Skocz do zawartości

F 14A Tomcat w skali 1/18


Mareku

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 368
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Witam znowu wszystkich serdecznie. Tym razem juz kontynlacyjnie, modelarsko.

Chorubsko prawie wygrane i poniewaz poczulem sie lepiej to sprawdzam to w pracy nad modelem.

Postanowilem zmierzyc sie z dyszami wylotowymi silnika i oto co do tej pory wypocilem:

 

_IGP9915.jpg

 

Od tego zabawkowo i nie zgodnego elementu trzeba bylo zaczac. Potem modyfikacje i troche detali robionych od podstaw:

 

_IGP9914.jpg

 

Na tokarce wytoczylem Suport z drewna:

 

_IGP9916.jpg

_IGP9918.jpg

_IGP9917.jpg

 

Potem z blaszki aluminjowej detale srodkowe:

 

_IGP9919.jpg

_IGP9922.jpg

_IGP9923.jpg

_IGP9925.jpg

_IGP9926.jpg

 

No to na razie tyle na teraz. Wiezcie mi ze to wszystko wymaga jeszcze wiecej czasu i atlasu niz zwykle bo labki sie jeszcze troche trzesa. Powiedzcie prosze czy to ma sens co ja teraz robie, czy powinienem jeszcze troche przeczekac? Strzaleczka i pozdrowienia z SFirlandji. Wiosennej zreszta jusz. Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurra. Wróciła moja ulubiona i naprawdę wyczekiwana relacja. Cieszę się potrójnie zważywszy na okoliczności.

Czy kontynuować? Moim zdaniem tak. Jak uznasz, że jest kiepsko, to i tak przestaniesz, a poza tym znajdź modelarza który do końca jest zadowolony z efektu swoich prac.

Cieszę się, że znów działasz i z całego serca Życzę Zdrowia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Chłopie... dajesz do pieca równo. Ja niestety zawieszę chyba na jakiś czas działania. Czeka mnie operacja ale będę zaglądał i kibicował

Pozdrówka.

Fiedotow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Fiedotow!

Dzieki za ten piec.Co prawda juz tak dawno nie bylem w Polsce, ze to dawanie do pieca mi troche jezykowo ucieka, ale domyslam sie ze to musi byc pozytywne.

Co do twojej operacji to mam nadzieje ze wszystko sie uda wspaniale i vszybciutko dojdziesz po niej do siebie. Zycze ci tego z calego serca.

Pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za komentarze. Milo mi ze tak pozytywnie przyjmujecie moje wypociny.

Dysza nr. 1, czyli ta bardziej zamknieta jest gotowa:

 

_IGP9939.jpg

_IGP9938.jpg

_IGP9940.jpg

_IGP9941.jpg

_IGP9942.jpg

_IGP9943.jpg

_IGP9944.jpg

_IGP9945.jpg

_IGP9946.jpg

 

I to na razie wszystko na teraz. Dzieki za zainteresowanie. Pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

człowieku aż mi paznokcie u nóg poodpadały po tych fotkach (nie pisząc o ogryzionych paznokciach na dłoniach i zniszczonych przez to zębach) )))

Marek na prezydenta

jak Twe zdrowie

Marek dawaj dalej

ja swoje modele chowam do kartonu i na śmietnik niosę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Sabatma za mily komentaz. Nie buj bidy, paznokcie ci itak odrosna, a tych swoich modeli do smietnika nie nos tylko do roboty, bracie Polaku. To wszystko wlasciwie nie jest takie trudne, tylko cierpliwosci i duzo zdjec detali i potem to juz samo pojdzie. Zobaczysz! Tylko sprobuj. Pozdrawiam serdecznie. Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Robert p! Panowie. Halo! Na jakiego znowu prezydenta?! Chyba SFirlandji! A i tak bym modele robil i juz.

Co do zdrowia to nie boje bidy. Dobrze bedzie, bo musi. He,he, he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f-14 (drugi po 20 latach); mirage 2000 (pierwszy po 20 latach); czołg z star wars (czwarty po 20 latach); pilot z star wars (w toku-- się staram --- narazie ostatni po 20 latach); czarna perła (w toku--- z gazety); b-17 ((trzeci po 20 latach)totalna lipa ale staram się ratować--nie wychodzi ale daję dalej); aparat mi siadł i jedynie mms mogę wysłać. pilota robię dokładnie (figura prawie złożona) lecz eksperymenty (nawet nie kupiłem pigmentów--- lecz jedynie piękny piaseczek + sido)--- może kiedyś wwalę tu na forum ale sam jestem zadowolony z efektu. lecz Marku Twój ..... to długo mi paznokcie nie odrosną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracie modelarzu, nie pekaj i pokazuj to co robisz. Ja jeszcze nigdy nie widzialem modelarza, ktory bylby zadowolony ze swojej modelarskiej pracy, a zajmoje sie tym hobby juz ladnych pare lat. Poza tym tu na forum nie trzeba sie wstydzic, wiec do przodu bracie modelarzu. Pamietaj tylko ze nigdy nie wolno ci sie wtydzic wlasnej pracy modelarskiej.

 

PS. I jeszcze jedno. Jak juz w koncu przestaniez sie wstydzic, to paznokci ci tak szybko odrosna ze sie ani obejrzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym co Marecki robi trzeba książkę napisać --- wydawca się znajdzie --- a za pomysł moje 5% od sprzedaży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.