Skocz do zawartości

Munitionschlepper Hummel - Revell 1/72


Panzer4

Rekomendowane odpowiedzi

Postępy raczej niemrawe, ale ostatnio praca mnie dobija i wracam do domu na wpół żywy... Generalnie front robót przeniósł się na transporter. Tutaj można szaleć. Są całe trzy zdjęcia tych pojazdów z frontu. Pozostałe to zdjęcia prezentacyjne z werku. Tak więc hulaj dusza piekła nie ma! Można fantazjować z ładunkami. Na pewno obładuję go solidnie.

 

IMG_3429.jpg

 

IMG_3426.jpg

 

IMG_3420.jpg

 

Pozdrawiam,

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wreszcie z nim ruszyłeś Jak by co to mogę Ci podesłać instrukcję z żywicznego modelu Euromodelplus to zobaczysz jak oni rozplanowali sobie wnętrze.

 

Ps. podszlifuj koła bo widać na bandażach łączenia ramek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję. Wysłałem na pw adres e-mail. Będę bardzo zobowiązany

 

Koła gładkie są - sprawdziłem organoleptycznie - paluchem. Natomiast rzeczywiście w miejscu łączenia pozostały jakby odbarwienia po odciętych i szlifowanych resztkach ramki. To chyba podobny efekt jak odbarwienie plastiku przy jego gięciu lub uderzeniu (???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

tankista17 nie wiem czy będzie podstawka. Zabieram się do tego jak pies do jeża już od długiego czasu i się przemóc nie mogę. Oba pojazdy będą w każdym razie z 2 SS DPanc. "Das Reich" z czasów normandzkiej naparzanki. O ile Hummel to historyczny pojazd o nr 110 i nazwie własnej "Clausewitz" o tyle transporter to mieszanka jedynego zdjęcia tego pojazdu z "Das Reich" oraz mojej imaginacji jak to mogło wyglądać. Docelowo oba miały być razem na podstawce, ale czy podstawka powstanie... tego nikt nie wie łącznie ze mną samym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie widziałem takowych na zdjęciach. A były? Na zewnętrznej stronie płyt będą uszy do mocowania plandeki i myślałem, że tylko takie rozwiązanie było stosowane. Są Hummele z siatkami chroniącymi od "wrzutek", ale pałąków nie przyuważyłam na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinie.

 

Gęsi na transporterze są odwrotnie chociaż to, jak mnie uświadomiono na innym forum, żaden błąd merytoryczny, bo były w rzeczywistości zakładane i w ten sposób. Ale fakt faktem, że zrobiłem to nieświadomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Potwierdzam, że jest to skala 1/72. Dzisiaj widziałem ten śliczny model w rzeczywistości. Robi jeszcze lepsze wrażenie.

 

I tak przy Twoich wymięka Bo ja zaliczyłem jak zobaczyłem na żywca to co robisz...

 

Dzięki za poświęcenie kilku godzin z życiorysu, użyczenie sprzętu i pomoc techniczno-merytoryczną oraz... spaghetti! Mam nadzieję że wkrótce będę się mógł zrewanżować

 

Na modelu właśnie schną kalki, dzisiaj jeszcze korekty detali i uzupełnienie kolorystyczne i wrzucam zdjęcia przed washem i resztą paćkania. Teraz tylko nic nie sknocić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromne podziękowania dla TankRed'a za poświęcenie kilku godzin i użyczenie aerografu oraz za pomoc merytoryczną Podziękowania również dla Kamila i Timiego za ofertę pomocy jako plan "B"

 

Model ma nałożone wszystkie kolory bazowe i na to warstwę sidoluxu. Nieśmiało we wnętrzu zacząłem przecierać płyty podłogi imitując wytarcie farby do gołego metalu, a miejscami do minii podkładowej. Oczywiście to na razie początek tego akcentu malarskiego (na zdjęciach i tak chyba nie widać).

 

IMG_5147.jpg

 

IMG_5144.jpg

 

IMG_5149.jpg

 

IMG_5142.jpg

 

Wszelkie uwagi mile widziane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.