Skocz do zawartości

AT-ST Walker - AMT - 1:54


Piotrek W.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pomimo knowań rebelianckich pajaców w ponczach udało mi się ukończyć AT-ST w terminie zimowego konkursu. Cóż można powiedzieć o modelu – nie polecam początkującym lub mało zdeterminowanym. W modelu AMT właściwie trzeba wszystko przerabiać lub dorabiać. Nie będę już wyliczał co na pewno trzeba zmienić kurczak przypominał choć trochę pierwowzór bo jest to w wątku warsztatowym TUTAJ

Ale z drugiej strony cieszę się, że udało mi się doprowadzić model do wyglądu, który mnie zadowala i w miarę przypomina filmowy pierwowzór. No i trochę zdjęć tego co udało mi się zrobić.

AT-ST_95.jpg

AT-ST_96.jpg

AT-ST_97.jpg

AT-ST_98.jpg

AT-ST_100.jpg

AT-ST_107.jpg

 

Dwa zdjęcia z góry:

AT-ST_101.jpg

AT-ST_102.jpg

 

Kilka zbliżeń kabiny:

AT-ST_103.jpg

AT-ST_104.jpg

AT-ST_105.jpg

AT-ST_106.jpg

AT-ST_108.jpg

 

No i dwa zdjęcia z punktu widzenia rebelianckiego pajaca w ponczo

AT-ST_109.jpg

AT-ST_110.jpg

 

To by było na tyle.

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastycznie wykonana fantastyka

 

Brakuje tylko Ewoka z dzidą i kilku Storm i Scout trooperów.

 

Oby więcej tak wykonanych Starych Wiarusów

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bardzo dziękuję za miłe słowa dotyczące mojego AT-ST. Bardzo się cieszę, że model się podoba.

Brakuje tylko Ewoka z dzidą i kilku Storm i Scout trooperów.

Cały czas myślę nad dorobieniem podstawki ale to na pewno nie w tym konkursie. Poza tym mam jeszcze zaległą podstawkę do X-winga

Co na minus to zostalo juz do bolu obgadane w warsztacie, wiec tylko pochwale i pogratuluje swietnego modelu.

Adam, bardzo dziękuję za pochwały i przemilczenie największej wpadki w tym modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Piotrze świetnie malowanie wyszło...efekt rewelacja...pamiętam kiedy sie nad swoim "kurczakiem" męczyłem by pomalować go jakotako...coż o malowaniu wtedy nie mialem pojęcia jeszcze

Świetna robota

 

dla przypomnienia i podejrzenia T U T A J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze świetnie malowanie wyszło...efekt rewelacja...pamiętam kiedy sie nad swoim "kurczakiem" męczyłem by pomalować go jakotako...coż o malowaniu wtedy nie mialem pojęcia jeszcze

Świetna robota

Bardzo dziękuję za miłe słowa. A Twojego AT-ST widziałem i przyznam, że zrobił na mnie ogromne wrażenie. Zwłaszcza, że zrobiony z "niczego". No i ma jeszcze jedną wielką przewagę nad moim: otwarte wizjery .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

No i udało mi się zmajstrować podstawkę do AT-ST. Trochę zabawy przy tym było. Nie wszystko wyszło tak jak planowałem. Teraz z pewnością inaczej bym ją budował . Dzięki pracom przy niewielkiej, było nie było, podstawce doceniam jeszcze bardziej prace kolegów specjalizujących się w pancerce, robiących winietki i dioramy lądowe.

A teraz mój kurczak na podstawce

AT-ST_117.jpg

 

AT-ST_118.jpg

 

AT-ST_119.jpg

 

AT-ST_120.jpg

 

AT-ST_121.jpg

 

AT-ST_122.jpg

 

AT-ST_123.jpg

 

I to by było na tyle jeśli chodzi o AT-ST Walker'a.

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki cloner16 za opinię. Teraz kończę AT-AT z AMT i jeszcze trochę potrwa. Potem jeszcze Jedi starfighter i już mogę się zastanawiać co kolejne wziąć na warsztat. Najgorsze jest to, że revellowskie "modele" nie trzymają skali i każdy jest w innej. Ale gunship bardzo mi się podoba i może będzie kolejny jeśli nie wyprzedzi go ARC-170 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wolisz "vintage", czyli klasyczne modele z lat 70-80, czy dobre kopie? Bo taka np. SMT robi swietne modele, Zarkus zrobil kilka perelek, a Fine Molds jest najbardziej obiecujace pod wzgledem trzymania skali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wolisz "vintage", czyli klasyczne modele z lat 70-80, czy dobre kopie? Bo taka np. SMT robi swietne modele, Zarkus zrobil kilka perelek, a Fine Molds jest najbardziej obiecujace pod wzgledem trzymania skali...

Szczerze? To nie miałem styczności z modelami SMT i Zarkusa z powodu cen. Aż takim fanem nie jestem, zwłaszcza, że w składziku jest jeszcze kilka nie zrobionych. Zdecydowanie odpowiada mi FM zarówno pod względem skali (1:72) jak i detali. Mam nadzieję, że wkrótce coś nowego wypuszczą. AMT daje z kolei możliwość zrobienia maszyn z oryginalnej trylogii. Trzeba się przy nich napracować żeby doprowadzić je do stanu w miarę odpowiadającemu oryginałowi ale jaka potem satysfakcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
AT-ST świetny, bardzo przyjemne cieniowanie i podstawka.

Dzięki!

Czy w którymś z polskich sklepów można dostać modele AMT lub ew. FM?

Zarówno w Exito jak i w Martoli można dostać modele Fine Moldsa. Co do AMT to można na nie trafić na Allegro. Teraz nawet jest AT-AT.

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam.

Bardzo podoba mi się malowanie modelu. Fajnie by było jakby na podstawce było widać odciski "stóp" kroczącego robota.

Pozdrawiam Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.