Jump to content

SdKfz 186 Jagdtiger Henschel Dragon 1/35


Mirek66
 Share

Recommended Posts

U Ciebie jest ta zaleta, że jak robisz warsztat to nie trzeba długo czekać na postępy a efekt końcowy jest świetny. Wg. mnie w dziedzinie klejenia niemieckiej pancerki to jesteś w czołówce. A sam Jagdtiger jest de best

Link to comment
Share on other sites

Mirku, Mireczku, sympatyczny klocek ten . Tylko te grubaśne wieszaki i uchwyt wiadra (Italerka?) na zapasowe ogniwa psują efekt. Kiedy i gdzie będzie to to można zobaczyć na żywo?

 

P.S. To najlepsza z Twoich podstawek. Jeszcze trochę i Rolling będzie miał konkurencję .

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje koledzy .

Kaziu uchwyty i tak pocieniłem ile mogłem a wiaderko z żywicy tez pocienione , a gdzie się zobaczymy myślę ze dopiero w Lublinie .

Link to comment
Share on other sites

Fajny łowca, fajny. Podoba mi się sposób w jaki zróżnicowałeś powierzchnie tego bydlaka.

Na dobrą sprawę jedyna rzecz jaka mi się nie podoba to te kępki sitowia. Jakoś mi nie pasują. Cała reszta cud miód i orzeszki

Link to comment
Share on other sites

się zobaczymy myślę ze dopiero w Lublinie

 

Eeee, za daleko i za drogo dla biednego studenta . Co innego w Poznaniu, tylko teraz nie pomnę, czy trzecia edycja konkursu organizowanego przez nasze stowarzyszenie będzie w tym, czy w przyszłym roku .

Link to comment
Share on other sites

Mirku, w malowaniu modeli jesteś klasą sam dla siebie, bardzo mi się podoba

Mam tylko jedno ale co do figurek - czemu pancerniak ma czapkę waffen ss a reszta to WH? Wiem, że się czepiam ale jako osoba przywiązująca dużą wagę do zgodności historycznej muszę na to zwrócić uwagę, oczywiście nie ma to znaczenia dla całości Twojej pracy, która jest wspaniała

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dzięki koledzy jeszcze raz

Co do kępek sitowia to jak zakupię długą trawę zasieję wokół nich co zniweluje ich kontrast ( tak mi się wydaje)

Cesarz co do mieszanki wojaków to koniec wojny tak że pomieszanie jak w Ardenach , chciałem jeszcze dodać jednego na gruncie z Volkssturmu ale łapka mi się zagubiła .

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Mirku - Cesarz ma trochę racji :-) Oczywiście masz rację co do róznorodności umundurowania armii niemieckiej w ostatnich miesiącach wojny, ale łaczenie formacji Heer z Waffen-SS jest trochę nieteges, tym bardziej, że Jagdtigery nie słuzyły w naprędce improwizowanych Kamkfgruppe, ale w reguralnych batalionach. Co do moich uwag, to malarsko i warsztatowo LodzioMiodzio. Co do uwag merytorycznych, troche razi malowanie wyciora na wzór tyczek używanych w jednostkach artylerii :-/ Druga sprawa - osobiście BARDZO mi sie podoba pstrokacizna modeli zapoczątkowana przez modelarzy hiszpańskich i skandynawskich. Niemniej, w większości wypadków ma ona swoje uzasadnienie merytoryczno-historyczne. Pozostawienie podpory lufy w kolorze minii wygląda bardzo malowniczo, ale w tym konkretnym wypadku Licentia Poetica wzięła trochę górę nad zdrowym rozsądkiem. Zważywszy, że pojazd miał szansę spędzić na frocie raptem kilka tygodni, raczej nie widzę możliwości by Jagdtiger zdołał ja gdzieś sponiewierać. Ale z drugiej strony, robimy przecież nasze modele głównie po to, by cieszyły oko, czyż nie?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki koledzy za odzew

Seb wyciory hmmm ...parę lat temu kupiłem w Niemczech gazetkę KIT i jest tam JT z takimi wyciorami od razu wpadło mi to w oko i musiałem sobie tez takie zrobić gdyż podoba mi się taki odlot od kolorów kamo .

Chłopina stoi na komorze zamkowej chciałem go wsadzić dalej ale musiał bym mu przeprowadzić amputację . Co do mieszaniny wojaków tak jak pisałem zostaną w tych dresach

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.