Skocz do zawartości

F 14A Tomcat w skali 1/18


Mareku

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 368
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Te nity to ja robilem tak, ze nawiercalem dziurki 0,5 mm i wklejalem okragly patyczek plastikowy tej samej grubosci. Potem patyczek przycinalem. Kazdy nit z osobna ta sama metoda. Potem wszystko wyrownalem papierem sciernym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forumowicz wysłał mi to i się ładnie sprawdza :

http://www.hotair.pl/pl/sklep/details/101/32/akcesoria-do-lutowania/kulki-bga/kulki-bga-bezo%C5%82owiowe-pmtc-10000szt-0.2-mm.html

może spróbujesz ciut mniej pracy a efekt super i masz różne średnice do wyboru (ad skali modelu) ja akurat te pod 1:48 użyłem (troszkę po wklejeniu przeszlifowałem i git)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Sabatms. Trzeba bedzie sprobowac. Mam tylko jeszcze pytanie. Te kolki to sie montuje w nawierconych uprzednio otworkach, pojedynczo, Tak? Jesli tak to nie bardzo widze ruznice w pracochlonnosci takiego procesu i mojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miara skali (fi kulki) , rozplanowanie zaznaczenie np. cyrklem igła (przy 1:48) i wklejanie przy Twoim 1:18 nie mam pojęcia jaką średnicę kulek brać. ale popatrz po ile są pakowane. ja przy 1:48 robiłem jak wyżej (kulki 0,2 i trochę szlif) i wyszły małe fajne niciki. przesłałbym fotkę ale nie mam aparatu (żona zakosiła na własne potrzeby)

obadaj ten temat

viewtopic.php?f=86&t=33619

właśnie tam to dostałem

ja teraz daję ah-64 long (moje ulubione kabina)

pozdro i dawaj dawaj dalej oglądam to codziennie

i najważniejsze jak zdrowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle bomba ; jakiego polistyrenu używasz do waloryzacji (grubości i marki) i czy przewody robisz z cyny elektrycznej ??? bo te wygjęcia przewodów ---- hmmmm --- super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polistyren w plytkach kupuje w zwyklym sklepie z plastikami Tutaj w SFirlandji ten sklep sie nazywa Etola. Wychodzi taniej niz w sklepie modelarskim. Grubosci mozna dostac rozne w tym przypadku 0.5 mm. Przewody z cyny elektrycznej. Zgadles dobrze.

Pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna robota! Gratuluję i dołączam się do widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawaj dawaj kolego Trojan bo to co Marek robi to dzieło sztuki jak skończy i walnie wszystkie foty to będzie jazda i nam zęby powypadają, skarpetki spadną i haluxów dostaniemy z efektu dla mnie narazie brakuje cierpliwości do mego ah-64D; prawie skończyłem fotele (patrząc na pracę Marka wszystko zrobiłem prawie od podstaw; prawie tzn- napisy na osłonach foteli jeszcze nie namalowane a kalek nie mam) a teraz zaczynam kokpit ale w porównaniu do Marka to jestem pikuś --- i nie pan pikuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moje zdanie takie : cierpliwość; cierpliwość ; cierpliwość no i dokumentacja -- prawie wszyscy na początku chcą zrobić model w 1-2 dni lecz później error i upss ! (sztuka sklejona i pomalowana na odwał) - i się zaczyna zbieranie dokumentacji; modernizacji; błędów wyprasek itp (jeśli ktoś chce naprawdę) to da radę tu masz z gróbsza link o czym "mówię" ---- przepraszam Marku że tutaj viewtopic.php?f=66&t=33551&start=30 i teraz trochę skopokoju

a to do Marka osobiście i konkretnie

a teraz konkrety : naj sam "wpierw" jak zdrowie ??- NAJWAŻNIESZE--- a na resztę poproszę fotki może się dorobię aparatu to walnę fotki swego ah-64 (3 tygodnie na fotelami ??- da się) a teraz kokpit (znowu troszkę czasu zejdzie

I TU K.....A PO MĘSKU --- ZDROWIEJ; kto da nam inspirację ???? chajocha !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie moja bajka "rozmiarowa" (F-14 podobały mi się od dawna ), lecz od początku jestem skrytopodglądaczem Na początku to wyglądało jak zabawka, lecz obecnie, po modyfikacjach, pełen szacun. Szczególiki, jeszcze raz szczególiki. Przyłączam się do życzeń Kolegów w temacie zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Troche ostatnio znowu gorzej sie czuje i nie mam weny. Chemja sie skonczyla ale badania koncowe nie wyszly najlepiei i teraz debatuja co dalej ze mna robic. Trzeba czekac, a ja najbardziej nie nawidze niepewnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
joł Mareczku i jak tam etapy

 

Mareczku teraz z synem 7- latkiem piszę do Ciebie więc dawaj foty swojej "gabloty"

ucałuj SWOJE najsłodsze od nas --- a teraz Maksio -- mój najstarczy i pierworodny wstawi Ci załącznik po swojemu "sorki za wybór" i jazda młodego ---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek staram się "dupka" włączyć w temat modeli lecz "to coś" co widziałeś na zdjęciach na nk (pseudo "baba" -- tłumacz żona) mu zakazuje bo .... i jeszcze jest druga "stara pseudo baba tłumacz teściowa" --- dwie zakały rodziny; modelarnię niesty zrobiłem 30 km od "hotelu- domu" więc raz w tygodniu będę tam walił --- prześlę fotki swego ah-64 jak pseudo baba odda mi aparat trzym się chłopie i dawaj co w tych "trudnych czasach" zwojowałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabatms - nie rób takiej konspiry, pokaż tego legendarnego AH-64

A Markowi powodzenia w każdej dziedzinie

 

daj aparat :(

fotele zajeły mi 3 tygodnie po 3 h/ dziennie --- ale i tak pewnie zwaliłem jak zwykle -- ale teraz sorki policmajstry idą do mnie bo mam j.....ta babe !!! zabrania mi robić modele isuki na mnie wysyła

(bez obrazy ad policji )--- ale to nie te forum !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ja chcę Marka pracę zobaczyć ---- pliiiiiissssss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.