Skocz do zawartości

Peterbilt Kandy Tow- Relacja z budowy


Praetorian

Rekomendowane odpowiedzi

Coś czuję że rama za długa i sleeper za krótki, naczepa ciekawa, naczepa chyba okej tylko po co ostania oś skrętna to nie wime ... ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 226
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Naczepa była za bardzo do tyłu przesunięta na siodle, a poza tym będą jeszcze spojlery

 

EDIT:

 

No to tak... Sleeper będzie zrobiony od nowa. Ten to jest porażka i nie trzeba tego ukrywać. Lakier mam już dobrany i powoli zaczynam się uczyć jak nim malować. Na zdjęciach nie ma jeszcze foteli, które już prawie są skończone. Nad długością naczepy też się zastanawiałem, ale wydaje mi się (po porównaniu długości konia i naczepy na fotkach), że jest idealna. Zobaczymy jak będą międzyosiówki, osłony boczne naczepy itd. Oś skrętna dlatego, że niestety takie Italeri zrobiła podwozie i nic nie poradzę

 

Co do lakieru, to mogę uchylić rąbka tajemnicy, ale za dużo nie powiem. Lakier będzie wyjątkowy jak dla mnie, bo w kolorze biało-pistacjowym perła. Farby którymi będę malował to PPG. Niestety te na bazie rozpuszczalnika, a nie wody, ale to nie problem, bo nadal pozostają akrylami.

 

No to na razie tyle- trza iść do szkoły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Hejas!

 

Powoli ruszamy. Zupełnie nowy lakier i podejście do modelu. Zacząłem eksperymentować z suchym pędzlem

 

Mam nadzieję, że teraz aktualki będą bardziej częste.

 

Silnik na ukończeniu. Wnętrze kabiny dziennej także.

 

9b89e0e48c8a147a.jpg

d54f8fa88acf64c3.jpg

 

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie coś mi się aparat rypie mówiąc brzydko. Wieczorem jak trochę więcej zrobię, to pokażę zdjęcia zrobione porządnym aparatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praetorian tak troszkę z innej beczki zapytam... ten Twój nowy nabytek (Air Brush ) do czego podłączyłeś?? do kompresorka modelarskiego czy do gazu pędnego?? a może jeszcze do czego innego nabyłem taki sam a nie chcę inwestować w kompresorek modelarski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję, że w ciągu najbliższych dni uda mi się pomalować Peterbilta. Na razie mam skończoną kabinę dzienną, ramę, kończę silnik i szukam najlepszego sposobu na przedłużenie sleepera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ukończone wnętrze (tak, tył foteli nie jest pomalowany, bo i tak nie będzie go widać, a chusteczka tak wsiąka farbę, że mi jej było szkoda ) :

4b9107f947de687a.jpg

 

b576aa054913a0c5.jpg

 

Silnik (postanowiłem trochę poeksperymentować ze suchym pędzlem)

571c876f4e78c1e2.jpg

 

347007fe368b4f98.jpg

 

Część pomalowanych bambetli od silnika:

ae2bb632c2d90b6d.jpg

 

Chłodnica i wentylator. Pomalowane na czarno i także zmetalizowane suchym pędzlem.

441a607f989e330c.jpg

 

A tutaj wklejam zapowiedź Phoenix-a To jest międzyosiówka wzięta do lekkiego zeszlifowania farby i jeszcze bez claru, także można sobie wyobrazić jaki będzie lakier jeśli się powiedzie

02a1d20b550efe93.jpg

 

 

Szczerze liczę na jakiegoś kopa rozpędowego do dalszych działań. Rozpoczynam fazę zabudowy naczepy i jej malowania. Więcej pokażę wkrótce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wnętrze też mi się tak sobie podoba. Nie mam zbytniego doświadczenia z chusteczką, ale i tak nie jest chyba tak źle... Z deski jestem bardzo zadowolony.

 

A kolor mnie się też podoba Niedługo otworzę relację jak tylko ukończę malować kabinę. Baza jest, ale kabina czeka na malunki, które obecnie są w fazie projektowania.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokażę mniej więcej etapy zabudowy naczepy. Materiał, to polistyren 1mm.

 

4cc72f9a54124697.jpg

aa513a52f657d379.jpg

11cf577e4b8cbdeb.jpg

5cc6f6857d160327.jpg

fe124f2ed3fb4215.jpg

792ffe579ea94a9d.jpg

 

Ponadto silnik został skończony i wklejony na stałe w ramę. Zaraz wrzucę jeszcze fotkę końcowego etapu zabudowy naczepy i całej ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiaj chyba to tyle w kwestii aktualizacji

Tylko tyle??

Eee, kicha, ide se stąd...

 

 

 

 

 

 

Hehehehe.

Żarcik

Fajnie Ci idzie

Ja bym nie malował felg w kolorze nadwozia, jeśli to ma być zestaw, a nie ciągnik z "przypadkową" naczepą. Wtedy felgi naczepy będą pasowały do felg konia. A jeśli chcesz już pod kolor naczepy, to ja bym pomalował tylko piasty.

No, ale to oczywiście moje zdanie, jak ja bym zrobił u siebie.

Ty, jakkolwiek zrobisz, i tak będzie na najwyższym poziomie.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty, jakkolwiek zrobisz, i tak będzie na najwyższym poziomie

 

 

Ale we mnie wierzysz Dzięki wielkie

 

No chyba się przelecę po śnieżkę chrom... Aaaaalbo jest jeszcze jedna opcja... Kołpaki chromowane z TA... Tylko, że one też takie dość Europejskie. Albo po prostu zabiorę je do firmy i wymetalizuję

 

Ps. Mam obecnie PAW- Permanentny Atak Weny. Poszedłem spać o 4.30, wstałem o 11.00 i znowu zacząłem kleić i do teraz siedzę i jeszcze posiedzę pewnie, bo chcę pobawić się z resztą zbiorników powietrza, zbiornikami paliwa i paroma innymi pierdołami na ramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj kołpaków, psują efekt. Chyba mam gdzieś fotkę z kołpakami w relacji z budowy cysterny, bo też się kiedyś nad nimi zastanawiałem. Ale zrezygnowałem, bo jak się kilka nocy z tym przespałem, to przestały mi się podobać

Wal Śnieżkę...

Ja muszę spróbować z Sidoluxem, żeby "Efekt chromu" nie był taki nietrwały...

Kurka, powinni sprzedawać Sidolux w spray'u, dla modelarzy

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej pedofilem to ja nie jestem! Żadnych elfów tam nie było

 

 

Jarek pamiętam jak przymierzałeś kołpaki... No chyba faktycznie kupię śnieżkę... I tak mi się przyda do wielu innych rzeczy... Albo tak jak mówiłem zabiorę do wychromowania.

 

A z sido w sprayu to całkiem dobry pomysł... Trzeba będzie to opatentować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku dlaczego nie wyciąłeś okrągłych nadkoli w naczepie tak jak jest w oryginale Mam też uwagę co do brudzenia silnka - usmarowałeś ścianki ale zakamarki są czyste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.