Skocz do zawartości

nowicjusz,pierwszy model 206 i problemy


zmorka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, naczytałem się tutaj troszke i teoretycznie "troche" juz wiem, co nie zmienia faktu,ze nic mi nie wychodzi, patrze na fotki początkujących kolegów i dochodze do wniosku,że powinienem zacząć łowić ryby , kupiłem na swój pierwszy model 206 , wybór prawie zupełnie przypadkowy, ale kocham rajdy , samochody i motocykle, więc tematyka jak najbardziej OK, pomalowałem go bazą (tzn.starałęm się) ale nie dopatrzyłem pewnej "dolegliwości", a mianowicie "słupek" po stronie kierowcy jest troszkę pofalowany i nie wiem czy po przyklejeniu szyby problem zniknie czy tez próbować ratować to na tym etapie, jeśli tak to czy może mi ktoś coś podpowiedzieć, będę wdzięczny , tak to wygląda póki co :

1dd5de008a151aaemed.jpg

A tutaj zbliżenie odwego słupka:

8dff0a54a0007213med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
"słupek" po stronie kierowcy jest troszkę pofalowany i nie wiem czy po przyklejeniu szyby problem zniknie czy tez próbować ratować to na tym etapie
Zasadą powinno być by ratować wszystko co się da na jak najwcześniejszym etapie - późniejsze poprawki niejednokrotnie wiązać się będą z ogromem pracy i przy okazji kolejnymi uszkodzeniami.

 

Stąd odpowiedź - RATUJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozi84, dzięki, ale chyba nikt mnie nie zrozumiał, ten słupek był już pofalowany jak wyjąłem model z pudełka, może na zdjęciu tego nie widać ale odstaje to dosyć mocno, jak mierze szybke , mniej więcej na środku i przy samym dachu, próbowałem delikatnie naginać ale robi się garb obok i tak w kółko, jak mocniej dociskam szybke jest ok, ale boję się , ze będzie lipka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób kilka fotek tego słupka z różnych stron, tak żebyśmy mieli pogląd na niego, bo ja np poza nadlewką w połowie słupka nic dziwnego przy nim nie widzę. Domyślam się że chodzi o przedni słupek a nie środkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponaginałem,poprostowałem, mam nadzieje,że będzie dobrze, kurcze Panowie - supe forum, serdeczne dzięki za zainteresowanie , chylę czoła przed Wami

 

Poprawna pisownia obowiązuje. Zaczynaj zdania z dużej litery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już koledzy napisali, puguś w tym miejscu ma plastik osłaniający mocowanie lusterka i ewentualnie głośnik.

 

pugus.jpg

 

ech, kochane to autko było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że nie mam bladego pojęcia czym i jak to wykonać, tak samo zastanawiam się czy przyklejać teraz te wywietrzniki na dachu czy dopiero po polakierowaniu lakierem bezbarwnym, dużo wątpliwości , a juz całkiem boję się o pomalowanie ramek, klamek i słupków na czarno (oczywiście przed bezbarwnym), chciałem troszke "pobrudzić podwozie ale też obawiam się, że mogę przedobrzyć - bardzo to przyjemne ale jakie trudne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boję się o pomalowanie ramek, klamek i słupków na czarno (oczywiście przed bezbarwnym)

Błędne założenie - te elementy maluje się po lakierowaniu i polerce lakieru - zwróć uwagę, że nie są błyszczące tylko lekko matowe - do malowania stosuje się farby typu "satin" lub "semigloss".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie do kolegów, chciałem polakierować lakierem bezbarwnym firmy Vallejo Air Glass no i lipa, tzn. lakier nie leci z aerografu, tak jakby był za gesty, czy można go czymś rozcieńczyć, jeśli tak to czym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wyladował w DOT-3, po polakierowaniu bezbarwnym lakierem robiłem linie podziału, chciałem troszkę "oczyścić" z tego co za dużo i zaczął mi się bezbarwny "kulkować", ale czemu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót do korzeni, czyli model po kapieli w dot-3,

ec02ecd0aa68cdf9med.jpg

ale nie ma tego złego gdyż jest jeszcze trochę nadlewek do usunięcia , wiem wiem , tempo mojej pracy jest bliskie zeru ale jak ktoś nie może poruszać się o własnych siłach to tak czasem bywa, więc proszę o wyrozumiałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie dostałem to , co było mi niezbędne , mam nadzieje ,że teraz praca ruszy z miejsca, jak uda mi się dopadować złączki to polece jeszcze z podkładem na świeżo "oddotowana" karoserie

1bdea42b8eccf3acmed.jpg

 

pracuje cichutko i jest super regulacja cisnienia fabrycznie nastawione na 2-4 i tak w kółko, chodzi cudnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testowałem nowy kompresorek i położyłem za jego pomocą świeży podkład, moim zdaniem nie jest najgorzej, teraz papierek 2000 i można kłaść baze

f1232b18df6c5845med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy szyby można "wymoczyć" w DOT-3 ?? Troszkę zepsułem ramki i chciałbym zrobić od nowa , ale boję się żeby płyn mi jej nie zniszczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wielu kąpieli dotowych i zniszczeniu plastiku postanowiłem brnąć dalej, jako że jest to mój pierwszy model miałem ochotę zutylizować go już kilka razy, ale cóż postanowiłem się nie poddawać , jest jak jest i lepiej przynajmniej na razie nie będzię, postanowiłem ,że będzie to doskonała baza do ćwiczeń (choć zamiar był zupełnie inny) :

ea788058ef24111dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , jako że prace posuwają sie bardzo wolno postanowiłem skorzystac z krytyki kolegów nim zakończe swoje pierwsze dzieło, zrobiłem na próbe troszkę błotka, gdyż niestety chciałbym przypudrować wszystkie mankamenty modelu kilka razy kąpanego w docie oraz wynikające z braku mego doświadczenia, modelik nie jest jeszcze ani sklejony ani skończony więc każda podpowiedź będzie dla mnie na wagę złota, to tylko przymiarka, czekam na komentarze

bc7bd6b594037c07m.jpg

92c4f6f0e9fa29d3m.jpg

2f8c1a6a753df57am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.