Skocz do zawartości

TKS z nkm 1/35 (Mirage + RPM + praca własna)


mae

Rekomendowane odpowiedzi

IMG_1547.JPG

 

IMG_1549.JPG

 

 

IMG_1551.JPG

 

IMG_1554.JPG

 

IMG_1556.JPG

 

IMG_1557.JPG

 

IMG_1559.JPG

 

IMG_1560.JPG

 

Raport z frontu :] Aktualnie 2 kolory, po kilku poprawkach zacznę malować brązowe plamy. Niestety zjadłem preshading, szczególnie piaskowym kolorem :/ Niestety po zamaskowaniu modelu nie mam oglądu na całość i nie wiem kiedy skończyć krycie modelu... Będę musiał zrobić post-shading. W każdym razie umiejscowienie plam w stanie docelowym (oprócz brązowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

IMG_1599.JPG

 

IMG_1602.JPG

 

IMG_1606.JPG

 

IMG_1609.JPG

 

IMG_1610.JPG

 

IMG_1612.JPG

 

IMG_1613.JPG

 

IMG_1615.JPG

 

IMG_1617.JPG

 

IMG_1618.JPG

 

IMG_1620.JPG

 

IMG_1624.JPG

 

IMG_1625.JPG

 

IMG_1628.JPG

 

IMG_1629.JPG

 

IMG_1632.JPG

 

Baza :] Lufa, koła przednie jak i gąski nie przyklejone. Podmaluję bandaże i założę gąski, a co potem to muszę pomyśleć. Kusi mnie żeby zrobić cieniowanie aerkiem jeszcze, dodać do lakieru bezbarwnego raz trochę czarnego, drugi raz białego i postąpić podobnie do sposobu tworzenia color-modulation.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, no malina !! Chyba jeden z najlepszych modeli tankietek. Teraz powinieneś zrobić dobrą dioramę i na konkurs w W-wie na Ursynowie. Mam nadzieję, że wreszcie dotrę i nawet ufunduję jakieś super nagrody, albo i zestawy !! Jeżeli ma się do czegoś dowalić, to do zbyt mocnego kamo, bez przejścia, trzymaj tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankieteczka zgrabnie Ci wychodzi, gratuluję. Gąski z RPM nie są wcale takie złe - najlepsze na rynku :P Zastanawiam się tylko nad jakimi lekkimi zwisami na gąsienicach. Pamiętam pierwsze jazdy TK-3 kiedy zastanawiałem się z panzergrzesiem nad właściwym naciągiem, wtedy znacznie bardziej "wisiały". Twoje są bardzo napięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TKS_1.jpg

 

TKS_sid1.jpg

 

Na tych zdjęciach naciąg jest całkiem silny. Jeśli zwisy to tylko pod kołem napędowym, bo tankietka ma wylądować na dioramie, gdzie będzie w ruchu, ale chyba nie ma co kombinować, grunt żeby gąski były dobrze założone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe swoją drogą na Panzer IV też zwisów specjalnie dużych nie powinno być Tam gdzie jest przednie koło napędowe zwis zbiera się przed nim, jakby był za duży to ciężko byłoby podjechać pod przeszkodę Generalnie gdyby tak twórcy Panzerów zebrali zwis górny w jedno miejsce przed koło napędowe to by się sami przestraszyli Zwisy można zrozumieć w konstrukcji z tylnym kołem napędowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tankietka poskładana, wystarczy przykleić jarzmo i tylną lampkę :] Ostatnie zdjęcia przed rozpoczęciem procesu nadawania życia tankietce

 

IMG_1683.JPG

 

IMG_1684.JPG

 

IMG_1688.JPG

 

IMG_1689.JPG

 

IMG_1692.JPG

 

IMG_1696.JPG

 

Tylna lampka Nie wiem jak dokładnie była zbudowana, zrobiłem coś takiego i dałem imitację żaróweczki. Niestety zalanie lampki przezroczystym klejem dało efekt soczewki i wydaje się, że "żarówka" nie jest zamocowana głębiej.

 

IMG_1708.JPG

 

IMG_1709.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ziarno, od czego zależne to nie wiem. Na galerię zdjęcia będę robił znacznie lepszym aparatem Tutaj kompakcik c makro.

 

IMG_1713.JPG

 

IMG_1715.JPG

 

IMG_1717.JPG

 

IMG_1720.JPG

 

IMG_1721.JPG

 

IMG_1724.JPG

 

 

IMG_1726.JPG

 

IMG_1729.JPG

 

IMG_1733.JPG

 

IMG_1735.JPG

 

Aktualny stan :] Wszystko się świeci, bo pracuję na sidoluksie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ostatnie zdjęcia przed galerią :]

 

IMG_1836.JPG

 

IMG_1840.JPG

 

IMG_1844.JPG

 

IMG_1845.JPG

 

IMG_1850.JPG

 

IMG_1852.JPG

 

IMG_1871.JPG

 

IMG_1875.JPG

 

IMG_1878.JPG

 

IMG_1880.JPG

 

IMG_1883.JPG

 

IMG_1888.JPG

 

Muszę w końcu zakończyć prace, bo model i tak wyląduje na dioramie, więc brudzenie jeszcze może się zmienić :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest te trójkątne?

 

Tarcza sygnalizacyjna Słupskiego. TKS nie miał radiostacji, w ten sposób za pomocą kilku chorągiewek i określonych nimi ruchów wydawano komendy na szczeblu plutonu/kompanii czołgów rozp.

 

http://whiteeagle.net.pl/viewtopic.php?f=13&t=186&start=160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałem się zapytać, niż udawać, że wiem co to jest.

 

Na tamtym forum mae pisze o lustrzance do zrobienia zdjęcia - jeżeli nie ma zestawu dodatków do fotografii makro, to może być niemile zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.