Skocz do zawartości

Ił-2 Szturmowik Italeri 1:48


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

Ha! Malowanie świetne Oczywiście zmatowienie obowiązkowo ale o tym pisałeś

 

Jedyna rzecz, która mi nie pasuje to przetarcia na skrzydłach przy kadłubie... Może to wina zdjęć (albo lakieru) ale wyglądają bardziej jak malowane pędzlem srebrne smugi niż jak zużycie powierzchni od łażenia. Może dodaj kilka ostrych odprysków farby?

 

Panowie, wygląda na to, że po dwóch próbach gruntownego przerabiania modeli w konkursie MW (MiG-29 i B-2), i dwóch porażkach czasowych, uda mi się skończyć model w czasie! Do trzech razy sztuka

 

Znam ten ból, ja z czasem przegrałem za pierwszym razem Fajnie, że tym razem Ci się uda A właśnie, co słychać w sprawie B-2? To był bardzo dobry model.

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jedyna rzecz, która mi nie pasuje to przetarcia na skrzydłach przy kadłubie... Może to wina zdjęć (albo lakieru) ale wyglądają bardziej jak malowane pędzlem srebrne smugi niż jak zużycie powierzchni od łażenia. Może dodaj kilka ostrych odprysków farby?

Masz rację. To taka moja bolączka, nie potrafię zrobić tego dobrze Może po lewej dodam kilka takich jak jest na skrzydle, trochę wgłąb?

 

A B-2 leży i czeka Choć niewiele mu trzeba.

 

Jasiek, wypychacz jest jeden na każdą stronę. Te kółka, to oś obrotu karabinu na podstawie. Miejsce ich mocowania. A wypychaczy nie będzie widać, to zostawiłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały wygląda zupełnie inaczej na zdjęciu i w oryginale. W rzeczywistości nie jest jaskrawy. Złamałem go wcześniej, jutro zrobię jakieś zdjęcie jak to wygląda w rzeczywistości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to mówi jeden z moich największych lotniczych idoli na MW? Osoba którą podziwiam za czystość, doskonałość prac i świetny dobór technik? Pozostaje mi tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć!

Myśleliście, że zapomniałem, a ja nie zapomniałem

Netia ociąga się z przeniesieniem Internetu na nowe miejsce zamieszkania i mam do niego dostęp tylko u dziadków. Dlatego sobie kleję, robię zdjęcia, i będę wrzucał co jakiś czas. A czasu mało do końca. Spróbuję po krótce opowiedzieć co się działo.

 

Model pokryłem lakierem satynowym gunze H. Średnio leżą mi te farbki, ale to kwestia gustu. Udało mi się sfotografować faktyczny wygląd białej części samolotu. Dokleiłem śmigło i dodałem coś na spodzie płatowca, myślę, że zauważucie :-) Kupiłem też żywiczne wydechy, bo jak pomyślałem sobie o nawiercaniu moich to........

 

Wziąłem się za podstawkę. Teren uformowałem plasteliną, po czym pokryłem całość pogniecionym papierem nasączonym wikolem. Przesiałem ziemię z doniczki i pokryłem nią podstawkę, wcześniej nanosząc rzecz jasna wikol. Tak przygotowaną podstawkę pomalowałem na brąz, po czym naniosłem wikolem trawkę elektrostatyczną do makiet Fallera. Świetna sprawa! Mają różne odcienie, płacimy 20zł za worek, który do takich celów jak moje, starczy do końca życia. Mają wiele różnych kolorów. Jak widać zakupiłem też figurki Rosyjskich żołnierzy. Życie w większym mieście robi swoje, trzy modelarskie w okolicy

 

Figurki skleiłem, nie są obrobione do końca, co widać chociażby na głowie jednego z Panów Pokusiłem się o zrobienie beczki od podstaw (bo mało samoróbki w modelu, a nudno być nie może!). Tak na szybko, nie wiem co jeszcze mógłbym napisać, może pytajcie po prostu

Teraz część zdjęciowa, przepraszam, że nie przeplatałem zdjęć opisami, ale to trochę za dużo roboty, a ten komputer tutaj jest trochę męczący. Podobnie jak klawiatura, także sorry za ewentualne błędy.

 

IMG_3307.jpg

IMG_3309.jpg

IMG_3312.jpg

IMG_3314.jpg

IMG_3315.jpg

IMG_3316.jpg

IMG_3317.jpg

IMG_3318.jpg

IMG_3319.jpg

IMG_3320.jpg

IMG_3320.jpg

IMG_3321.jpg

IMG_3325.jpg

IMG_3326.jpg

IMG_3327.jpg

IMG_3328.jpg

IMG_3329.jpg

IMG_3330.jpg

IMG_3332.jpg

IMG_3333.jpg

IMG_3334.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno efekt końcowy będzie super, już teraz fajnie wygląda. Może trochę oponki bym zmatowił. Najbardziej zazdroszczę Ci tych trzech modelarskich w okolicy. Powodzenia w dalszej pracy, chociaż nie będzie Ci ono już chyba potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mgiełka czarnego, na to mgiełka szarego FS 36118. To okopcenia z wydechów. Okopcenia za wyrzutnikami łusek to starta sucha pastela nakładana suchym pędzlem na matową powierzchnię. Można przekładać warstwami lakieru, dla mocniejszego efektu.

 

2. Syf to moja ulubiona farba olejna. Brąz "van dyke", czy jak mu tam... Talens, z serii Van Gogh. Nakładana kropeczkami, które rozcierałem wiele razy palcem, papierem, czym się dało. Koniecznie trzeba przełożyć warstwą lakieru dla tak mocnego efektu.

 

Aktualnie maluję Panów figurantów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Patyku, Observerze i Metysie!

 

Dwie sesje modelarskie za mną - figurki pomazane do końca. Zadowolony jestem z cieniowania niebieskich portek Pana dowódcy, niezadowolony z oczu. Norma. Cienie przy oczach wyglądają jakby byli nieźle nawaleni. Widać to tylko na zdjęciach. Ale wpadłem na pomysł, żeby dodać stoliczek z flaszką jakąś... Ogólnie czekam aż przyjdzie żyłka, z której zrobię antenę w modelu. Wtedy przykleję na stałe osłonę kabiny i kółko ogonowe. Potem już tylko przykleić figurki i beczkę do podstawki. Chyba że widzicie coś do poprawy?

 

No.. Czyli można brać się za jakiś inny model czekając na żyłkę. Mam nadzieję, że z anteną problemów nie będzie.

 

IMG_3342.jpg

IMG_3341.jpg

IMG_3349.jpg

IMG_3350.jpg

IMG_3351.jpg

IMG_3352.jpg

 

A kartkę papieru, Panu, który coś na niej sprawdza dodałem od siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W beczce paliwo ;-)

Panowie, nie wiem jaki ten stoliczek zrobić... Pewnie niski, do kolan. Ale mały, duży? Okrągły, prostąkątny? Zakładam, że drewniany. A może skrzynię zrobić (np na amunicję) i na niej położyć jakąś mapę i flaszkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczny Iłek

Mnie chyba najbardziej spodobał się pomysł ze skrzynią amunicyjną a ściślej to może ze dwie lub trzy bezładnie rzucone jedna na druga.

Oczywiście mapy i jakaś flaszka i szklaneczki jak najbardziej wskazane

Co do zawartości beczki to bym polemizował czy akurat było tam paliwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak powiedziałeś o kilku rzuconych na siebie skrzyniach, wydaje mi się, że myślisz o dość niskich skrzyniach? 40cm wysokości? Może to i racja. Wykonam coś takiego i wkleję zdjęcia już w galerii. Dopiero dziś, po 4 dniach miałem okazję skorzystać z internetu. Relacja cierpi. Ale co poradzić. Dokończę model i wstawię galerię, jak tylko będzie taka możliwość.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.