Skocz do zawartości

Do 335 A-12 Tamiya 1/48


METYS

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczynam budowę miniatury którą usilnie chciałem sprzedać, jednak los pod choinką zgotował mi dość "miły" prezent i nie wypadało.

Samolot postaram się wyposażyć w oba silniki, żywiczny kokpit oraz wnęki podwozia.

Na chwilę obecną wklejone są skrzydłowe wnęki podwozia, obyło się to bez najmniejszych problemów. Zacząłem także przygotowywać kadłub pod kokpit oraz silniki, które wstępnie zostały już oszlifowane. I tu mam pytanie: otóż z pasowaniem przedniego silnika nie ma problemów ale zastanawiam się jak wyciąć pokrywy plastikowe z kadłuba dla silnika tylnego tak aby ich nie uszkodzić A może spróbować je zrobić z blaszki po napoju bogów.

 

A malowanie będzie to 112, tyle że wbrew instrukcji Tamki a zgodnie z monografią spód oraz panele przedniego silnika pomalowane zostaną w kolorze aluminium.

HPIM6733.jpg

HPIM6740.jpg

HPIM6738.jpg

HPIM6735.jpg

HPIM6744.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

RLM 70/71?

Mimo, że nie moja skala, będę się przyglądał

 

co do wycinania pokryw:

Ja zaproponuję moją technikę:

-Igłą do szycia przejedz po liniach podziału, tak aby je mocniej wyżłobić

-Następnie od wewnętrznej strony staraj się "doryć" do tych linii

-Jak łączenie będzie na tyle cienkie, że będzie je widać pod światło-przetnij je żyletką (albo od wewnętrznej strony ryj tak długo, aż samo puści)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

METYS, to jedna z trzech moich ulubionych maszyn, więc spodziewaj się częstych wizyt Gdybyś potrzebował jakichś materiałów, to pisz... co prawda biblioteczka o Do 335 nie jest tak obszerna jak o A-10, ale pewnie to co potrzeba się znajdzie... chociaż miałem problem z namierzeniem dokumentacji wnęki przedniego podwozia. Sam robię Pfeila, ale w 1:72 i z, pożal się Boże, Dragona....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cybermodeler.com/aircraft/do335/do335_walk.shtml

http://www.aircraftresourcecenter.com/AWA1/101-200/walk109_Do335/walk109.htm

 

Pewnie znasz ale na wszelki wypadek zapodam. Pfeil to piękny samolot mimo iż wielu uważa go za paskudztwo.Mam nadzieję że kiedyś upoluję Do-335 Monogramu...miał makiety silników w zestawie...Będę patrzył ci na ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.aircraftresourcecenter.com/AWA1/101-200/walk109_Do335/images%20Ed%20Sullivan/do33512.jpg

 

A to to co?

 

Nexusie mam zdjęcia tej wnęki ale czarno-białe z czasopisma MODEL REDUKCYJNY z dnia 1 listopada 2001. Mógłbym przefotografować i wkleić do tematu jeśli to dozwolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześwietlenie na środku spowodowało, że nie zwróciłem na to zdjęcie uwagi Może da się je troszeczkę podrasować, ale cudów nie będzie... Dzięki Artur!

 

Co do zdjęć z gazety, to myślę, że jeśli podasz źródło nie powinno być problemów... przyznam, że gubię się już w tym prawie autorskim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexus dzięki za chęć pomocy, jeśli tylko będę potrzebował to na pewno się zgłoszę, ja posiadam tylko Monografie Lotnicze nr 67. Co do wnęki podwozia przedniego to jest tam tylko jedno zdjęcie i to nijakie na dodatek, za to sama goleń, a przynajmniej jej górna część jest dość dobrze przedstawiona. Nad Dragonem kiedyś się zastanawiałem ale 72- ka to za maciupcie jest.

 

artoor_k obu linków nie znałem, nawet specjalnie nie szukałem niczego na necie, opierałem się głównie na literaturze, ale dzięki wielkie przydadzą się.

Co do monogramu to widziałem go kiedyś na allegro więc jest zawsze szansa, choć makiety silników nie wyglądały za ciekawie na zdjęciach.

A zdjęcia wklejaj, wklejaj- podaj tylko źródło i będzie git.

 

Następna aktualizacja po weekendzie, jak tylko odzyskam aparat, mam nadzieje że pokarze już wtedy gotowy kokpit. A swoją drogą Aires mógł zrobić go w częściach a nie jako jeden odlew, było by dużo łatwiej zważywszy że jest dość "skomplikowany"

 

http://depro.pl/walkaround/samoloty/samoloty.html

http://www.squadron13.com/do335/DO335.htm

http://luftwaffefighters.co.uk/do335video.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowy kokpit, skromnie muszę powiedzieć że jestem z siebie wręcz dumny . Jest to chyba jeden z ładniejszych, jeśli nie najładniejszy jaki udało mi się zrobić, co świadczy o moim nie za wysokim poziome. W myśl koszulkowego sloganu "jestem leniwy ale się staram".

HPIM6779.jpg

HPIM6781.jpg

HPIM6783.jpg

HPIM6784.jpg

HPIM6786.jpg

HPIM6787.jpg

HPIM6788.jpg

HPIM6789.jpg

HPIM6790.jpg

HPIM6791.jpg

HPIM6793.jpg

HPIM6794.jpg

HPIM6800.jpg

 

A i jeszcze takie małe pytanko; jak wstawiać miniatury z photobucket- a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokpit ładny, ale.....

Według mnie za bardzo "zniszczony", przecież Do-335 latały bardzo krótko i kokpit tak szybko się nie powycierał

 

 

Na całe szczęście naocznie sprawdzając tego praktycznie nie widać, po prostu makro strasznie to powyciągało.

Ale o Twojej uwadze będę pamiętał w trakcie robienia śladów eksploatacyjnych na gotowym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub rozpruty i wyszlifowany już całkowicie pod żywicę.

HPIM6806.jpg

 

W związku z tym że czas już zabrać się za składanie całości do "kupy", mam pytanie: wnęki podwozia oraz przedziałów silnikowych powinny być potraktowane RLM02, a same silniki czarne (z dodatkami innych kolorów) o ile dobrze wnioskuję?

A przynajmniej na to wskazuje kolorystyka dołączona do żywicznego silnika CMK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

METYS, żebyś zobaczył wnękę przedniego podwozia w Dragonie...
- no to moze zrob jakiego "in-boksia"? Wszyscy zobaczymy, a nastepnym modelem METYS bedzie swiatynia dziekczynna.

 

Pozdr.

Pawel

 

Problem w tym Paweł, że model jest już mocno zaczęty i pocięty Ale mam jeszcze dwie inne wersje Do 335 z Dragona na praktycznie tych samych ramkach to pewnie zrobię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Metys, jeśli mogę coś zasugerować, to właśnie to czynie, puki masz możliwość ingerencji w tą część. Fotel pilota - pomaluj zagłówek na jakiś brąz, wydaje mi się ze tak powinno być, z podłokietnikami możesz zrobić to samo. Nada to realizmu a jednocześnie wprowadzi trochę kolorytu do kabiny

Poza tym całkiem fajnie Ci to wychodzi, trzymaj tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.