Skocz do zawartości

VTOL z filmu Avatar, scratch 1:48


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak jak zapowiadałem w galerii Loary, przystępuję do budowy latadła sf.

Może po kolei opiszę jak to się stało, że za coś takiego się biorę. Powodem jest film Avatar. Początkowo przechodziłem koło niego obojętnie ale jak usłyszałem od szwagierki (a jest wybredna w doborze filmów), że fajny to zacząłem na youtubie przeglądać różne filmiki. I wtedy właśnie mnie dorwało. Postanowiłem obejrzeć film w kinie w 3D. Może fabuła nie jest jakaś przełomowa ale efekty trójwymiaru w takiej akcji to wymiatają. Film mnie powalił i po wyjściu wiedziałem, że to jest to. Wiele czasu myślałem jak zbudować taki "samolot/śmigłowiec" i który zestaw byłby dobrym dawcą. Po przeanalizowaniu zdjęć z filmu padło na śmigłowiec typu Blackhawk. Pasował układ kabiny pasażerskiej i silniki. Zamówiłem więc model Pave Hawka z Italeri 1:48.

DSC02490.jpg

Zaczynam więc rozpruwanie modelu.

Mam zamiar zbudować coś co przypomina to:

Schowek01.jpg

Oczywiście nie będzie to idealnie taki model jaki występował w filmie, tylko wzoruję się na nim i postaram się zrobić bardzo podobny.

Pierwszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie modelu. Sporo trzeba odciąć. Na czerwono zaznaczyłem elementy, które będą usunięte.

DSC02488.jpg

 

Model przejdzie gruntowną modernizację i pewnie z oryginalnego Pave Hawka niewiele zostanie

 

Kolejne zdjęcia niebawem bo obróbka będzie dość żmudna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pierwsze machnięcia nożykiem. Plastik jest bardzo fajny i lekko daje się ciąć co przyspieszyło robotę. Myślałem, że trudniej będzie. Jak widać bryła kadłuba jest już "wyrwana". Linie cięcia nie są jeszcze szlifowane, dlatego z zadziorami i trochę krzywe.

DSC02491.jpg

DSC02493.jpg

DSC02494.jpg

Kolejnym etapem będzie pasowanie i przerabianie wnętrza. Jak będzie wszystko grało to wtedy wszelkie ubytki i wstawki się zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem sobie ten film wczoraj w domu, wiec bez 3D i powiem ze ten film jest naprawde dobry, nie wiem jak by wygladal w 3D ale naprawde polecam ten film.

Moze to pomoze:

http://www.galaxykits.com/forum/viewtopic.php?id=182#p960

W 3D i na wielkim ekranie, przy kilkunastu głośnikach to jest kosmos. Nawet nie ma co porównywać, to jak Fiat 126p i Porsche

Dzięki za linka przyda się przy konstruowaniu wirników. To jest inny typ VTOL, wersja szturmowa, a ja robię transportową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy oglądałem Avatara też sobie tak pomyślałem że fajnie by było zrobić taki pojazd Ale jakoś chęci i czasu nie było. Fajnie że się za to zabrałeś. Będę częstym widzem

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to do żadnego ze śmigłowców nie jest podobny. Jak to w filmie, zbudowali makietę od podstaw i tyle

Wspominałem wcześniej, że nie będzie to wierna kopia. Postaram się aby model przypominał SA-2 Samson Tiltrotor. Może będzie to większa wersja rozwojowa tego VTOLa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roobert cóż za fascynacja

Ale przyznam się że Avatar w 3D mnie po prostu w fotel inowy wcisnął.

Pojazd świetny i z chęcią zasiądę by popatrzeć jak z nim walczysz.

Na pewno się uda.

To co, siadam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny krok naprzód. Zajmuję się przedziałem desantowym. Powoli idzie bo całe wyposażenie robię od podstaw. Praktycznie ta część jest skończona, dojdą jeszcze siedzenia .

DSC02499.jpg

DSC02498.jpg

DSC02497.jpg

DSC02496.jpg

 

Te drzwi do kabiny pilotów to wyjście ewakuacyjne. Ponieważ atmosfera na Pandorze jest inna to kabina pilotów jest hermetyczna. Wyjścia znajdują się po bokach kabiny.

Narazie wygląda to nieciekawie ale po malowaniu i zrobieniu wszystkiego będzie się lepiej prezentować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przedział desantowy zrobiony. Jeszcze nie jest sklejony bo dojdą słuchawki na siedzenia i napis na drzwiach ewakuacyjnych. Starałem się odtworzyć tak jak jest w filmie ale musiałem wprowadzić pewne uproszczenia. Ogólnie to mi się podoba

Czerwone uchwyty pod sufitem są dla przypięcia uprzęży strzelców.

DSC02500.jpg

DSC02501.jpg

DSC02502.jpg

DSC02503.jpg

DSC02504.jpg

DSC02505.jpg

DSC02508.jpg

 

Siedzenia to moja samoróbka, dlatego troszkę koślawe

 

edit: fajny film pokazujący walkę tych maszyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie to wszystko jak krew z nosa Cierpię na chroniczny brak czasu Tylko tyle udało mi się zrobić. Zlepiłem kadłub i przedział desantowy dostał słuchawki. Teraz zajmuję się kabiną pilota i belką ogonową. Jej kształt jest koszmarny i ciężko cokolwiek zrobić.

DSC02509.jpg

DSC02510.jpg

DSC02512.jpg

DSC02514.jpg

DSC02515.jpg

 

A tutaj zaczątki kabiny i belka ogonowa w rozsypce czekająca na szlifowanie i zrobienie charakterystycznego garba.

DSC02516.jpg

 

Ehhh idzie to wszystko strasznie wolno Trzeba w paru miejscach podmalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny odcinek Mody na sukces

Od podstaw zrobiony ogon. Z fabrycznego zestawu użyłem tylko boki ale też mocno zmienione. Dolna część i góra robione z różnych kawałków plastiku. Na zdjęciach tego nie widać ale bliżej kadłuba przekrój wygląda jak litera "U" a dalej przechodzi w \_/ Wszelkie obłości wyjdą po podkładzie i właściwym malowaniu. Aby wszystko ładnie połączyć zużyłem wiaderko szpachli. Ogon dostał też powierzchnie sterowe. Mam juz charakterystycznego V-tejla Kabina pilotów narazie jest na sucho włożona. Jak przejdę do nosowej części kadłuba to ją wkleję.

DSC02524.jpg

DSC02525.jpg

DSC02527.jpg

DSC02528.jpg

DSC02529.jpg

DSC02530.jpg

 

Obecnie buduję część silnikową i rozmyślam jak ją przerobić. Na pewno będą wyloty spalin przerobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie nabiera hollywood-skich kształtów

Wydaje mi się tylko, że ogonowe powierzchnie sterowe są zbyt masywne ?

Przynajmniej takie wrażenie sprawiają na ostatnich zdjęciach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm pewnie są trochę za duże ale model jest też kapkę większy a jakoś w czasie lotu musi utrzymywać tyłek w powietrzu

 

Jesteś jedynym kibicem, który się wypowiada w wątku Sądząc po twoim avatarze to jesteś fanem filmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roobert szkoda że nie zrobiłeś takiego "ogona" jak w Scorpionie...wyglądał o niebo lepiej niż ten motylkowy...Pisałeś że nie będzie to stricte Samson Tiltrotor z filmu więc może warto coś pokombinować ?

 

PS

Kurcze muszę też sobie takiego zrobić kiedyś Tak na marginesie to wyszła już zabawka na podstawie tego latadła...

http://www.allegro.pl/item943060344_avatar_3d_rda_scorpion_gunship_wirtualna_gra_i_tag.html

 

Duża rzecz...możnaby pokusić się o upgradeowanie jej do celów redukcyjno pokazowych Poza tym ciekawi mnie czy model RC takiej maszyny miałby prawo latać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie ma być identyczny ale ma być bardzo podobny Też mi się bardziej podoba usterzenie Scorpiona ale nie przeginajmy z fantazją

 

A tą zabawkę już oglądałem na allegro i miałem na nią ochotę Ale stwierdziłem, że narazie nie będę szalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.