Skocz do zawartości

Panther G - 4 fun 1:35 Tamiya/ 213/Gołdap 45`/RC


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

za ciemny

Właśnie niebardzo, kwestia oświetlenia.

 

 

Doszło nieco kolorów, kilka el. - jak już doklejony zapas.

Celowo nieco ciemniejszy - jako używka.Ta belka, co ja widać na zdjęciu oraz/i wiadro.Wkleiłem już wieże na stałe, mg kadłuba i wrzuciłem linę holowniczą.

Lufa poprawiona po locie z doklejonym hamulcem wylotowym.

Wkleiłem wizjery dowódcy, szekle przód i jeden tył(zapomniałem <:F )

Pigmentów nakładam tyle, by były widoczne na podwoziu a mocno się trzymały.Kilka kolejnych prób jazd i farba na bandażach się trzyma, na kołach zębatych/napinających także.

ResizeofDSCF5837.jpg

ResizeofDSCF5838.jpg

ResizeofDSCF5840.jpg

ResizeofDSCF5841.jpg

ResizeofDSCF5845.jpg

ResizeofDSCF5848.jpg

ResizeofDSCF5851.jpg

ResizeofDSCF5836.jpg

ResizeofDSCF5847.jpg

ResizeofDSCF5852.jpg

ResizeofDSCF5853.jpg

 

Pigmentowo już niewiele poprawek, zbytnio go "wysuszyć" nie mogę...bo to przełom 44 - 45`.Po zmontowaniu podstawki postaram się to zrównać, ale coś przeczucie mi mówi, że jest w sam raz.

 

Teraz pozostaje wklejenie tych palcy do zapasów, powieszenie na nich hełmu krzyżackiego i czegoś TEGO pod nim.Za cholerę nie dojdę, czy to zwinięta siatka maskująca, czy jakieś torby/plecaki.

Zachodzę także dalej w głowę, jak oni tam te kanistry po lewo zamontowali.Są zaraz za wieżą, a przed anteną:]

 

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnioodniorocznie <:F

 

Uparłem się, żeby sama budowa pojazdu nastąpiła dnia dzisiejszego, tak też się stało.

Na czołgu wrzuciłem pozwijaną siatkę, obok hełm, widoczne z fotki podwieszone bidony.Niestety, za nic nie udało mi się ustalić co po prawdzie jest od lewej, tylnej strony na wieży.Dałem tam zapas oraz przywiązane do niego drutem kanistry.Na tył rzuciłem kilka pustych łusek po pociskach.

Dopudrowałem tu i tam, wkleiłem na stałe pelotke(mg) i zmazałem figurkę.

Niestety te które zamówiłem do mnie nie dotarły do dziś dnia, a szkoda.Ten pozorant został pobrany z zestawu Tamiya od Jagdtigera, a główka to Legend.

Poza lekko korygowana w porównaniu do zamyśleń producenta.Nawierciłem otwory w rękawach, o czym sporo ludzi zapomina(m. in. i ja :[ ), wkleiłem ręce pod kątami "a`la zwis opadły" , w dłoń wcisnąłem mu lornetkę.

 

Czyli 100% gratów z fotki już mam na czołgu, teraz trzeba pomyśleć o ....no właśnie, zostawić tą przestrzeń nadsilnikową jak jest, czy zaraz za dechę dodać jakieś skrzynki...hm.

 

No nic, model:

ResizeofDSCF5861.jpg

ResizeofDSCF5862.jpg

ResizeofDSCF5863.jpg

ResizeofDSCF5865.jpg

ResizeofDSCF5866.jpg

ResizeofDSCF5868.jpg

ResizeofDSCF5869.jpg

ResizeofDSCF5873.jpg

ResizeofDSCF5875.jpg

ResizeofDSCF5879.jpg

 

Happy New Year ( głosem E. Murphy)

 

RJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boszsz, no złośliwe.....obrzydliwie złośliwe...kran chciałem, z plumkająca wodą zrobić, psa co nie zadem szczeka..choć wieś..i takie tam.

Ale teraz, to się w Sobie zamknę, a Sobe na Sybir zsyłam !

 

 

In New Year>:F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre, nawet bardzo. Co ja mogę rzec - super. Wydaje mi się, że jest już wystarczająco nawalone. Najpiekniejsze w niej jest to, że jako jedna z niewielu może zaskoczyć widza na śmierć i zjechać z dioramki Jakość jak zwykle u Ciebie. Nic dodać nic ująć.

 

Szczęśliwego Nowego Roku. Tak trzymaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki !

 

zaskoczyć widza na śmierć i zjechać z dioramki

Zwłaszcza na inne modele, które powiedzmy gdzieś na wystawie będą sobie stały, a i inna dioramkę może także odwiedzić (będzie sędzią we własnej sprawie;) )lol.

 

Dziś wynieśliśmy model na dwór, ręce mnie i Oskarowi zgrabiały.

 

 

Śnieg nie jest idealną materią dla zestawu kółek...jakie to inżynierowie lat ówczesnych sobie wymyślili...byle kamień blokował napęd(jak i w Tygrysach)

 

Jako tako dawała sobie radę, na 3 filmach dość ciemna, na jednym zbliżona kolorystycznie...ale tak czy inaczej chwilowa frajda była...teraz poczekam kilka dni, zobaczymy czy chemia z chodników nie rozpuści mi farby, lakierów i pigmentów na kotce

 

Filmiki:

1.

 

 

2.

 

3.

 

I ten , który wyszedł najjaśniej:

 

 

Wiadomo, że siły szesnastki nie ma - ale nie dość ze ma dodane ciężaru, w postaci gęsi, to doszły blachy i metalowa lufa/zapasy - konkluzja? Daje radę ;)

Mieliśmy jej zrobić tor przeszkód, ale mróz szybko nam wybił taki zamysł z głowy.

Stwierdziłem, że podstawkę jednak wykonam "pozakonkursowo" - dział jest tytułem pojazd, to pojazd...naciąganie pracy kolejnymi dodatkami byłoby nie w porządku wobec uczestników, którzy właśnie sam model budują.

Na dniach zbiorę się w sobie i cyknę jej kilka fot do galerii koŃkursowej.

 

 

Dziękuję "kibicom", osobom które w ten, czy inny sposób przyczyniły się do powstania modelu oraz doboru kamuflażu, w wersji G..ale wczesnej.Późnych jest sporo, ta jest chyba jedną z niewielu w skali 1/35 RC

 

 

p.

 

p.s.

a, i oczywiście utraciłem pelotke paluchami, czucia brakło...się doklei;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieciaka po mrozie sadysto ganiasz albo on ciebie, na szczęście jeszcze przed ogólnym zasypaniem Stolicy. No , Rafale, o jedno się tylko boję- żebyś całkiem w RC nie poszedł ;) Podoba mi się to wszystko nad wyraz - szkoda , że pogoda nie sprzyja , bo już bym na telefonie wisiał, na następną jazdę bezczelnie się wpraszając Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło poczytać.

 

Tak, kółka stawały - wbijał się pod nie śnieg z piachem/kamyczkami i blokował...niestety to nie jest masa liczona w KG a w gramach.Jak juz większa masa zebrała się nawet na gęsiach to było juz amen.

W "pełnym śniegu postawić nie dało rady - za głęboko, za puszysty...i w ogóle brrrrr.

 

 

Lordzie, aura fajna tylko model za lekki.

Szesnastką zarabiałbym dodatkowo u gospodyni..podpinasz pług i możesz odśnieżać z okna sterując <:F

 

Jacek, gratuluję "narodzin"...ja jeszcze się "chybam", bo właśnie po tym blokowaniu układu jezdnego.....nie wiem na co się zdecydować;)

 

thx & p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to jeździ i jak naturalnie obraca wieżą i podnosi lufę. A najlepsze jest to, że nie wygląda jak zabawka tylko jak prawdziwa pantera. Jeszcze gdyby friulki się dało założyć... Jeżeli chodzi o model to super wyglada i sam się chyba na taki skusze. Myślałem że nie da się zrobic jeżdżącego modelu tak ładnie zrobionego, ubrudzonego i odwzorowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to jeździ i jak naturalnie obraca wieżą i podnosi lufę. A najlepsze jest to, że nie wygląda jak zabawka tylko jak prawdziwa pantera. Jeszcze gdyby friulki się dało założyć... Jeżeli chodzi o model to super wyglada i sam się chyba na taki skusze. Myślałem że nie da się zrobic jeżdżącego modelu tak ładnie zrobionego, ubrudzonego i odwzorowanego.

 

 

a przypadkiem friule nie są już w nim założone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gąsienice są metalowe.

Zakładałem z góry, pochopnie, że nie pociągnie - pociągnęła.

Koła zębate...tak czy siak trzeba wymienić na metal(Friulmodel robi), a drut łączący ogniwa na starcie wymienić na jakiś sztywniejszy.Po kilku przejazdach gęsi na połączeniach się rozciągają...i to sporo.

 

 

Tomek, tak teraz licząc - lepiej pokombinować w tych z większej skali.

Po podliczeniu wyszło mi, że mógłbym kupić pojazd HL i już kilka el. walorki...w 1:16.

Dłubiąc w sieci jest tego na prawdę masa - byleby kaska była i chęci ;)

Nie pytaj co polecam, sam na razie nie mogę się zdecydować.....bo najlepiej to byłoby kupić ze trzy, na start i poprzeszczepiać to i owo..no ale <:F

 

thx & p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

jager27, strasznie wygląda tylko w pudełku.

Jak się zacznie to w/g instr. krok po kroku SPOKOJNIE każdy da radę.

Wszystko na śrubki, także nie ma problemu.

 

Cena w PL sklepach ponad pięćset , za kałużą kupisz za coś koło 130baraków, plus koszta wysyłki(już pisałem o tym w wątku).

 

Jacek, ano.

 

thx&p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Gościu Hej mam pytanie możesz podać pełną nazwę tego czołgu.

Gdzie mogę takie cacko kupić szukałem na http://www.emodels.co.uk/plastic-kits/ ale nic nie znalazłem i ile cię to kosztowało. Siedzę wieczorami w domu i się nudzę to bym może coś podłubał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.