Skocz do zawartości

Zębate fruwadła


ergie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 years later...
  • 2 months later...
Trochę historii naszych MiG-21R:

 

 

Mam nadzieję, że kiedyś powstanie jakiś artykuł na ten temat. Trochę chyba było tych rekinków i warto by było poczytać i zobaczyć zdjęcia.

 

Może kiedyś? Mam sporo ujęć z filmu, który kiedyś nakręciłem, ale jakość niestety nie ta:

 

v4.jpg

 

 

v3.jpg

 

v2.jpg

 

v1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, ze 20 lat temu ukazało się pisemko AZYMUT ARMS, a w nim pierwsze godła na naszych samolotach i właśnie szczęki z DwudziestychPierwszych...

No i to mnie zdaje się zaraziło godłem i barwą polskiego lotnictwa (takie tam wspominki... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że kiedyś powstanie jakiś artykuł na ten temat. Trochę chyba było tych rekinków i warto by było poczytać i zobaczyć zdjęcia.

Gdzieś czytałem o szczękach, chyba w Lotnictwie z szachownicą... poszukam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Young- nigdzie nie znajdziesz- temat jest nieco zaniedbany. W starym Lotnictwie było coś tam piąte przez dziesiąte, trochę w Aeroplanie, ale szczęki były już wówczas zamalowane i tyle. Rzecz się miała na przełomie 1991 i 1992r. i jedynymi osobami, które wtedy zrobiły serię zdjęć były dwie osoby- Grzesiek Hołdanowicz i Robert Senkowski. Wyrwać od nich cokolwiek graniczy z cudem. Temat kiedyś opracuję, ale jest dopiero drugi w kolejce. Niestety oparcie materiałowe będzie tylko z klatek filmu VHS. Wcześniej coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qalimar było, w zamyśle ogólnie o szczękach na mig-21 i innych wojskowych maszynach. Patrz, Lotnictwo z szachownicą 31 - Godła i barwa na samolotach część 26. Zdjęcia są, tylko każdy trzyma dla siebie

 

W temacie trzeba wspomnieć: Po-2 z 2 PNB "Kraków" malowane farbą kamuflażu, ale o tym może kiedy indziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Young- nigdzie nie znajdziesz- temat jest nieco zaniedbany. W starym Lotnictwie było coś tam piąte przez dziesiąte, trochę w Aeroplanie, ale szczęki były już wówczas zamalowane i tyle. Rzecz się miała na przełomie 1991 i 1992r. i jedynymi osobami, które wtedy zrobiły serię zdjęć były dwie osoby- Grzesiek Hołdanowicz i Robert Senkowski. Wyrwać od nich cokolwiek graniczy z cudem.

 

Szkoda, że takie zdjęcia i kawałek historii leżą na dnie szuflady

 

Temat kiedyś opracuję, ale jest dopiero drugi w kolejce. Niestety oparcie materiałowe będzie tylko z klatek filmu VHS. Wcześniej coś innego.

 

Poczekam cierpliwie bo to ciekawy temat i wart uwagi

 

Ciekawe czy kiedyś ujrzymy naszego sokoła z rekinem. Możemy zazdrościć naszym braciom Czechom ich fantazji w ozdabianiu swoich statków powietrznych.

 

th_002.jpg

th_000.jpg

th_001.jpg

 

 

Zdjęcia z http://www.planes.cz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.