Skocz do zawartości

VTOL z filmu Avatar, scratch 1:48


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Co do niebieskich ludków to raczej nie, nie umiem lepić postaci od zera Tym bardziej, że istoty Na'vi były większe od ludzi. Mierzyli chyba ze 3 metry.

Ano pomysł miałem i go realizuję. Nie lubię odkładać modeli nieskończonych, dlatego wszystko idzie gładko.

Zaczynam zastanawiać się nad malowaniem. Nie wiem czy zostawić model w całości zielony, czy zrobić z niebiesko białymi pasami gdy był użyty przez Trudy w walce po stronie Na'vi przeciw ludziom. Tu widać pasy na burtach. Były jeszcze namalowane nad kabina pilota ale je widać tylko na filmiku na youtube.

Shootingchoppers.jpg

 

Osobiście wydaje mi się jedynie słuszna druga opcja właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No k.. mać Co mnie podkusiło, żeby szkło maskować maskolem. Zachowałem się jak początkujący Efekty widać na zdjęciach. Śliczne farfocle w szczelinach to mnie dobijają. Próbowałem wyciągać je wykałaczką ale ni cholery się nie da

DSC02589.jpg

DSC02590.jpg

DSC02592.jpg

DSC02593.jpg

DSC02594.jpg

DSC02595.jpg

DSC02596.jpg

DSC02597.jpg

DSC02600.jpg

Model przejdzie jeszcze wszystkie zabiegi "zużywające" i brudzenie. Szkło będzie też przeczyszczone i będą malowane wszystkie szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować świetnie się prace posuwają na przód Tylko nie wiem czy zielony kolor wyszedł nie za jasny, ale okaże się po brudzeniu

A co do maskolu to współczuję sporo roboty przy wsuwaniu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Im więcej tu zaglądam, tym większa ochota mnie bierze na podobny projekt (scratch SF). Sam jestem ciekaw czy poszłoby mi tak dobrze jak Tobie. Teraz kiedy kadłub jest już pomalowany widać ilość pracy jaką w niego włożyłeś.

 

P.S. Czy nie powinno być miejsca tylko dla jednego pilota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bo brudzeniu i obijaniu wygląda tak . Suchym pędzlem przejechałem po załamaniach kadłuba i porobiłem rysy i takie ogólne maźnięcia na płatowcu. Trudne warunki pracy niszczą lakier

Zrobiłem też smugi przy wylotach spalin. Chciałem uzyskać efekt rozmytych przez deszcz spalin, które osadziły się przy wylotach na kadłubie.

DSC02609.jpg

DSC02610.jpg

DSC02611.jpg

DSC02612.jpg

DSC02613.jpg

DSC02614.jpg

 

Na zdjęciach wyszedł ten suchy pędzel bardzo ostry. W rzeczywistości jest mniej widoczny. Nie wiem jak mam poustawiać aparat, żeby tak nie wyciągał kontrastów Najbardziej naturalne wyszło przedostatnie zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ostatnie zdjęcia przed galerią. Kadłub już zrobiony i oklejony kalkami. Teraz jestem na etapie malowania śmigieł. Myślę, że przez ten weekend skończę model . Kalki to różne składaki z moich zasobów. Trochę kalek od Tronada, M1 Panther, Miga 21, Pave Hawka a cyfry z zestawu Techmoda z liczbami dla USAF

 

Chyba odpuszczę sobie uzbrojenie bo nie mam z czego zrobić karabinów po bokach i nie chce mi się robić wyrzutni niekierowanych rakiet na pylonach

 

DSC02615.jpg

DSC02616.jpg

DSC02617.jpg

DSC02620.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba odpuszczę sobie uzbrojenie bo nie mam z czego zrobić karabinów po bokach i nie chce mi się robić wyrzutni niekierowanych rakiet na pylonach

 

Poddawać się na ostatniej prostej? Wolne żarty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj do konca. Moim zdaniem model za bardzo sie swieci, lepiej by wygladal matowy, a takze suchy pedzel/przetarcia na krawedziach nie wygladaja dobrze, szczegolnie ze gdzieniegdzie model jest pomazany tym kolorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.