Jump to content
Lucas HS

Temat techniczny - szablony, kalki, dostępność modeli

Recommended Posts

Na Allegro nic nie ma, ale zrobiłem rozeznanie na "Ibeju".

Są trzy opcje.

Próba sił z jednej z trzech licytacji w Angli:

http://cgi.ebay.com/ZVEZDA-1-144-TUPOLEV-TU154-RUSSIAN-AIRLINER-TU-154-7004_W0QQitemZ260582830485QQcmdZViewItemQQptZUK_ToysGames_ModelKits_ModelKits_JN?hash=item3cabf27195

Kupno w Chinach. Najlepiej grupowo:

http://cgi.ebay.com/ZVEZDA-1-144-7004-Tu-154-154M-Russian-Airliner_W0QQitemZ250526671158QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item3a548da136

Mają tam 5 tych modeli. Ceny kształtują się tak. (wliczona przesyłka)

1szt - 91zł/szt

2szt - 81zł/szt

3szt - 77.5zł/szt

4szt - 76zł/szt

5szt - 74.9zł/szt

Zakładając dzisiejszy kurs 1USD=2.84PLN

I trzecia opcja.

http://cgi.ebay.com/Zvezda-Model-Kit-TU-154M-Russian-Airliner-z7004-NEW_W0QQitemZ110489059209QQcmdZViewItemQQptZUK_ToysGames_ModelKits_ModelKits_JN?hash=item19b9a93f89

Czyli około 80zł. Mają dwie sztuki. Niestety nie podejmę się zbierania kasy na modele w Chinach, nie mam na to czasu. Zbierzcie się w pięć osób i zamówcie.

Ja skorzystam z trzeciej opcji. Mogę dołączyć kogoś z Katowic do zakupu.

Pozdrawiam!

Ej no nie straszcie z tym brakiem modeli. Parę minut temu jak nie było tych kilku postów złożyłem zamówienie w Martoli. Niby "produkt dostępny". Jutro mam nadzieję, że nie dostanę mejla z informacją, że brak

Dostaniesz. Pytałem. Dostawa po 20 kwietnia, nie wiadomo czy będą.

Wczoraj kupiłem "Tutkę" w MODEL-HIT z Oświecimia za 47,50zł. Model już nadany, lada dzień będzie u mnie. Kalki dzisiaj zamówiłem we Francji, gościu napisał mi, że będą za ok 10 dni nadane. Koszt kalek w przeliczeniu na nasze 67 zł

Edited by Guest

Zablokowana edycja. Dajcie kilka deklaracji, po jakimś czasie powstanie lista u mnie na kompie, którą będę publikował co jakiś czas,
Jak będziesz chciał tworzyć listę w pierwszym poście, to pisz do mnie pw. Pomogę Ci.

Pozdrawiam

Dzięki Kermit! Jeśli miałoby do czegoś dojść, na pewno zgłoszę się po pomoc Tym czasem kupiłem w Model-Worldzie model. Jutro zadzwonię spytać, czy je mają. Zorientuję się ile itd. Może odbiorę osobiście w Bytomiu. Dam Wam znać.

Cinek, masz potwierdzenie ze strony sprzedawcy, że model mają dostępny? Często w sklepach internetowych podają nieprawdziwą informację o dostępności towaru.

Khyhy, sprzątnąłem ostatniego na Szerokiej. Zostawiam Was samych z problemem kupna modelu. Moje rozeznanie Ibejowskie macie. Zapytam jutro w tym Bytomskim, to Wam powiem. Pomyślałem też, ze jeśli robić listę, to najlepiej osób, które mają model (lub na 100% będą mieli), żeby znać realne szanse wypalenia prodżektu.

Dobra! Panowie. Moja firma reklamowa bez problemu wytnie w folii samoprzylepnej co trzeba. Potrzebuję kogoś kto zrobi dobry projekt w Corelu. Zaniosę go i dowiem się jakie dokładnie są koszta. Pozbieram kasę od chętnych i pójdę to załatwić i wysłać do osób które zapłaciły. Powiedzieli, że jeśli dostaną dobry projekt, to wykonanie będzie sprawą groszową. Tylko jak będę miał projekt będę mógł określić się co do złotówki. Ktoś chętny? Lepsze 20zł za szablony i trochę maskowania własnym sumptem, niż 70zł za kalki. Szukam na razie gościa, który zna Corela i narysuje co trzeba. Najlepiej, żeby czerpał też z obrazków tutaj:

http://www.f-dcal.fr/pages/laser/14700.html

Pozdrawiam i czekam na ochotnika do Corela!

Czy naklejki z folii będą dobrze wyglądać? Ale jakby co, to ja się też piszę na listę.

Pozdrawiam, Marcin.

Szablony do malowania z folii ;-)

Saxot oferował pomoc z projekcie.

Jak skończy pracę, to pokażę projekt i cenę, i zbiorę listę chętnych.

jak ktoś ma namiar na "tutkę" w 1:72 to ja chętnie

Ja model zamówiłem, czekam na dostawę A jeśli szablony będą równie dokładne jak kalki to ja też się piszę

Ja tez sie pisze. Ale malowanie chyba zrobie sam, bo kalki troche drogejakby kosztowały 30-40zł to ok, ale nie 70.

Pozd:Arek17

Szablony do malowania z folii ;-)

Gapcio ze mnie, wszystko jasne, dzięki!

Witam, teżbym się chętnie przyłączył do projektu, ale mam nadgryzionego shermana i figsy. Figórkimogę odłożyć, ale shermana muszę skończyć i wtedy będę mógł zacząć.

Z kalek chyba bym zrezygnował. Pozostaje tylko kwestia ceny i skali modelu-krucho z kasą .

Jak skończę shermana to się przyłącze

Co do ceny - ja i koledzy podali możliwości kupna modelu, których nie jest niestety za wiele. Głupio będzie, jeśli się okaże, że w projekcie wytrwają tylko 3 osoby, bo inni zrezygnowali ze starania kupna modelu.

Nadzieja w tym że Zvezda zrobi nową partię i dostawę modeli.

Może do nich warto napisać z zapytaniem?

Trzeba do hurtowni pisać. Szybciej będzie kupić na Ebayu. To Wam polecam!

Tutka już u mnie wylądowała, model wart tych pieniędzy bez dwóch zdań (47,50).

Co do projektu kalek może te materiały się przydadzą przy np. trasowaniu w Corelu.

kalkidotu154.png

kalkidotu1543.png

kalkidotu1542.png

kalkidotu1541.png

Pozdrawiam i oczywiście piszę się do projektu