Skocz do zawartości

Temat techniczny - szablony, kalki, dostępność modeli


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 358
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pgreg. Musisz podziękować koledze Arasowi45, bo odstąpił Ci jeden komplet kalkomanii.

 

1. Arek17

2. Botan

3. Lucas HS [3x]

4. Marcin M. [2x]

5. Sławko (szablon)

6. kornik_69 [2x]

7. P@weł

8. ZIO BY NAITT

9. Roobert [2x]

10. Miltenek [2x]

11. Kermit

12. Aras45

13. Kiemlicz

14. Ostach

15.Rafał_94

16. Stroju [x2]

17.koszmix

18. pgreg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowaliśmy z kolegami pomagającymi projektować kalki i szablony, że najlepszy efekt da pomalowanie szybki farbką clear, i zamaskowanie jej. Dodamy więc maski na oszklenie przednie, jak i wszystkie boczne okienka. Wycieraczki trzeba będzie dodać we własnym zakresie. Ta zmiana spowodowała, ze z kalek wyszły ciemno szare "szyby". To z kolei umożliwiło upchnięcie na jednym arkuszu aż 29 kompletów oznaczeń. Zostało więc jeszcze 5 kompletów. Pierwszeństwo ma Aras45, bo zrezygnował z jednego kompletu dla innego kolegi, ma okazje wiec mieć zaklepane z powrotem 2 komplety.

Kalki%20A4_s2.JPG

Niezapełniony kawałek arkusza pozostawiam dla użytku

"nietupolevowego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, 36. pułk przy was wysiada. A może dodatkowo ktoś zdecyduje się zaproponować im coś nowego. Czyt. Coś w zastępstwo już jednej tutki i jaka, oczywiście w naszym rządowym malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super robota mysle że znalazl byś chętych na drugi a może nawet 3 arkusz. Jak nie na forum to napewno na allegro.

Może warto dodać do kalkomani nr 102 tak żeby mozna bylo wykonac ostaniego rzadowego Tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z "biorących" jest chętny na numerek 102?

 

mysle że znalazl byś chętych na drugi a może nawet 3 arkusz

Z tym już do Sławka

 

1. Arek17

2. Botan

3. Lucas HS [3x]

4. Marcin M. [2x]

5. Sławko (szablon)

6. kornik_69 [2x]

7. P@weł

8. ZIO BY NAITT

9. Roobert [2x]

10. Miltenek [2x]

11. Kermit

12. Aras45

13. Kiemlicz

14. Ostach

15.Rafał_94

16. Stroju [x2]

17.koszmix

18. pgreg

19.mh76

20.saxot [2x]

21. grzes (do potwierdzenia)

22. bożo wpożo (do potwierdzenia)

 

I tak oto lista się wypełniła. Można pisać się na listę rezerwową, gdyby ktoś zrezygnował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z "biorących" jest chętny na numerek 102?
mysle że znalazl byś chętych na drugi a może nawet 3 arkusz
Z tym już do Sławka

To ja zaproponuję byś stworzył listę rezerwowych i jak się nie załapią na wydruk u Ciebie to ja druknę dla pozostałych na tych kalkach co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Udało mi się upchnąć kolejne dwa komplety na arkusz. Umożliwiło mi to ustawienie drukarki na zerowe marginesy. Bożo wpożo prosił o 3 komplety, ale nie dało się tego zrobić bo został 1, więc wskakuje na miejsce dwóch dodatkowych kompletów, które ugrałem. Tak oto lista znów została zapełniona Lista wygląda tak. "potwierdzenie" będzie następować po podaniu dokładnej kwoty, oraz umieszczeniu przeze mnie zdjęć towaru.

kalki%20lista.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drukarka Ci druknie z zerowymi marginesami? Moja zawsze sobie zostawia paseczek zapasu...

Niektóre drukarki foto potrafią drukować bez marginesów.

Aczkolwiek robi się to jednak ryzykowne bo jak deczko zabraknie to ładnych kilka kompletów można stracić.

Taki druk będzie wymagał na pewno ogromnej precyzji.

 

Ostach poszło do Ciebie PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z "biorących" jest chętny na numerek 102?

 

Ja byłbym więc jakby nie było problemu ze 102 i drukiem listy rezerwowej to możecie mnie wpisać.

Interesuje mnie 102 bo 101 zamówił mi już Kornik_69

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, zostaniesz dziś wpisany na listę rezerwową, która pójdzie do Sławka. Z tego co wiem będzie on robił numerki 102

 

Ja jeśli zdążę po szkole przed 16 zawitać w firmie reklamowej, pójdę po wycięcie jednego egz. szablonów, chcę je ostatecznie przymierzyć na modelu. Co do kalek. Mam mały problem w drukarką. Najprawdopodobniej kalki będą drukowane także w firmie reklamowej.

 

Z oszkleniem decyzje zostały podjęte takie.

Przednie oszklenie - nie waro babrać się w kalki, skoro producent dał je przezroczyste. Dodam maski na przednie oszklenie z folii samoprzylepnej

 

Co do bocznych okienek. Długo zastanawiałem się jak to rowiązać i stwierdzam, że nie uda się chyba nikomu równo przykleić około 50 kwadracików o boku 1mm. Dlatego wpadłem na pomysł, że można psiknąć białą farbą kadłub w miejscu okien, po czym podkleic okna od spodu. Uzyskujemy idealny rezultat połączenia farby z oknami. Przy malowaniu trzeba tylko zamaskować okolice okien blutackiem. To najestetyczniejsze rozwiązanie wg mnie. A lakierem bezbarwnym błyszczącym można jeździć po oknach ile wlezie

 

Jeśli takie coś Wam pasuje, a to już przygotowałem, szablony będą jutro gotowe. Kwestia druku kalek, a i ta sprawa powoli jest już zamknięta

 

Patrzcie jaki macie luks. Producent pyta klienta o to jaki produkt ma wyprodukować

 

EDIT: lista rezerwowa: Monthy, Arreis, Thefly22, Timi.

Wrzucę to do excela, jak wrócę do domu.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale na listę rezerwową, bo wszystkie kalki są narazie zaklepane. Oto lista rezerwowa, w kolejności od pierwszego, który się zgłosił.

 

REZERWA: Monthy (1), arreis (1), Thefly22 (1), Timi (1), Cinekf1 (1), dedrey (1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś pierwsze próbne wydruki u siebie w pracy i wyglądają obiecująco

Oczywiście jeśli wydruk na czystej kalce także będzie udany to dla osób z listy rezerwowej kalek nie zabraknie. No chyba, że zgłosi się 100 chętnych Ale i na to znajdzie się rada - dokupię czyste kalki.

 

Mam jednak jeszcze pytanko w kwestii kolorystyki.

Chodzi mi o odcień koloru czerwonego - co innego widać na monitorze a co innego drukuje się na różnych rodzajach papieru i do tego zależy to od konkretnej drukarki.

Robiąc wydruki próbne mogę dokonać przed drukiem finalnym pewnych korekt tak by jak najbardziej zbliżyć się do rzeczywistych barw.

I tu moje pytanie co przyjąć za wzorzec ? Mam do dyspozycji np kalkomanie techmodu od P.11 - czy można wzorować się na ich czerwieni. A może jakaś farbka była by lepszym wzorcem ?

 

Napiszcie co o tym sądzicie.

 

Edit:

Postaram się aby dla chętnych był także numerek 102.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REZERWA: Monthy (1), arreis (1), Thefly22 (1), Timi (1), Cinekf1 (1), dedrey (1)

 

 

To ja sie piszę na pełen zestaw kalek z szablonami i numerem 102

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.