Jump to content

KINGTIGER 1:35 TAMIYA


nibur92
 Share

Recommended Posts

Witam,

dziś przyszedł mi zamówiony zestawik, po wstępnym obejrzeniu jestem pod wrażeniem, wypraski bardzo ładne z rocznika 2002. W tym zestawie tamki znajduje się czołg, 2 motory, i 3 figurki. Przy budowie mile widziana pomoc kolegów z forum

Poniżej zamieszczam in-boxa (powyjmowałem ramki z folii bo odbijała światło)

6616a2fdb37bb043m.jpg5027fbbf4ed2b597m.jpg

4255416c0517c38am.jpg737760fccef8480em.jpg

cd9fc484941c3cc1m.jpg06be88173c49e443m.jpg

7f1afe1c829c6e8em.jpg41af3de2db0566aem.jpg

dfab7990a7d98f18m.jpg6dfffa86cf933dd5m.jpg

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja czaruje coś z tego samego zestawu, to będę zaglądał. Toporne są narzędzia i liny holownicze, km (wykorzystam połowę, lufka doojdzie z RB). Reszta ujdzie jak na model sprzed 13 lat niemal (ja mam chyba z 1997 roku egzemplarz). Poprawiłem też wyrazistość niektórych spawów za pomocą green stuffu

Link to comment
Share on other sites

Nie chcę Cię zniechęcać jak już kupiłeś to trudno - ten model bez dodatkowych zakupów - bardzo poważnych cenowo- friule, lub MT dragona - grile, liny itp szpej to kwota 300 zł - a wymiarowo i jakościowo jest gorszy od Dragona - którego robiąc prosto z pudła można zrobić fajnie. Tym bardziej mnie zdziwiłeś bo jak widzę jesteś z Kielc a w modelarskim na Placu Wolności są wszystkie Tygrysy II Dragona, w bardzo dobrych cenach.

Link to comment
Share on other sites

Nie chcę Cię zniechęcać jak już kupiłeś to trudno - ten model bez dodatkowych zakupów - bardzo poważnych cenowo- friule, lub MT dragona - grile, liny itp szpej to kwota 300 zł - a wymiarowo i jakościowo jest gorszy od Dragona - którego robiąc prosto z pudła można zrobić fajnie.

Z tego właśnie powodu uważam ,że Tamka przesadza z cenami uważając się za nie wiadomo co. Co do nowej tamki to się nie wypowiadam ,bo nie kleiłem ,ale widziałem, jakość nawet ,nawet(Opla Blitza) , może mało częścijednak mam zamiar zaryzykować.

Link to comment
Share on other sites

niewidoczne zupełne spawy, niektórych brak - zrobiłem z green stuffu - teraz mam za bardzo widoczne Zrobię z niego King Tigera z Kassell 1945 (ośmiorniczka). Zastosuje gąsience magic-trak Dragon transportowe. Lukam też na poradnik modelarski na tigera z berlina zrobionego przez Rollingstoness'a - takie dwie inspiracje odnośnie kamo.

Link to comment
Share on other sites

cloner16

Co do ceny modeli Tamiya w Polce to Japończycy nie mają nic do tego bo to polski dystrybutor ustala cena w naszym kraju...

Dla przykładu:

Nowy ISU-152 w pewnym japońskim sklepie kosztuję po przeliczeniu niecałe 90 zł bo obecnym kursie jena/dolara. A w Polsce model jest/będzie w cenie coś koło 250 zł...

A przy tych 90 zł sklep który sprzedaję musi jeszcze zarabiać więc tak naprawdę, ile kosztuję ten model ?

Ja wiem, że zaraz pojawiał się głosy a gdzie koszty wysyłki. No dobra ale koszta wysyłki chyba nie kosztują 160 zł bo za tą kwotę to chyba prezes Tamiyi przywozi Ci ten model i życzy miłego sklejania

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem w takim razie pozostaje pytanie co konkretnie chcesz z tego zestawu wyczarować ? Jakieś dodatki będziesz dokładał ? Może już malowanie wybrane konkretne

dodatków raczej nie, malowanie mam wybrane ambush.

Ile żeś zapłacił i coś nie widzę grilli , ma czy nie ?

zapłaciłem 120zł na allegro razem z wysyłką (a porównując ceny w sklepach internetowych za ten zestaw musiałbym zapłacić 169zł + przesyłka około 15zł) i tak jak napisał kolega niżej grile to siatka

Poprawiłem też wyrazistość niektórych spawów za pomocą green stuffu

spawy też mam zamiar zrobić

ten model bez dodatkowych zakupów - bardzo poważnych cenowo- friule, lub MT dragona - grile, liny itp szpej to kwota 300 zł -

na razie to robię zbyt słabe modele żeby pozwolić sobie na takie wydatki

jak widzę jesteś z Kielc a w modelarskim na Placu Wolności są wszystkie Tygrysy II Dragona, w bardzo dobrych cenach.

powiem szczerze że nie chciało mi się zaglądnąć do modelaskiego:oops:, śledziłem na allegro TIGERY II i JAGDTIGERY ten drugi będzie chyba następnym moim modelem

a takie pytanie trochę odbiegające od tematu do kolegi rollingstones czy w "POLAMI" nie stoi w gablotce twój JAGDTIGER?

niewidoczne zupełne spawy.

w moim są widoczne może dlatego że mój zestawik jest z 2002 a twój jak mówisz 1997

 

PoZdro

Link to comment
Share on other sites

zapłaciłem 120zł na allegro razem z wysyłką (a porównując ceny w sklepach internetowych za ten zestaw musiałbym zapłacić 169zł + przesyłka około 15zł) i tak jak napisał kolega niżej grile to siatka

 

na razie to robię zbyt słabe modele żeby pozwolić sobie na takie wydatki

 

Zapłaciłeś za niego 120zł , dokładając 20zł można "wyczarować" model Dragona z metalową z co najmniej PE i metalową lufą , o wiele lepsza jakością form, niektórzy narzekają co do spasowania.

Link to comment
Share on other sites

efekt nocnej pracy

na początek kilka spawów zrobionych z poxilliny, trochę lipa bo po 3 minutach od wymieszania nie daje się do użytku bo już zastyga

10cd9c26b20cec45m.jpgde4acb2e14083cfbm.jpgb4944fd7c3073aedm.jpg

uchwyt

2e7c1799a1b9a3a2m.jpg

koła na sucho i wahacze też bo może bym spróbował zrobić ruchome zawieszenie

82a52596449b2673m.jpg2827705bbda54494m.jpg

wieża

245c1bb225eec22bm.jpgb0bba21c21c84b16m.jpg

Link to comment
Share on other sites

na początek kilka spawów zrobionych z poxilliny, trochę lipa

Dokładnie lipa i nie trochę, usuń to coś.

bo po 3 minutach od wymieszania nie daje się do użytku bo już zastyga

A gdzie widziałeś, że ktoś stosuje poxillinę do wykonania spawów ?

Milliput White, albo tańsza metoda - pręciki plastikowe maczane w nitro.

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

i mam pytanie czym się różniła wieża Henschel'a od Porsche

Przede wszystkim kształtem. Wieża Porsche miała bardziej pochylone burty i zaokrąglony przód o grubości 100mm (Henschel słabo pochyloną płytę o grubości 180mm). Miała mniejszy właz z tyłu wieży i część ściany z tyłu dało się odkręcić bo była nitowana. Wiesz jak wygląda wieża henschla. A tak porsche:

http://www.aberjonapress.com/catalog/sh/images/ktongunrange.jpg

http://abqscalemodelers.com/Panzer-VI_Tiger-II_Porsche-Turret.jpg

Link to comment
Share on other sites

Powiem ci jeszcze prostszą metodę na spawy wyciągnięty pręcik z ramki i zalany rzadkim klejem Tamki a następnie wykałaczka i mamy spaw . Masz grille ,jak nie to daj znać na pw bo szkoda szpecić model tą siatką .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.