Jump to content

Wabina

Members
 • Content Count

  55
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Wabina

 1. Normalnie jak w reklamie Sprite...sezon hejterów.
 2. A mi się wydaję że bardzo trudno zrobić "czysty" i jednocześnie realistyczny model, chyba tylko cudem. Miałem pare razy tak że pomyliłem zdjęcie modelu z prawdziwym samolotem, ale one wszystkie były po weatheringu.
 3. Dzięki za namiary, chyba go wezmę bo na zwykłego AV-8B to chyba nie mam szans.
 4. Chętnie odkupię, dam więcej niż kosztował.
 5. A ten nosek średnio pasuję
 6. Powinieneś zrobić jakiś warsztat. Jestem zachwycony twoim modelarstwem i nie ukrywam że będę próbował Cię naśladować, jeśli da radę. Po prostu kosmos. Ok, już widzę, warsztat na PWM.
 7. Wabina

  Zakupy... Cz.4

  Mając problem z motywacją do sklejania szukam bodźców, oto jeden; I wiecie co, właśnie zamówiłem Sztukasa😋. Chyba motywacja zadziałała, tylko trochę inaczej niż myślałem. A sama książka świetna, pomijając ideologię to osoba Rudla robi wielkie wrażenie, taki żołnierz idealny.
 8. Chętnie zobaczę dzięki, tylko jak żona wróci z pracy bo ma Fejsa. I mały offtop: właśnie uczę się A-10 w DCS i zaglądam na forum il2, Solo, trochę Cię tam było😉.
 9. Plan na dzisiaj: nauka A-10c w DCS

 10. Saudyjskie, jak i chyba jureczka powinno być to GR.4 (?)
 11. Cześć chłopaki, Nic już nie rozcinam, o goleniach już zapominam (też je robiłem czter dni i poprawiałem z pięć razy), to jest szczyt moich możliwości, i robię kabinę bo inaczej w tym roku go nie skończę. A pylony wklejone, plan jest taki żeby zrobić całe skrzydła i takie wklejać, no może bez pitota, wtedy łatwiej mi się pracuje. Dzięki, przewody robiłem z drutu który kupiłem na Allegro jakieś siedem lat temu w celach nie modelarskich, ja użyłem grubości 0,3 i 0,2 mm.
 12. W końcu udało mi się zamontować wnęki/gondole podwozia. Nie dosyć że pierwszy raz to robiłem to chyba trafiłem na poziom montażu hard, zajęło mi to cztery dni warsztatowe. Samo wklejenie zrobiłem w ten sposób że do gondoli doklejałem elementy skrzydła a później sklejałem ze sobą elementy plastikowe. Tak to wyszło: Został jeszcze mała kosmetyka i powinno być ok, a w międzyczasie zrobiłem golenie podwozia głównego przy czym też pierwszy raz z waloryzacją, wyszło tak: Teraz biorę się za kabinę pilota. Plan jest taki żeby wkleić blaszki Edka w klon Airesa którego kupiłem bez blaszek, powinno być ok. P.S.mam problem ze wstawianiem zdjęć i muszę edytować wątek x razy
 13. W końcu udało mi się zamontować wnęki/gondole podwozia. Nie dosyć że pierwszy raz to robiłem to chyba trafiłem na poziom montażu hard, zajęło mi to cztery dni warsztatowe. Samo wklejenie zrobiłem w ten sposób że do gondoli doklejałem elementy skrzydła a później sklejałem ze sobą elementy plastikowe. Tak to wyszło:
 14. Dzisiaj kończę montaż gondol podwozia, w tym czasie planując co dalej wymyśliłem sobie że zbuduję go w ten sposób że najpierw robię skrzydła, razem z podwoziem i pylonami a później cały gotowy kadłub łączę z nimi. I tu mam pytanie, wiem że temat na pewno był. Chodzi o okablowanie golenii, czego użyć do łączenia jednego z drugim. Taśmę Tamiya,czy czy coś innego?
 15. To pan producent musi się postarać.
 16. Co podwiesić pod A-10?

  1. mbrnnr

   mbrnnr

   Bombę! 😀 

 17. Widzę że się spodobało otwieranie, golenie wyglądają bardzo fajnie. A co do Tomcata, wiadomo ikona, ale mi się bardziej kojarzy z gwiazdą Hollywood niż myśliwcem, no ale ładny jest...jak gwiazda Hollywood.
 18. Pootwierane samoloty mnie nie kręcą, fajnie się je ogląda ale chyba nie zrobię. Zastanawiam się czy w ogóle otwierać kabinę i drabinkę. Postanowiłem już nic do niego dokupywać, no może oprócz uzbrojenia, a do tego malowania bym musiał kupić kalki jeśli istnieją. A tak na serio to malowanie na pewno zostawię to które wybrałem, raczej nic je nie przebiję, chcę zrobić maszynę która była na wojnie z oznaczeniami ile celów rozwaliła, z nazwą własną z jakąś historią. Wczoraj wyciąłem jedno miejsce na gondolę silnika: Trochę źle obliczyłem cięcie i mam małą szparę do góry, ale raczej nie będzie problemów żeby się jej pozbyć. Jak się wszystko dociska to wygląda to chyba dobrze I spód: Tu było bez problemów, w zasadzie bez szpar. Dzisiaj wycinam drugą stronę i jutro wklejam obie. Poszło łatwiej niż myślałem a to ważne dla morali.
 19. Cześć, wnęki są oczywiście do HB w innym przypadku bym był samobójcą próbować wmontować inne niż dedykowane. Nawet przed nimi miałem obawy. Właśnie skończyłem wycinać miejsce na jedną z nich w skrzydle i jestem mile zaskoczony, wygląda na to że będzie pasować😁. Jutro dam zdjęcia, próbowałem zrobić jakieś ale brak światła niestety. Nie napisałem nic o dodatkach. Blachy, maski i wnęki są do Hobby Bossa. Koła, fotele i "zadowalacz tłumów" czyli GAU-8 są ogólnie do A-10. Co do kokpitu to jest klon podobno do HB ale średnio pasuje. Kupiłem go niedawno z ciekawości jak już wszystko do niego miałem dlatego mam trzy fotele. Niestety nie ma blaszki dlatego jeśli chciałbym go zamontować musiałbym użyć blaszki Eduarda a jeszcze nie wiem czy by pasowała. Ale jestem za, zobaczymy.
 20. Widziałem, chciałem wcześniej pogratulować więc GRATULUJĘ. Na pewno motywuję. To nie pesymizm tylko znam siebie. Najgorsze jest to że wpadłem w pułapkę zakupocholizmu i mam parę(naście) fajnych "must have". Trzeba było kupić jeden i go zrobić. Same dodatki które mam mogą też zaszkodzić dlatego że np. żeby wmontować wnęki Airesa muszę wyciąć całe gondole ze skrzydeł a to może być rzeźnia. A co do malowania czy łatwe to...chyba nie. Łatwe dla mnie jest malowanie mebli chociaż mam nadzieje że wykonywana praca trochę pomoże.
 21. Witam, naszła mnie ochota zrobić/spróbować zrobić sobie A-10. Niestety musiałem odłożyć KA-50,bóję się go zepsuć. Mam za duże braki w warsztacie a szkoda mi go a tego nie🤪 Kupiłem go jakieś pół roku temu i przez ten czasu systematycznie zbierałem sobie do niego dodatki, poco to nie wiem. Czy ja go kiedyś złożę nie wiem Plus reszta: Maszyna którą sobie upatrzyłem brała udział w pustynnej burzy, wykonała 61 misji. Nosiła dwie dwie nazwy: "Honey Buns/Wicked Sensation Trzeba przyznać że wygląda świetnie, mój też musi 😉
 22. Co by tu zrobić?

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.