Skocz do zawartości

Mig-21bis 1/72 ZVEZDA +Wkład własny-Barwa 9plm nr burt 9703


PiotrPilot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przepraszam ,że tak długo nic nie wklejam.I nie kontynuując wątku , ale szkoła robi swoje ,że człowiek czasu nie ma. Ale dziś i cały WEEKEND postanowiłem dłubać przy Migu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 186
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam serdecznie wszystkich.

Przepraszam za tak długą nieobecność .Choć każdy z was wie ile człowiek w tych czasach ma czasu na przyjemności ,a szczególnie gdy w tym roku matura itp. Ale wracając do modelu to chciałbym się po chwalić ,że udało mi się troszkę czasu znaleźć i kilka elementów wykonałem. Elementami które wykonałem są:

- Miejsce pod wnękę przedniego hamulca aerodynamicznego

- Doposażenie wnęk podwozia głównego w instalacje paliwową i hydrauliczną

-Wnęka goleni podwozia w skrzydle

- Doposażenie wnęki skrzydła w butle tlenowe

- Miejsce pod małe reflektory do lądowania.

 

Podczas doposażania wnęk podwozia głównego napotkałem kilka problemów. Między innymi z tym ,że trzeba było je przerobić ponieważ nie odpowiadały prawdziwemu wyglądowi ,oraz szlifować całe wnętrze by odpowiadało grubości prawdziwej blachy duraluminiowej.Ale najgorszym problemem było znalezienie informacji co do koloru wnętrza wnęki podwozia głównego Miga-21 "9703". I po dość długim szukaniu i przeglądaniu zdjęć tego samolotu nadal nic mi to nie pomagało. Bo napotykałem ciągle zdjęcia robione w takim ujęciu gdzie sama wnęka była w cieniu . Ale po konsultacji z tatą który dał mi numer do kolegi z pracy który był technikiem tego samolotu z tym o to numerem. Dowiedziałem się wszystkiego co chciałem. I można było ruszyć do pracy. Jako ciekawostkę mogę dodać ,że nawet sama wnęka podwozia zmieniła kolor po przebazowaniu z Zegrza Pom. do Poznania.Oraz to ,że co technik miał pod ręką tym malował.

Ale tak naprawdę dość dużo jeszcze pracy przy samych wnękach bo muszę je doposażyć jeszcze w wiele instalacji hydraulicznych itp. Ale dzisiejszy dzień przeznaczę na o to ten etap budowy.

O to zdjęcia z pracy jaką wykonałem :

 

hamulec1.png

 

hamulec2.png

 

kaduby.png

 

kokpitgrosz.png

 

kokpitgrosz2.png

 

skrzyda1.png

 

skrzyda2prz.png

 

skrzyda2prz.png

 

wnka1.png

 

wnkaprzewody.png

 

wnkaskrzyd.png

 

wnkaskrzyd2.png

 

Mile widziane są komentarze. Pozdrawiam Serdecznie i życzę miłego oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że realizujesz to co sobie zamierzyłeś. Pięknie!

 

I dzięki za kolor wnętrza kabiny, niejednemu się przyda i wreszcie koniec z robieniem mieszanek na chybił-trafił

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuje .

No w jakiś sposób staram się wykonywać to co sobie zamierzyłem. Martwi tylko to ,że toczy się to bardzo po malutku. Ale jak to mówił i pisał pan Andrzej Ziober ,że w modelarstwie redukcyjnym liczy się cierpliwość a nie czas. Ponieważ w modelarstwie uczymy się nie tylko umiejętności technologicznych ale także doskonalenie samego siebie.

Zdjęcia z dzisiejszych prac które trwają do chwili obecnej postaram się wstawić dziś wieczorkiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi tylko to ,że toczy się to bardzo po malutku.
Spokojnie, modelarstwo (tak jak i studia - o czym się wkrótce zapewne przekonasz) to nie wyścigi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie .

Chciałbym się po chwalić nowym dorobionym elementem do modelu. I jest nim wnęka goleni podwozia głównego w obydwu skrzydłach. Jak i wyposażenie jej w butle koloru niebieskiego tlenowe i butle koloru czarnego z powietrzem. A na to wszystko przyjdzie zrobiona z plastyku imitacja blachy duraluminiowej w którym zostały zrobione reflektory do lądowania. Lecz na razie zostało to tylko wklejone ale nie doposażone w przewody i rurki .

 

Na początek chciałbym pokazać prawdziwe zdjęcie tego elementu

 

prawzdj.png

 

A teraz mój element z modelu

 

wnkaskrzyd2.png

 

wnkaprzyb1.png

 

kadusrzyd.png

 

blachskrzyd.png

 

blachareflekt.png

 

oddou.png

 

Życzę miłego oglądania . A ja wracam do dalszej pracy

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej byłoby zrobić takie kuleczki z cyny? Na sPWM kiedyś ktoś robił budle tlenowe w ten sposób do Me-262.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ,że ten sposób który Jacku mi podpowiadasz byłby bardziej efektowny. Ale wtedy musiałbym je malować. A mi zależało na tym by ich nie malować. Tylko zrobić z niebieskiego plastyku. Możliwe także ,że są troszkę nie równe ale to i tak bardzo mało będzie widać pod tą imitacją blachy. I do tego przyjdą jeszcze przewody od instalacji co troszkę ukryję nierówności tych butli.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje . I jasne ,że się przyda . Każde zdjęcie związane z Migiem się przyda. A jeśli posiadasz zdjęcia wnęk podwozia itp. To może mógłbym cię prosić o podesłanie tutaj lub na e-maila ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam PIotraPilota

Te czarne butle , to butle powietrzne , wszystkie czarne butle we wnękach należą do instalacji powietrznej.Butla z freonem , to butla z instalacji p.pożarowj , a ten element wygląda tak :

 

 

mig21mfprawawnkabutlapp.jpg.

Mam jeszcze trochę zdjęć z wnęk podwozia , co prawda częśc z UM. MF, troćhę z Bisa, ale ogólnie dają one wyobrazenie jak wyglądały elementy w tych miejscach

malborskiezomowisko10.jpg

URL=http://img709.imageshack.us/i/malborskiezomowisko11.jpg/]malborskiezomowisko11.jpg[/url]

Butla czarna z czerwonym paskiem -instal.powietrzna-awaryjna

Niebieskie butle s-to w rzeczywistości jedna długa butla

URL=http://img688.imageshack.us/i/elementymig21um2

dsmig21um058.jpg

PiotrzePilocie -sorry , proszę o podanie adresu mailowego- wklejanie tych zdjęć zajmie mi pól nocy , nie mówiąc o ewentualnym objechaniu przez Moderatorów za ich wielkość. W sumie tych zdjęć z wnęk jest ok.40 Mb, trochę to zajmuje tu na forum , myślę ze pcztą będzie szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór

Na dzień dzisiejszy starczy już pracy przy modelu. Chciałbym ukazać tu już prawie całą wyposażoną w instalację i przewody wnękę podwozia głównego znajdującą się w kadłubie jak i wnętrze wnęki goleni podwozia w skrzydle.

 

Zapraszam do oglądania

 

skrzyd3.png

 

skrzyd.png

 

skrzyd2.png

 

adne.png

 

Mam nadzieję ,że nikt się nie nudzi oglądając te zdjęcia które są ciągle bardzo podobne do siebie. Choć tak o to wygląda etap doposażenia wnętrz wnęk .

Pozdrawiam Dobranoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam serdecznie wszystkich.

Chciałbym poinformować a także przeprosić za to ,że jak narazie nie jest kontunuowany wątek mojej pracy nad modelem. Spowodowane jest to tym ,że przez ostatni czas brak było czasu na sklejanie i budowę modelu . Ponieważ byłem na badaniach w WIML-u . No i do tego teraz matura. Model czeka

i napewno po maturach będę go kontunuował i to z wielkim zapałem.

 

POZDRAWIAM SERDECZNIE i proszę i wyrozumiałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam ponownie . Nadszedł właśnie czas na budowę modelu. I teraz każdy dzień spędzał będę przy nim . Tak o to wygląda moje biureczko podczas pracy. Nawet znajdują się tam elementy takie jak głowica celownika ASP-PF-21 która się przydała podczas robienia malutkiego elementu tego urządzenia do modelu. Tak o to pracuję się . Komputer potzrebny do spoglądania podczas pracy na zdjęcia monografii itp. Chodź nie ma się czym chwalić pewnie każdego z modelarzy tak wygląda stanowisko podczas pracy . Chodź powiem ,że marzy się MODELARNIA w piwnicy . Ale to w najbliższej przyszłości. Pozdrawiam

 

pokjp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Udało mi się zrobić wnęke przedniego hamulca aerodynamicznego po obu stronach wyprasek . A także zrobiłem przymiarki kokpitu do całości płatowca. Powiem wam ,że jestem w sumie można powiedzieć zadowolony ,ale czeka mnie naprawdę bardzo dużo pracy z połączeniami kokpitu z całością modelu . Chodź za nim do tego dojdzie to najpierw muszę jeszcze zrobić od podstaw wnękę przedniego podwozia ,a także cały silnik R-25-300 . I dopiero wtedy można kombinować nad połączeniami dwóch części modelu. Zdjęcia które tu przedstawię to Kokpit podczas przymiarki a także hamulec aerodynamiczny w którym jeszcze brakuje sporo elementów . Chodź nie ma tu za bardzo co podziwiać. Jest to w sumie monotonna praca przy której tylko się szlifuje i dopasowuje element . Ale takie jest modelarstwo redukcyjne. I chciałbym powiedzieć ,że elementy które tu są pokazane są jeszcze nie szlifowane itp. wiec to ,że widać jeszcze klej itp. to zostanie usunięte podczas szlifowania.

 

kokpit1.jpg

 

 

kokpit2.jpg

 

URL=http://img201.imageshack.us/i/hamulec.jpg/]hamulec.jpg[/url]

 

 

 

Pozdrawiam Piotr Wawer - wracam do pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Piotrpilot znajduje czas na te MiGi w tak gorącym dla siebie okresie ?Że już przez skromnośc nie wspomnnę że masz nawet czas na zdobywanie trofeów z 21.I to też będzie skromne bo ten celownik należał do 1910 , ostatniego 21 jakiego miałem na stanie.Pozdrawiam i trzymam kciuki za Dęblin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Migusiów 21 znajdę czas zawszę ponieważ podczas pracy przy modelu wkładam do niego całe SERCE i miłość do tego samolotu. Chodż nigdy nie miałem przyjemnośći pracować na tym samolocie bo jestem za młody. Ale mam nadzieję ,żę w swoim życiu jeszczę ŻELAZKO stanie w moim ogródku. I wtedy nie będzie to tylko praca przy modelu. A co do gorącego czasu na szczęscie ten okres się już skończył i maturka za sobą więc czas na relaks przy modelu także się znalazł. A co do celownika zgadza się bo mam go z MALBORKA :) Teraz tylko przygotowania do egzaminów wstępnych WSOSP. A teraz na zachęte i dobry sen pokażę zdjęcia Prawej wnęki podwozia głównego w której znajduje się już kilka instalacji ale reszta drobiazgów na warsztacie

 

podczas.jpg

 

wnka1.jpg

 

wneka2.jpg

 

Dobranoc :) Jutro ciąg dalszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie następnego dnia. Dzisiejszy czas spędziłem nad doposażeniem wnęki głównego podwozia w resztę instalacji ,i przwodów. Chodź dużej zmiany nie widać . A to przez aparat bo jest to już jego maksimum możliwości. Więc zapraszam tylko ,do obejrzenia na żywo. Do końca wyposażenia wnęki brakują dwa przewody które zostaną dopiero wklejone ,gdy wnęka zostane już na swoim miejscu w płatowcu. Tak o to wyglądają zdjęcia.

 

wneka1.jpg

 

wnka2.jpg

 

wnka3.jpg

 

A więc wracam do dalszej pracy przy modelu. Gdzie mam zamiar po mału wklejać ,ją na miejsce i doposażyć ,w resztę elementów . I zaczynać od podstaw budowę całej wnęki podwozia przedniego. Czego tak naprawdę nie mogę się doczekać POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie zasuwasz z detalami - mam pytanie czy kolor wnęk to jakiś podkład czy to już docelowy kolor? Bo nie widziałem jeszcze wnęk w takim kolorze( co nie oznacza wcale że ich nie ma ).

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Leszku.

A więc jeśli chodzi o kolor wnętrza wnęk podwozia jest to już kolor docelowy . Który trzeba prysnąć aerografem kolorem bezbarwnym . Chodż możę ciebie to dziwić ale , w realu wygląda lepiej a tu poprostu zmienia barwę aparat bo to już jest max zoom i 3 lampki z biurka by dobrze wyszło zdjęcie, a do tego jeszcze flash. Kolor ogólnie jest taki sam jak w wnękach które są w skrzydłach. Czyli taki oliwokowo -żółtawy z lekkim połyskiem zgniłej zieleni . Ogólnie to w sumie wszytsko zależało od tego co technik miał pod ręką . Bis 9703 miał taki kolor ,ale po przebazowaniu na Krzesiny zostały przemalowane na taki sam kolor jak płatwiec. A ogólnie wnętrze wszystkich luków itp. To w Migu-21 miały taki sam kolor. A ja mieszam aż 4 farbi by uzyskać ten kolor

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.