Skocz do zawartości

F 14A Tomcat w skali 1/18


Mareku

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 368
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oczywiscie karambolis8! Caly model trzeba zaszpachlowac, Wygladzic papierem sciernym i wytrasowac nowe linje podzialu i riveting. Nie moga w zadnym wypadku zostac takie rowy, jak to trafnie nazwales. Do szpachlowania uzywac bede szpachli wlasnej roboty. Pomysl na te szpachle dal mi Wojtek Walkowiak. Swietny modelarz i dobry przyjaciel.

Potrzebne jest do tej pracy to:

 

IMG_2274.jpg

 

Lub jesli chodzi tylko o polistyren to wystarczy MEC, czyli metyloetyloketon. Moj Tomcat nie jest zrobiony z polistyrenu, jak wiekszosc model i dlatego musze uzywac tego co pokazalem na zdjeciu.

Do sloiczka nalewamy odpowiednio troche plynu i dodajemy skrawki i czastki plastiku. Szczelnie zakrywamy sloiczek i po kilku dniach mamy gotowa szpachle. Proporcje plynu i plastiku trzeba wyexperymentowac zeby zrobila sie gesta masa.

 

IMG_2275.jpg

 

Te szpachle mozna nakladac grubo lub cienko. Jak sie chce. Po wyschnieciu robi sie z tej plynnej masy twardy plastik. Taki sam jak na okolo. Schnie dosc szybko. Przy rysowaniu rysikiem zachowyje sie ta jak plastik, czyli rysik zbiera cienka warstwe zostawiajac cienki i czysty rowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak się to kładzie na model z polistyrenu to nie wżera się ta szpachla w model powodując zapadanie tworzywa? Bo za młodu pamiętam jak mi się klej dołączony do łosia wylał na skrzydło czy coś takiego i się cała powierzchnia zapadła w tym miejscu, bo się plastik rozpuścił.

Tak Worgule to chylę czoła po samą podłogę, model absolutna rewelacja i jeszcze te rozmiary…

Chętnie bym kupił MiGa-21 w tymc rozmiarze.

Pozdrawiam

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Filip! Dzieki za pochwaly. Co do tej szpachli to rzecz w tym zeby nie robic za rzadkiej. Jak jest odpowiednio gesta to dziala jak zloto. Wiesz ja tez bym sobie takiego duzego Miga 21 chcial kupic, ale nie ma. Zapowiedz byla ze bedzie i na tej zapowiedzi sie skonczylo. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff

 

Raz próbowałem takiej szpachli i niestety nie spodobało mi się. Podczas szlifowania pojawiały się malutkie dziurki, jakby wewnątrz szpachli były malutkie pęcherzyki powietrza. Kończyło się na tym, że i tak musiałem powierzchnię wykańczać zwykłą szpachlą, więc robota głupiego. Co robiłem nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego plynu uzywales do rozpuszczania plasiku. Ten plyn, ktorego zdjecie dalem dziala znakomicie. Nie ma pechezykow i masa jest jednolita i dobrze dziala jako szpachlowka lepiej niz wszystkie inne modelarskie szpachle jakie dotad probowalem.Tu juz zaszpaclowany pod:

 

IMG_2276.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem sobie dla odświeżenia po raz któryś warsztat od początku - bardzo lubię taką robotę. Ale jak pomyślę, ile jeszcze przed Tobą, to nie zazdroszczę... . Czy poza Tomcatem coś tam sobie na boku modelujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mikolaju!

No wiec wlasnie ja tez sobie pomyslalem jaki ogrom pracy jeszcze przede mna. Moze ja to wszystko za dokladnie robie!? Co do innego dlubania to obecnie juz nic innego tylko to. Nie dawno jeszcze Sztukasa Hasegawy w 1/32 dlubalem ale na razie lezy nie skonczony i czeka na leprze czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.