Skocz do zawartości

Polski T-55 (kolejny na forum 1/35 Tamiya)


dpr

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Od jakiegoś czasu czytuję Wasze forum.Właśnie wracam do modelarstwa i chciałbym się pochwalić ostatnim modelem polskiego T-55. Zrobiony z zestawu Tamiyi z licznymi dodatkami. Sami oceńcie jak wyszło.

Ale mam prośbę o pomoc co możnaby w tym modelu zrobić lepiej (no i jak to zrobić ). Od razu przepraszam za jakość zdjęć i za to, że modelik mi się troszkę zakurzył...

 

DPR_T55_52.JPG

 

DPR_T55_04.JPG

 

DPR_T55_029.JPG

 

DPR_T55_031.JPG

 

DPR_T55_42.JPG

 

DPR_T55_43.JPG

 

DPR_T55_47.JPG

 

DPR_T55_48.JPG

 

DPR_T55_55.JPG

 

DPR_T55_57.JPG

 

DPR_T55_59.JPG

 

DPR_T55_add_02.JPG

 

DPR_T55_add_03.JPG

 

DPR_T55_add_04.JPG

 

DPR_T55_add_05.JPG

 

DPR_T55_add_06.JPG

 

DPR_T55_add_07.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zrobić lepiej to już chyba nie bardzo można....

Modelik jest fajny i strasznie mi się podoba. Podoba mi się bardzo dół. Kurzenie i błocenie jest w sam raz, bez przesady. Teciak naprawdę wyglada jakby przyjechał z poligonu. Gratulacje!!

 

 

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=19918

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super,wszystko w umiarze.Najbardziej podoba Mi się kurz/błoto oraz podstawka.Mógłbyś coś wspomnieć o technice kurzenia oraz trawce na podstawce?

 

Pozdrawiam Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super,wszystko w umiarze.Najbardziej podoba Mi się kurz/błoto oraz podstawka.Mógłbyś coś wspomnieć o technice kurzenia oraz trawce na podstawce?

 

kurzenie było długotrwałe Na ostateczny efekt złożyło się kilka warstw farb (głownie tamiya xf59 oraz xf52) i pigmentów (vallejo 73104, 73109, 73113, 73105 oraz jakiś czarny). Najpierw aerografen filtry w miarę jasne, następnie grubsze warstwy farby w miejscach największych ubłoceń ... a potem już tylko pigmenty i suchy pędzel. niemal każdą warstwę pigmentów utrwalałem migiem. I tyle

 

a trawka pochodzi z model scene. tylko troszkę została podcięta, wygładzona i nieco wzbogacona kamykami. Wyoranych gąsiennicami śladów nie robiłem bo wydaje mi się, że samo zgniecenie trawy wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać Kolegów, którzy przed laty stykali się z czołgami LWP. Czy na zbiornikach były napisy "paliwo", "olej" ? Widywałem takie napisy na pojazdach radzieckich ale nie trafiłem na zdjęcie czołgu polskiego z takimi napisami. Jak to było ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołgi wersji T-54 55 nie posiadały żadnych napisów -pisze o latach 70-tych i o 16 Kaszubskiej Dyw. Pancernej.Później po wprowadzeniu T-55 Merida do 1WarszawskiegoPulku czołgów im. Bohaterów Westerplatte do końca tej jednostki napisy na skrzynkach były. O ile pamiętam były tez na czołgach 20 Dyw.Zmechanizowanej. Często gesto były tez na czołgach T-34 i JS-2, na działach samobieżnych JSU-122 i 152.Generalnie rożnie z tym bywało, trzeba się opierać na konkretnych zdieciach. Kolego sam model pięknie ubrudzony tak jakby przyjechał prosto z zajęć ,brudzenie świetne.ale muszę w ta beczkę miodu włożyć łyżkę dziegciu-model przedstawia wersje Rosyjska a nie używaną w Wojsku Polskim Marek Michalski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołgi wersji T-54 55 nie posiadały żadnych napisów -pisze o latach 70-tych i o 16 Kaszubskiej Dyw. Pancernej.Później po wprowadzeniu T-55 Merida do 1WarszawskiegoPulku czołgów im. Bohaterów Westerplatte do końca tej jednostki napisy na skrzynkach były. O ile pamiętam były tez na czołgach 20 Dyw.Zmechanizowanej. Często gesto były tez na czołgach T-34 i JS-2, na działach samobieżnych JSU-122 i 152.Generalnie rożnie z tym bywało, trzeba się opierać na konkretnych zdieciach. Kolego sam model pięknie ubrudzony tak jakby przyjechał prosto z zajęć ,brudzenie świetne.ale muszę w ta beczkę miodu włożyć łyżkę dziegciu-model przedstawia wersje Rosyjska a nie używaną w Wojsku Polskim Marek Michalski.

 

Dzięki za wyjaśnienia. Trochę mnie te napisy gryzły.

Wiem, ze model nie jest idealny. Zmieniłem jego koncepcję w trakcie budowy- wiele rzeczy zmieniłem ale niektórych niedostrzegłem albo już nie mogłem ruszyć. Możesz wymienić chocby podstawowe moje błedy ? to o czym wiem:

1. brak dwóch skrzynek na lewym błotniku,

2. nieco inna rura do przepraw wodnych

3. brak reflektorka na tyle wieży (chociaż widziałem zdjęcia polskich czołgów bez tego elementu)

4. inne zamki na skrzyniach

 

co jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

I znowu kochana 55. Gustownie upaprana jak to na strzelnicy. Moje gratulacje ale. Podobnie jak kolega Marek nie aby dokopać lecz aby pomóc wytknę co nieco.

-brak km a konkretnie nie widać tłumika ognia

-beczki nie są polskie, korki były w innym miejscu

-nie zadaszony peryskop ładowachy

-brak iskrownika na kolektorze

-skrzynka Zipu armaty jakoś dziwnie jest osadzona

-brak skrzynki na zawór do podwodnego

-skrzynka na żaluzje na boku wierzy jest osadzona za wysoko

mimo to jest piękna ta 55-tka i jak zwykle łamie moje pancerniackie serce.

Kolejne 55-tki w twoim wydaniu po tej tyradzie będą jeszcze lepsze.

PS. Lampy numeratora na tyle wieży te wersje nie miały tylko obrysówke tak jak zrobiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Polska 55-tka czy też tylko "udająca" polską, wykonana jest przepięknie. Jedna z najładniejszych jakie widziałem. Pomijając merytorykę, muszę Cię pochwalić za wykonanie błota na gąsienicach i kołach.

 

Podstawka również jest ładnie wykonana, jednakże do tak ubłoconego czołgu nieco nie pasuje...

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.