Skocz do zawartości

Peterbilt Kandy Tow- Relacja z budowy


Praetorian

Rekomendowane odpowiedzi

CZesc widzę że bedziesz Pretorian przedłuzał podwozie pod sliper sypialny narazie wszystko pasuje co ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 226
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podwozie przedłużyłem. Za długość wyjściową przyjąłem 6,5 cm co uzyskałem dzieląc przez 24 podwojone wymiary największego sleepera.

Wszystko wydaje się pasować w 100 %, ale narazie niewiele było rzeczy, które się robi w miejscu przedłżenia. No cóż... zobaczymy.

 

Jeszcze takie pytanie do kolegów truckerów.... Jakiej farbki używacie do silników (chodzi o numerek żółtego i z jakiej firmy).

 

Pozdrawiam [/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pretorian polecam ci sprej akrylowy zółty z firmy Motip kolor wieczka to fiat 258 zółty polecam ci do silnika nie pożałujesz cena za sprej to od 10zł do 11 12zł zaopatsz się w sklepie motoryzacyjnym lub na giełdzie pozdrowionka wojtuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno Pretorian schnie bardzo szybko po 20 min. jest jusz słuchy ale ja proponuje zostawić go do 24godz.do wyschnięcia i morzna robić montaż jak zaopatrzysz sie jeszcze w podkład modelarski z tej samej firmy motip i tej samej cenie to zobaczysz jaki bedziesz miał połysk a pozatym farba nie będzie odpryskiwać uwiesz mi i naprawde sobie kup podkład i lakier pamiętaj sprej zółty fiat 258.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno Pretorian schnie bardzo szybko

Jak to Pretorian, ale jak go mocno zmoczysz to i 30 min będzie mokry

 

 

i morzna robić montaż

Auć, to boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakieś dziwne wrażenie że ty wojtek próbujesz nabic sobie jaknajwięcej postów

Widzę, że następna osoba zauważyła to samo co ja.

Sorki, że zaśmiecam temat, ale nie mogłem się powstrzymać.

Już Tobie Wojtek mówiliśmy, że posty można edytować jeden pod drugim, i raczej pisz sensowne posty (bo w niektórych czasami nawet nie wiem o co chodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się mylisz ze chcę sobie duzo nabic postów i nie zwracaj mi uwagi bo to nie fer ja ci nic nie mówię !!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się mylisz ze chcę sobie duzo nabic postów i nie zwracaj mi uwagi bo to nie fer ja ci nic nie mówię !!!!!!!!

No dobra spoko.

Ale mam do ciebie prośbę. Edytuj posty a nie piszesz jeden pod drugim (bo to wygląda tak jakbyś naprawdę chciał sobie nabijać licznik)

Ale już nie zaśmiecajmy tematu.

 

A tak widzę, że pracę nad truckiem idą na razie powoli, ale zgodnie z planem

Tak trzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No comment

 

Sprawa załatwiona. Silnik pomalowałem mieszanką wybuchową:

 

-ferrari red humbrol

-gloss white humbrol

-jakieś tam zółtawo- zielone coś revella

-clear color orange humbrol

 

Wyszło takie fajne brudne coś:D

 

Jak na mój gust to idealnie jest to to o co mi chodziło... Pierwsza warstwa już schnie, a jeśli jutro będzie równie słonecznie, to zapodam fotki.

 

 

Pozdrawiam,

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No No No widze że prace idą w szybkim tempie,ja swojego petera juz zrobilem i mam wrazenie jakgyś rame krzywo sklejił (może to tylko złudzenie) mój peter 377 jesat do obejrzenia w galerii.Pozdro Szymon i dzięki za kalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fotki postaram się jeszcze dziś.

 

Do saxot:

 

Rama na zdjęciu wygląda krzywo, ale w rzeczywistości odchylenie ma około 0,5 mm , więc jak na pierwszą tego typu przeróbkę jest w miarę ok.

 

Proszę dokładnie czytać relacje

 

Ps. Prawdopodobnie ten kolorek i to pierwsze malowanko będzie tylko podkładem, bo kupiłem porządną żółtą farbkę i zaraz coś wyczarujemy z dostępnych mi kolorków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag:

1. Moim zdaniem wielkość kabiny sypialnej jest taka sama. Za kabiną zostało zamontowane coś - pewnie jakieś skrzynie na rzeczy związane z działalnością tego trucka, a następnie przedłużono owiewki - widać to na drugiej fotce.

2. Kolor silnika - ten silnik występuje tylko w dwóch modelach Italeri i z zalożenia jak i podobieństwa jest to Detroit Diesel serii 60, a więc jego fabryczny kolor to taki.... eee morskawy niebieski. Może dla przykładu :

dd60_1.jpg.

Widziałem też wersje ze srebrną głowicą oraz kolektorem.

3. Kolor nadwozia - obawiam się, że to jest ta sama farba, którą malowałem VNkę - w rzeczywistości jest beżowa, a nie kremowa tak jak ten Peter.

4. Okablowanie podowozia - polecam wycieczkę jednego z najbardziej znanych amerykańskich modelmaniaków po fabryce Peterbilta:

http://tahlborn.web.aplus.net/vacation1.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc:

 

1. Bardzo możliwe, że masz racje, aczkolwiek uwielbiam bawić się w robienie sleeperów, dlatego prawdopodobnie przedłuże sleepera o jakieś 4 cm (jeszcze nie wiem).

 

2.Tak... Slinik z zestawu faktycznie jest to DD, ale w samochodzie który robię zamontowano Caterpillar'a o którym wspominałem kilka postów temu. Silnik pomalowany na kolor CAT'a, czyli żółty i raczej taki zostawię. Może jeszcze dziś zarzucę jakąś fotką.

 

3.Szkoda, ale na pewno popsikam sobie po jakimś papierze czy gazetach, aby zobaczy faktyczny odcień po wyschnięciu. W każdym bądź razie bardzo możliwe, że do momentu malowania kabiny będę miał aerograf (daj mi proszę cynk na gg, bo chcę o tym pogadać).

 

4.Dzięki serdeczne Bardzo pomocne fotki. Myślę, że z ich pomocą już coś zamotam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane fotki silnika. Jak zwykle biedne, ale już coś zaczynam podłapywać jeśli chodzi o rozpraszanie światła białymi kartkami.

 

Pierwsza fotka pokazuje pierwszą wersję koloru, którą potraktowałem jako podkład. Druga fotka pokazuje silnik w stanie obecnym. Prawdopodobnie jeszcze jedna warstwa i będzie finito. Na fotce dałem do przymiarki ten taki dekiel od silnika (jak to się nazywa? ), który znalazł się w ramce z chromami.

 

3a5e63281b09796b.jpg

061860a51c21255b.jpg

 

Pozdrawiam,

Przemek.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cośatm jeszcze jutro potrzaskam może... Jak Bóg da, to dzisiaj zacznę kabinę oraz całą karoserię. Najpierw pewnie przedłużę osłony międzyosiowe. Później otwierane drzwi kabiny, sleepera i drzwiczki schowków. Potem przedłużę zderzak i sleepera. No a potem jakoś pójdzie.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co pomalowałeś tym kolorem ,co ci poleciłem fiat 258 sprej z firmy ,Motip pozdrowionka Wojtek T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co pomalowałeś tym kolorem ,co ci poleciłem fiat 258 sprej z firmy ,Motip pozdrowionka Wojtek T

Wojtek kilka postów wyżej jest napisane, że jest to mieszanka farbek Humbrola i Revell'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joł, joł, czekerap. ;D

 

Kilka nowych fociszczy co by koledzy mogli coś bardziej się wypowiedzieć.

 

Otwieranie drzwi (system podtrzymywania autorstwa Kuby Mich'a ) różnią się tylko materiałami i zawiasikami:

 

49b1c820cc88992b.jpg

 

Silniczek:

 

3b3d118ce8863e2e.jpg

b4caa9c7aadec7d4.jpg

 

Rama po raz następny:

 

702f691679ab6d20.jpg

6f340b8aaa74f362.jpg

82d1311253a4b00b.jpg

 

Drzwiczki wydziabane z bocznej ściany:

 

9a2238ecc5ec59bd.jpg

 

Mój niezrównany pomocnik:

 

9b5026d961c684a2.jpg

 

Z tego powstała mieszanka wybuchowa, którą pomalowałem silnik:

 

b4c2368d6349f40b.jpg

 

Najlepszy materiał do małych pierdółek:

 

810c4fe3d75cb9a3.jpg

 

Nieobrobiony zawiasik:

 

ae7ee7fb842ab6ec.jpg

 

I jeszcze nowy nabytek którym to mam zamiar pomalować resztę trucka :

 

df3e0da058ca8b08.jpg

 

To by było na tyle. Niedługo drzwi zamontuję we wnętrzu i będzie gitarka.

 

Pozdrowionka,

Przemek.

 

Bardzo przepraszam, że powtarzam swoje posty na różnych forach, ale dość mało czasu moge przeznaczać na siedzenie na necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę ci powiedzieć, że nie załadnie wygląda ten silnik, ma straszne mazy i wszystko na nim widać, jak możesz to popraw go jeszcze raz,tą farbką zółtą. Pozdrowionka Wojtuś T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtuś na silnik pójdzie jeszcze jedna warstwa... Prawdopodobnie malowana już aerografem, więc smugi powinny zejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje gratulacje Praetorian. Wszystko ładnie wygląda. Silniczek wymaga małego retuszu ale generalnie jest

 

Tempo też iście rakietowe. Podoba mi się to że robisz otwierane drzwi. Czy planujesz jeszcze więcej takich niespodzianek??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.