku MC. In plus: kalki, oszklenie (matowo przejrzyste, z ząbkami) In minus: np. wnęka na rakiety nie posiada w sobie żadnych przetłoczeń - w odróżnieniu od Italeri... Ogólna średniość i ciężkość zestawu - model italeri wydaje się wizualnie delikatniejszy.
 2. tak dla porządku. właśnie doszedł.
 3. Ja to pędzlem maluje. wiec akurat podwozia nie będę zakrywał. Przy aero faktycznie podwozie byłoby na końcu…
 4. Postęp prac... pokombinowane to tylne podwozie powozie zarówno w oryginale jak i w modelu - ale co się dziwić w końcu to Francuzi...
 5. witam. tak w ramach porządku. już zamówiłem. Gniotliwie wygląda ale może uda się cos z nim zrobić … ciekawe kalki.. https://allegro.pl/oferta/model-f-117a-night-hawk-1-72-mistercraft-10579305773
 6. preszajdingu nie robiłem. Musze cos dopiero kupić. myślęsle o mr. surfacer 1200. a to jest pierwsza warstwa farby docelowej. ale mocno rozcieńczonej. będzie kilka warstw. będzie ok. jak maluje pędzlem nie mogę od razu malować farbą prosto z pudla bo wyjdzie słabo.
 7. Fakt pomysł aeroplastu/MC z tymi dziwami bocznymi jest faktycznie fajny. Ale: drzwi italki dają się przesuwać i poza tym maja nity, a drzwi w MC są płaskie. Sam robiłem takie przymiarki w tym modelu. Drzwi z Mc są grubsze i nie wygląda to zbyt dobrze na modelu Italki.
 8. ma się wcale... wnętrze zupełnie inne - w mc fantasmagoria. w italeri tak jak powinno być. (chodzi o kształt tablicy rozdzielczej, ławek, foteli),. w mc jest uproszczony tylny i przedni wirnik. uproszczona osłonalona silnika - np brak kratek na bokach. zły kąt ugięcia przedniego oszklenia w modelu mc, dziubek trochę inny. i model mc stoi prosto na płozach a italka niżej siedzi na tylnej części płóż jak z wymiarami nie wiem , ale oba model sa chyba identyczne w długości. jednak te wszystkie minusy mimo wszystko jakoś nie powodują i mnie niechęci do modelu
 9. dzięki za ocenę. będę pamiętał następnym razem o zmianie. i taka mała zagwozdka. nigdzie tego nie zlazłem na żadnym zdjęciu z neta, ale w moim modelu szyby w drzwiach przesuwanych jedna jest delikatnie szersza od drugiej. natomiast w modelu uh-1d iraquis tez italki z tymi samymi kalkami już w drzwiach są dwie takie same szybki...
 10. te wydechy nie sa skopane - tylko zestaw italki ma wersje wcześniejsza a te wyloty są z późniejszych wersji. na mw jest moja cobra z Tajwanu ale nie taka mniamuśna jak ta.
 11. poniżej zdjęcia modelu skończonego w święta. model prosto z pudla, malowany pędzlem. kalki zestawowe, ale nigdzie nie znalazłem modelu w tym malowaniu wiec postanowiłem zrobić. kalki super, ale ciężko się nakładały, z uwagi na skomplikowane kształty i wielkość(np. kalkę na dziobie musiałem nacinać i kłaść na zakładkę). zapraszam do oglądanie i komentowania.
 12. oglądam. sam mam sklejonego twego miga... będę podpatrywał
 13. witam. po skończonym śmigłowcu czas na jakiś samolot. padło na przepak hellera Rafale A. model ma kalki do wersji późniejszych a nie do prototypu jaki jest w wypraskach. ale co tam jadę prosto z pudła i akurat te szczegół nie jest dla mnie ważny... Sam model to heller. wypukłe linie podziału. spasowanie w miarę. inbox już po poćwiartowaniu ramek. zdjęcia ponad godzinnego sklejania.
 14. zasiadam i oglądam. tym bardziej, ze śmigiełka są mi bliskie.
 15. czyli to taki mistercraft premium. przepak modelu i kalek. pomysł dobry, ale drogi. drogo.
 16. takie drobne info: niestety aerografu na ta chwile nie mam, mieć nie będę (przynajmniej z 2-3 lata) - brak warunków lokalowych. co do farb to malowanie pędzlem powoli wychodzi coraz lepiej co sam widzę i myślę, że z każdym projektem będzie lepiej. fakt model zmęczył mnie mocno mentalnie i wypalił. czas na cos nowego.
 17. ogłaszam koniec warsztatu. galeria jest tu:
 18. Witam wszystkich. Tak więc przyszedł czas na galerie skończonego modelu. Ale zanim zdjęcia to małe podsumowanie: Jest to jedyny dostępny w ofercie sklepów (nie mowie z drugiej reki) zestaw śmigłowca tygrys. Model jest kopia zestawu italeri – i to bardzo marną kopią. Ciekawy pomysł na kalki, ale pudelka różnią się tylko numerami taktycznymi maszyn (więc to taki trochę skok na kasę). Kalki w mojej wersji armii australijskiej nie są do końca poprawne, bo na nosie kalka powinna być koloru brązowego i być na czarnym tle a nie czarna na brązie. Na
 19. witam. model pomalowany -pędzlem oczywiście. zostały się drobne poprawki. jeszcze kółka i małe uzbrojenie. potem lakier, kalki i wash. myślę ze jakoś wyjdzie.
 20. oszklenie pomalowane. i powoli zaczynamy się maskować, czyli powoli do brzegu.
 21. w wekend miałem mało czasu ale cos tam podłubałem. szczeliny poszpachlowane. zabarwiona szpachlówką. kabina powili się maskuje i maluje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.