Skocz do zawartości

TKS z nkm 1/35 (Mirage + RPM + praca własna)


mae

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Własnoręczne resory są zdecydowanie lepsze. Klocki z RPM czy bardzo naciągane kształtem elementy z Mirage raczej nie spełniają wymagań. Mnie też czekają takie resorki ...

Nie trać rozpędu z tą tankietką !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Postępy:

 

IMG_1253.JPG

 

IMG_1255.JPG

 

IMG_1257.JPG

 

IMG_1268.JPG

 

IMG_1278.JPG

 

Resory zrobiłem jeszcze raz, uznałem, że w tamte włożyłem zbyt mało serca :P Tks stoi o własnych siłach, podwozie wypoziomowałem, choć nie jest jeszcze przymocowane. Dodatkowo pojawił się peryskop, i mocowanie karabinu :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kibicowanie :]

 

W międzyczasie zająłem się dobieraniem kolorów :]

 

IMG_1286.JPG

 

IMG_1288.JPG

 

Farby nie wyschły na zdjęciach do końca, bo śpieszyłem się żeby skorzystać ze światła dziennego.

 

Ujdą te kolory?

 

PS. To moje pierwsze kamo z aerka, w dodatku z ręki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, to była próba kolorów Mam patafix, próbę maskowania też zrobię. Jedyne nad czym się zastanawiam, to czy maskowanie nie pourywa mi nitów :/ Co do farb to używam Model Masterów i Humbroli olejnych. Pewnie interesuje Was kolor :P

 

Bazą pod kolory był przepis prawdopodobnie z tego forum (nie pamiętam, bo dawno go znalazłem):

 

oliwkowo-zielony:

12xH150+1x1711 mm+1x yellow mm

 

szaro-piaskowy:

3xH168+2xH74+1xH84+1x white mm

 

ciemno brązowy:

19xH10+1x 1516 mm

 

Autora tego przepisu przepraszam za niewymienienie w tym momencie jego imienia, ale niestety nie pamiętam kto go stworzył, research w temacie barw wrześniowych robiłem dawno temu. Oryginalny przepis bazował na farbach Humbrola, ja użyłem zamienników ModelMastera. Przepisu oryginalnego na Humbrolkach nie mam zapisanego, ale z pewnością kolory zamieniałem na bazie jakiejś tablicy barw producentów. Moje kolory mogą nieznacznie odbiegać od tych z przepisu, ponieważ mimo wszystko na pierwszym miejscu stawiam moje oko, które mówi mi czy tak może być czy też nie

 

Jeśli malujecie akrylami, to o kolory spytajcie Jarka, on zbadał ten temat bardzo dokładnie, wspaniale dobiera kolory i chętnie pomaga :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcia z czarnym trzonkiem również wydaje Ci się, że jest krzywa?

 

Zwracam honor, pierwsze zdjęcie mnie jakoś zbłądziło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_1330.JPG

 

IMG_1331.JPG

 

 

IMG_1333.JPG

 

IMG_1339.JPG

 

IMG_1340.JPG

 

IMG_1342.JPG

 

IMG_1345.JPG

 

IMG_1346.JPG

 

IMG_1348.JPG

 

IMG_1350.JPG

 

IMG_1354.JPG

 

IMG_1356.JPG

 

IMG_1359.JPG

 

Potraktowałem tankietkę podkładem, wyszły pewne rzeczy, które trzeba wyszlifować. Koło zębate wykorzystam z Mirage, to z RPM wygląda jak drewniane koło zębate z młynu Mam nadzieję, że da się na nim osadzić gąski RPM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalne podejście, nie to co moje kamuflażowe bazgroły. Nawet w tej formie wygląda znacznie ciekawiej niż taki szary blok plastiku. Czekam niecierpliwie na kamuflaż i trzymam kciuku z dalsze malowanie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.