Skocz do zawartości

IBG - zapowiedzi/nowości


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Dajmy spokój, nie piszmy pracy doktorskiej nt. gąsek do UC. Jak już tak podchodzimy, to ścianka pancerze powinna mieć jakieś 0,02mm. Dla mnie model jest ok i nie będę go rozbierał na części pierwsze, jak mi coś nie pasuje, to poprawiam i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy spokój, nie piszmy pracy doktorskiej

 

Pracy doktorskiej nie piszemy istotnie, co nie znaczy, że nie ma być porządnie. Moim zdaniem jeżeli model ma być dokładny, to takie jak oryginał musi mieć proporcje, a jeżeli coś mi się nie zgadza na oko, nawet bez przykładania do planów to coś już jest nie tak. Podkreślam, że to moje zdanie, jak masz inne to spoko, miej sobie, nie jest to sprawa życia i śmierci, ale dla mnie gąski nie są, jak to napisałeś "ok". Reszta modelu wydaje się być spoko, więc tym bardziej szkoda bo na prezentowanych zdjęciach tak mnie te gąski bolą, zwłaszcza, że da się lepiej (baz reklamy, tylko żeby pokazać że to możliwe) to też 1/72:

02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się zaczeka na blaszki. Pewnie Grigorov już o tym myśli. Spokojnie, na wszystko przyjdzie kolej.

 

Chociaż szlag mnie też trafia, że nowy model, nowe formy, świetna nisza w rynku, a mimo wszystko coś jest schrzanione.

A że nie ma alternatywy (jest żywica z Attacka, NIE polecam), to jak się nie ma co się lubi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Nie do końca się z tobą zgadzam, 130 zł. to nie to samo co 155->165->170..... W zachodnich sklepach, te same modele są droższe, a co do ceny za 1/35, to nie jest ona u nas wygórowana - jak za taki model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z tobą zgadzam, 130 zł. to nie to samo co 155->165->170..... W zachodnich sklepach, te same modele są droższe, a co do ceny za 1/35, to nie jest ona u nas wygórowana - jak za taki model.

 

 

Ja w ogóle nie rozumiem co chciałeś porównać podając powyższe kwoty. Jeżeli miałeś na myśli zestawy np. Dragona to zupełnie inna wyższa półka i w tym przypadku wolę dołożyć 25 czy 40 zł. Fajnie, że IBG wydaje modele ale taka cena za taki produkt to nieporozumienie. Sprawdziłem sprzedaż nowych zestawów na popularnym serwisie aukcyjny, gdzie kilka sklepów oferuje wspomniane ciężarówki. Niestety do chwili obecnej, zerowe zainteresowanie. Nie twierdzę, że istnieje tylko sprzedaż na tym serwisie ale jakiś pogląd na popyt pokazuje. Wcześniejsze produkty w cenie do 100 zł to moim zdanie maksymalna kwota za taki produkt. Dobra cena/jakość to przykładowo ciężarówki wypuszczane przez Zvezdę, gdzie jakość i tak jest wyższa od zestawów IBG. Na pewno sprzedaż będzie z braku alternatywy i chyba na to producent liczy. Proszę tylko nie pisać jak to często się zdarza, że jest to produkt niszowy stąd wysoka cena bo w tym przypadku z pewnością tak nie jest. Dziękuję z mojej strony wszystko w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś sprzedaż na portalu aukcyjnym. Super. Ja sprawdziłem u producenta. Wygląda to trochę inaczej niż zerowe zainteresowanie. Rozumiem, że kupiłeś, skleiłeś i jakość Ci nie odpowiada. Przykro mi. Fakt, Dragon to to nie jest i nigdy nie będzie. Ale patrząc na Dorchestera z SKP, który jest jeszcze droższy, podwozie ma niewiele wspólnego z oryginałem a rama to prosty klocek to chyba tak źle nie jest? A zresztą każdy sobie sam zdecyduje co myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

Proszę ciebie, daj spokój, z tą cenową pogawędką. Stać mnie, kupuję, nie stać, nie kupuję - moja bro... sprawa. Napisz do producenta w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Tak mi w modelu wygląda to na No.19.

Tylko czy na pewno od poczatować powinna być "19"?

Gdy powstawał samochód M-H tej radiostacji jeszcze nie było.

Mam 2-3 zdjęcia M-H Mk II z kampania afrykańskiej z otwartym tyłem i zawsze widać tam radiostację No. 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiaj na ten temat z panem Wiliamem Marshallem z RPA. Ja się nie czuję fachowcem w tym temacie a on raczej tak, a na pewno najlepiej z tych których znam. Ale tak na logikę to te radia były od 1940 roku to chyba się mogły załapać na kampanię w Afryce? Ale jak mówię, ja się nie znam na radiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korespondowałem z nim w temacie podwozia M-H Mk. II walcząc z modelem żywicznym od IMA. Bardzo kompetentny i otwarty pan.

W Internecie można wyczytać, że No. 19 zaczęła być produkowana dopiero w 1941. Wobec tego te pierwsze serie nie mogły się na nią załapać. Chyba, że za 1-1,5 roku była decyzja o wymianie.

http://en.wikipedia.org/wiki/Wireless_Set_No._19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam. Ale w tym linku co to go podesłałeś to jest napisane, że w 1941 to już weszła wersja Mark II a wcześniej jakiś model Pye. Nie wiem co to takiego. Poza tym Marmony to nie tylko w 1940 jeździły. Mnie nie pytaj. Wszystkie materiały przygotowywał Pan Marshall.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam. Ale w tym linku co to go podesłałeś to jest napisane, że w 1941 to już weszła wersja Mark II a wcześniej jakiś model Pye. Nie wiem co to takiego. Poza tym Marmony to nie tylko w 1940 jeździły. Mnie nie pytaj. Wszystkie materiały przygotowywał Pan Marshall.

 

Bo Mk I nie sprawdziła się i szybko zniknęła. Pye Radio to firma nie model.

 

(...) Pye introduced the W.S. 19 MK I transceiver in 1941, because of the frequency coverage of the A-set appeared to be too narrow, the MK II was introduced in 1942 with a coverage 2,0 to 8 MHz, split in two ranges. Later a special dial knob was introduced for easier tuning, which came with the Wireless Set 19 MK III, but was often mounted on the MK II sets. (...)

 

 

Masz rację, od 1942 zapewne znaczna większość brytyjskich M-H miała już Mk.19. Ale ten początek w RPA jest raczej bardzo wątpliwy. Zaczerniliście od tych wczesnych modeli dlatego moje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Na FB ukazała się informacja jakoby firma IBG planowała wypuszczenie takowych piękności w 2014r. Czy to możliwe? Było by pięknie

Hl7RxOG.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.