Skocz do zawartości

Peterbilt Kandy Tow- Relacja z budowy


Praetorian

Rekomendowane odpowiedzi

Lepsze foto postaram się wklić jutro rano... Chciałem dać teraz, bo mam aparat (przyszłej bratowej ), ale baterie siadły.

 

Tajemnicę malowania zdradzę, kiedy wkleję lepsze foto. To niestety nie oddaje efektu rzeczywistego...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 226
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cholera... Update będzie prawdopodobnie wieczorem, bo teraz nie mogę zrobić ładnego zdjęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten aparcik ma funkcje makro ? Jeśli tak to ją włącz przy dobrym oświetleniu nie będzie potrzebna lampa, u mnie wychodzi ładnie, a jeżeli będzie potrzebne oświetlenie, to uważaj, bo czasm lampa z tak bliskiej odległości może za bardzo rozświetlić błyszczące elmenty i wyjdzie nie za ładnie, ja wtedy ustawiam aparcik zoom optyczny ok 2.0, makro i lampa, i jest ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zoom cyfrowy to nie wiem Praetorian po co z niego korzystasz. Tak jak powiedział Serek, w tym wypadku wystarczy funkcja macro. Pozwala ona robić zdjęcia z bliskiej odległości i w tym wypadku nie trzeba używać zooma cyfrowego.

A i radził bym robić zdjęcia bez używania lampy błyskowej, ponieważ model wychodzi wtedy nienaturalnie. I oczywiście w związku z tym radził bym zainwestować nawet w najtańszy statyw. Na pewno poprawi on jakość robionych zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Praetorian popraw te fotki, bo nie bardzo coś na nich widać tak to okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, więc ja się wytłumaczę:

 

--->>>Aparat, który jest mój... BENQ DCE300

 

Ma dwa tryby: Krajobraz i Kwiatek (czyli coś jak makro).

 

Krajobraz fajny, ale przy lekkim potrząśnięciu wszystko jest rozmazane. Z daleka niestety nie widać detali.

 

Makro: najbliżej jak się da, żeby było coś widać, to aż 40 cm!! Straszna bieda. Z lampą makro się nie da, a bez lampy zdjęcia mają sens tylko i wyłącznie na białej kartce na pełnym słońcu.

 

Posiada tylko zoom cyfrowy: 2x, lub 4x

 

 

 

Aparat, który jest nie mój (przyszłej bratowej)

 

Olympus. Model nie znany. Zdjęcia robi fajne, ale jeśli farba jest glossem, to odbija lampę jak pierun... Właśnie teraz mam taki problem...

 

Miałem szpachlować dzisiaj, ale po raz kolejny nieoczekiwanie zadzwonił mój pracodawca i ledwo co wróciłem do domu... Cóż... Takie życie

 

 

Niedługo coś się ruszy, bo w drodze jest moje nowe narzędzie do malowania, ale pokażę je dopiero wtedy gdy uznam, że było warte kupna

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olympus. Model nie znany. Zdjęcia robi fajne, ale jeśli farba jest glossem, to odbija lampę jak pierun... Właśnie teraz mam taki problem...

 

A czy ten olympus ma zoom optyczny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten olympus ma zoom optyczny ?
Dobre pytanie. Jezeli ma, a na 100% conajmniej 3x, to oddal aparat od fotografowanego obiektu, i przybliz sie zoomem. Ponadto rob zdjecie w najwyzszej rozdzielczosci jaka daje aparat. Ustaw sobie te 5 mega piksele i wykadruj zdjecie tak, zeby zjamowalo jakies 10-20% kadru. W tym celu bedziesz musial sie oddalic od modealu na jakies 2 - 3 metry. Jezeli wtedy pstrykniesz zdjecie z lampa, odblysk nie bedzie taki duzy. Wtdy w jakimkolwiek programi graficznym, nawet tym "wszytym" w Windows wykadruj zdjecie tak, zeby model znalazl sie na calej powierzchni zdjecia powiedzmy 800x600 lub 1024x768. Taki rozmiar fotki w zupelnosci wystarczy, zeby dojrzec szczegoly.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie. Jezeli ma, a na 100% conajmniej 3x, to oddal aparat od fotografowanego obiektu, i przybliz sie zoomem. Ponadto rob zdjecie w najwyzszej rozdzielczosci jaka daje aparat. Ustaw sobie te 5 mega piksele i wykadruj zdjecie tak, zeby zjamowalo jakies 10-20% kadru. W tym celu bedziesz musial sie oddalic od modealu na jakies 2 - 3 metry. Jezeli wtedy pstrykniesz zdjecie z lampa, odblysk nie bedzie taki duzy. Wtdy w jakimkolwiek programi graficznym, nawet tym "wszytym" w Windows wykadruj zdjecie tak, zeby model znalazl sie na calej powierzchni zdjecia powiedzmy 800x600 lub 1024x768. Taki rozmiar fotki w zupelnosci wystarczy, zeby dojrzec szczegoly.

 

O właśnie to samo miałem na myśli, jeżelo oddalisz się troszkęi przybliżysz zoomem to lampa nie odbije tak światłą na świecących farbkach, przynajmniej u mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za niedopowiedzenie...

 

Zooma optycznego olympus oczywiście ma... 3x

 

Rozdziałka to 4.0 MPix

 

 

Model C-460

 

Majek postaram się zrobić jak mówisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdziałka to 4.0 MPix
No, to Ci daje cos kolo 1280x1024 piksele. Bedziesz musial peksperymentowac, ale tak jak napisalem (nie wiem, czy w miare jasno), musisz sie oddalic od fotografowanego obiektu tak, zeby zredukowac rozblysk lampy.

Ja takie zdjecia robie w jeszcze inny sposob - bez lampy. Ustawiam nad modelem jak najwiecej lapmek (zazwyczaj dwie) z roznych stron, tak, zeby nie bylo ostrego cienia i robie fotke przy sztucznym swietle. Ale najpierw ustawiam w aparacie recznie balans bieli. Ten aparat, o ktorym piszesz, tez powinien miec taka mozliwosc. Ustawienie balansu bieli polega na wskazaniu aparatowi koloru, ktory w danym oswietleniu jest bialy. Czyli bierzesz sobie czysta biala kartke papieru, kladziesz ja w takim oswietleniu, w jakim bedziesz robil zdjecie i wskazujesz ta biel kartki jako wzorzec bialego koloru. Normalnie, w sztucznym swietle taka kartka wyszlaby zoltawa i w ogole wszystkie kolory bylby takie przezolcone. Ale jak recznie wskazesz wzorzec bieli, aparat automatycznie skoryguje nasycenie poszczegolnych barw tak, zeby efekt byl mozliwie najblizszy naturalnemu, a kartka, pomimo zoltawego swiatla, powinna wyjsc biala. Dodatkowo, jak bedziesz robil fotke bez lampy, powinienes podeprzec sobie na czyms aparat albo robic zdjecie na mozliwie krotkim czasie naswietlania. Jezeli aparat nie daje mozliwosci preselekcji czasu naswietlania, wlacz program "Sport", czy cos takiego (zazwyczaj to jest taki biegnacy ludek) - aparat powinien miec taka mozliwosc. Redukujesz w ten sposob smuzenie na zdjeciu. Jak masz funkcje redukcji drgan, to tez ja wlacz. Doadatkowo mozesz tez podciagnac korekte ekspozycji (parametr EV) - taka opcje tez powinienes znalesc, zazwyczaj jest gdzies pod reka. Wtedy zdjecie nie wyjdzie takie ciemne. A jak wyjdzie, to tez jasnosc i kontrast mozesz podciagnac programem graficznym.

W taki sposob bylo robione na przyklad to zdjecie (w ciemnym pokoju pod dwiema lampkami):

32.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze wiedzieć...

 

 

Na aparacie pisze 4.0 Mpix, ale kiedy ustawiam jakość zdjęcia, najwyższa rozdziałka to 2288x1712

 

 

EDIT: Na razie wyszło mi coś takiego:

 

11c66aea9885a579.jpg

 

 

Na zdjęciu z takim przybliżeniem widać więcej niż gołym okiem (mimo, że wzrok mam świetny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aparacie pisze 4.0 Mpix, ale kiedy ustawiam jakość zdjęcia, najwyższa rozdziałka to 2288x1712
Oczywiscie masz racje. Cos mi sie lejce potegowaly...

 

No i widzisz, jaka jest roznica? Wystarczy teraz, ze podciagniesz troche jeasnosc tego zdjecia w programie graficznym i bedzie gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd mogę ściągnąć jakiś darmowy program graficzny, ale żeby miał w miarę dużo opcji? Dzisiaj jeszcze poszperam po moich płytach z czasopism... tam powinno się coś znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę... Miałem z nim do czynienia na lekcjach informatyki kilka miesięcy temu

 

Dzięks...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deska wygląda świetnie sam wiem, jak aparat potrafi wyostrzyć wszystko, to czego gołym okiem prawie nie widać pewnie jak patrzysz na deskę z odległości ok 50 cm wygląda cudownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś ty to przecież jest dzieło sztuki, ty wiesz jak to jest powiększone, to jest bardzo ładnie namalowane.. Według mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś ty to przecież jest dzieło sztuki, ty wiesz jak to jest powiększone, to jest bardzo ładnie namalowane.. Według mnie

Zgadza się, deska na fotce jest kilka razy wieksza, w realu napewno ładniej wyglada malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzcie mi, że te obwolutki zegarów malowałem pod lupą przy użyciu zestawu trzecia ręka. Pędzelek 00 był przy tym jak ławkowiec do malowania samolotów w 1:72 Malowane wykałaczką. Z resztą nie martwcie się... to dopiero po pierwszym malowaniu. Do deski dojdzie jeszcze parę (w sumie to dużo ) pierdółek.

 

Dzięks za komentarze.

 

 

Pozdrawiam,

Przemek:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...I tu moim zdaniem utrudniłeś sobie prace. Bo ja bym zaczął malować deskę od obejm zegarów (kolor srebrny), gdyż obejmy są wypukłe. Malujesz wtedy niechlujnie, nie zważając czy ci farba wychodzi na boki czy nie.

Potem bierzesz cieńszy pędzelek i czarną farbką powolutku malujesz środki zegarów. Zegary są głębiej więc nie ma mowy, żeby pędzel wyjechał na obejmy (no, chyba, że się ręce trzęsą ).

Potem malujesz deskę, czyli to co jest dookoła zegarów (w taki sam sposób) i dopiero na końcu korekta obejm, jeżeli oczywiście jest taka konieczność.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze sobie ułatwił. Pomalował te obwódki markerem tamiya.

 

Kupionym od ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.