Skocz do zawartości

1943


magtom

Rekomendowane odpowiedzi

Niemiecki podoficer SS jakiego motorowego batalionu rozpoznawczego.

 

Figurka Verlinden [1/16], podstawka własnej roboty.

 

Zapraszam do oglądania i komentowania.

 

 

01.jpg

 

th_02.jpg th_03.jpg th_04.jpg

 

th_05.jpg th_06.jpgth_07.jpg th_08.jpg

 

th_09.jpg th_10.jpg th_11.jpg th_12.jpg

 

th_13.jpg th_14.jpg th_15.jpg

 

th_16.jpg th_17.jpg th_18.jpg th_19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko i w skrócie.

Co do samej podstawki to wykonana jest z masy szpachlowej, którą wlałem do formy zrobionej z tektury. A po wyschnięciu przy pomocy igły oraz specjalnie uformowanej rurki wyrzeźbiłem ubytki i cyfry.

Co do malowania to całość jest pryśnięta aerografem chyba trzema różnymi warstwami szarości. Przetarcia farby to nałożony na każdą warstwę maskol i później zdarty. Na koniec farby olejne, pigmenty i kredki ołówkowe pożyczone od pociech.

 

Tak wyglądała praca w skrócie. Całość robiłem kilka miesięcy , ale mi się nigdzie przecież nie śpieszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka świetna. Nic dodać, nic ująć.

Figurka zrobiona ładnie, poprawnie, ale... w kilku miejscach wyjechałeś kolorem na sąsiedni teren, np pasek hełmu - na twarz i trzonek granatu na bluzę. Przy tej skali można uniknąć takich baboli.

Zawsze można to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do figurki to malowana była jakieś 2 lata wstecz i przez bardzo długi czas leżała w pudełku czekając na podstawkę.

Co do baboli to i owszem jest ich trochę. Co do poprawienia to niestety musiałbym zacząć praktycznie od początku ja malować (może kiedyś w przyszłości). Prawie całość (oprócz spodni i butów) malowana olejami, które wyparły jakiś czas temu akryle, i niestety nie doczekały ponownego użycia (wyschły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chciałem pogratulować koledze odwagi w wykonaniu KAMUFLAŻU PALMOWEGO - PALMENTARN MUSTER, który sam w sobie jest trudny. Sam robiłem taka figurę kiedyś, ale w maskowaniu PLATAN, Jeszcze raz gratuluje i POZDRAWIAM !!!!!!!!!

PS. załączam fotki tego kamuflażu, tu akurat na czapce odwracalnej WAFFEN SS.

th_96757_1_122_383lo.jpg th_96759_2_122_636lo.jpg th_96784_3_122_234lo.jpg th_96787_4_122_414lo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki PUSH-UPEK, tak kamuflaż faktycznie dosyć trudny do wykonania ale udało się choć troszeczkę zbliżyć do oryginału.

 

Boozy pytasz się o podstawkę czy figurkę. Jak o figurkę to będzie problem bo po prostu już nie pamiętam ale na pewno coś z Humbroli i Revell.

Jeżeli chodzi o podstawkę to formę zrobiłem z kartonu sam a mas szpachlowa w moim przypadku to Knauff Uniflot.

Malowanie to większość farby Vallejo, co do numerków to muszę rozpoznać i niedługo je podam.

 

Jeszcze raz dziękuje za dobre słowo i te złe także (znaczy nad warsztatem trzeba popracować )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1943 wydrukowałem sobie na kartce, później igłą przeniosłem kontury na płaską odlaną powierzchnię, resztę wydłubałem miniwiertarką z frezem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładny pomnik roku "1943" i kto by pomyślał,że był eSeSmanem

nie no tak na poważnie nie jestem obryty w figurkach ale jeśli to miał być ten kamo trudny to wyszło nawet nawet ,że skromnie powiem.ale zabrzmi dziwnie może na mnie wrażenie większe postument pomnika wywarł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.