Skocz do zawartości

Ił-2 Szturmowik Italeri 1:48


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

Noo, to staruję. Model będzie z pudła. Dostałem go wczoraj na konkursie w Tychach za pierwsze miejsce zajęte Iłem-2 w 1:72. Więc sobie i tego podłubię w ramach nudy. Malowanie pudełkowe, ale nie polskie, bo wyjątkowo nudne. I ta zieleń... Pewnie wybiorę ruska z 44, 45 roku z białym ogonem i niebieskim pasem na kadłubie. Oto in box, zacząłem składać kabinę, więc jutro powinienem wrzucić zdjęcia.

IMG_2805.jpg

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Dzięki z góry za wsparcie

Jeśli popełniłem jakiegoś babola merytorycznego - mówicie.

Przepraszam, ze dopiero teraz, choć model w tym stanie jest od tygodnia. Potem tyle grałem na gitarze, że zapomniałem o całym świecie i tym modelu. A sprawy mają się tak. Nie mogę skleić kadłuba, bo brakło mi CA, żeby dokleić "samozrobione" pasy. Jestem bardzo zadowolony z malowania elementu wnęk podwozia na ostatnim zdjęciu. Nie wiem czemu. Ale podoba mi się :-)

IMG_2843.jpg

IMG_2845.jpg

IMG_2848.jpg

IMG_2849.jpg

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lewym panelu bocznym, z przodu, z góry, nakleiłeś tę małą okrągłą część. Ja szukałem po fotografiach iłów i nie znalazłem jej. W swoim ile nie wkleiłem jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam zdjęcia kabiny Iła-2 z tym elementem. Niestety za późno przypomniało mi się, żeby zrobić zdjęcie tej kartce i aparat się rozładował. Nie zdążyłem też zrobić zdjęcia tablicy kokpitu. Myślę, że jestem coraz bliżej robienia dobrych zdjęć Obcykałem patencik z lampkami. Bo niestety mam czas cykać tylko o porze takiej jak ta teraz :(

Wracając do modelu. Skończyłem kabinę, dokleiłem pasy (chyba nie widać na zdjęciach, cyknę następnym razem), oraz poskładałem model do kupy i większość oszlifowałem. Zacząłem też szpachlować niektóre miejsca, a nawet wyszlifowałem szpachlę w kilku Model przeleżał kilka (naście) dni w pudle. Muzyka, a konkretnie gitara wciągają...

IMG_2862.jpg

IMG_2863.jpg

IMG_2864.jpg

IMG_2865.jpg

IMG_2866.jpg

 

I jako bonus, takie nieco artystyczne zdjęcie z wczorajszego grania.

f24926bf79.jpg

 

Pozdrawiam i do następnej sesji modelarskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Strasznie zaniedbuję ostatnio Iła i w ogóle modelarstwo. Wszystko spowodowane przeprowadzką Żorskiej "Wsi" do Katowickiej "Metropolii". Dużo noszenia i niezłe zamieszanie. Poza tym muszę przymusowo zebrać nową grupę muzyczną, bo do Żor na próby jeździł nie będę. Może gra ktoś z kolegów na perkusji, lub basie?

Mój warsztat wygląda i będzie przez najbliższe dwa tygodnie wyglądał tak:

IMG_3132.jpg

 

Model dostał kontrolny podkład, bo wiem, ze mam jeszcze masę roboty na powierzchni. Najbardziej wkurza mnie płynna szpachlówka Gunze, która jest świetna jeśli nakładać jej bardzo mało. Przy grubszych warstwach pęka i trzeba to zeskrobać i szpachlować raz jeszcze, czym innym. A ta niepłynna Gunze, jeśli nałożyć ją grubo - ma w sobie mnóstwo pęcherzyków powietrza. Muszę jednak wrócić do starego, dobrego Humbrola (w którym nie da się ryć linii). Tak to wygląda.

IMG_3137.jpg

IMG_3138.jpg

IMG_3140.jpg

IMG_3142.jpg

IMG_3143.jpg

IMG_3144.jpg

IMG_3145.jpg

IMG_3146.jpg

 

Pozdrawiam - może podłubię coś przez te dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć! Pogrzałem mocno do przodu. Dopracowałem powierzchnię modelu, przeryłem zatarte linie i... brakło podkładu. To pomalowałem pierwszą lepszą farbką Gunze gołe i "niepewne" miejsca. Okazało się jednak, ze wszystko w porządku. Ochoczo wziąłem się za polerkę podkładu, by zaraz położyć preshading i co mi się przypomniało? Może by go ponitować?

 

Model wypolerowany, z wklejonym podwoziem (kilka małych elementów dokleję jeszcze po nitowaniu, bo przeszkadzały by):

IMG_3183.jpg

IMG_3184.jpg

IMG_3185.jpg

IMG_3186.jpg

 

Niewiele już tego zostało.

IMG_3188.jpg

 

Teraz "nituje się" przy nowej płycie Borysewicza i świeżutkim, pachnącym, wiosennym powietrzu zza okna.

IMG_3190.jpg

 

Do następnego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu bo już się doczekać nie mogłem, Ił i Mig-3 to moje ulubione Stalinowskie konstrukcje.

Co do wiosennego powietrza to wystarczy spojrzeć pod nogi i cały czar pryska

A i napisz jak się sprawuje Trumpkowe nitowadło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem nim nity tylko na Ile-2 w 72 i teraz tutaj. Wychodzi mniej więcej tak:

IMG_1685.jpg

 

Lubię to urządzenie, nic mi w nim nie przeszkadza, mimo, że jest plastikowe - dobrze mi się nim robi. Ma 4 różne tarczki z ząbkami. Generalnie uważam to za świetną inwestycję.

 

Tylko boli mnie już ręka od tego nitowania :( Cały ogon, okolice kabiny pilotów i okapotowanie silnika ponitowane. Teraz czeka mnie największe wyzwanie. Płat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jak dotąd zapowiada się rewelacyjnie(nic dziwnego, natchnienia szukasz przy moim ulubionym polskim gitarzyście). Sowiecki sprzęt ma jednak coś w sobie intrygującego. Będę tu częściej zaglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki czsochaj!

 

3 Godzinki, model ponitowany. Nie mam cierpliwości, zeby nitować od szablonów, więc pojechałem wszystko z "ręki". Chyba nie jest najgorzej? Po nitowaniu, model przeszlifowałem na mokro papierem 1200, i wykąpałem w wodzie z płynem do mycia naczyń [cytrynowym ]. Starą szczoteczką do zębów całego Iłka wyszorowałem. I powiem Wam, że widać efekty, bo woda po nim była szara. (pył ze szlifowania). Teraz czeka sobie na wyschnięcie. Potem muszę dokleić prowadnice uzbrojenia podskszydłowego (czemu mi Firefox to słowo podkreśla?), popychacze sterów, lufy działek, el. przezroczyste i można brać się za malowanie.

IMG_3196.jpg

IMG_3199.jpg

IMG_3201.jpg

IMG_3202.jpg

IMG_3205.jpg

IMG_3207.jpg

IMG_3208.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

No no nity wyszły na prawdę super Chyba też sprawię sobie takie cudo do nitowania. Samoróbka nie zawsze działa jak bym chciał (przynajmniej moja )

 

Szturmowik zapowiada się bardzo fajnie. Trzymam kciuki.

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.